Ako na akrylové nechty

zobraziť najprv

Sady na nechty s videom

Sady na nechty s videom

Dlhší čas som navštevovala nechtové štúdio, kde som si nechávala robiť akrylové nechty. Napokon som sa rozhodla si kúpiť akrylovú sadu a vyskúšať to sama doma. Čo má sada obsahovať mi poradila moja nechtárka. Na trhu je ale také veľké množstvo sád, že som si nevedela vybrať, až som natrafila na jeden super nechtový obchod. Tam ma veľmi potešilo, že môžem veci v sade priamo vidieť, i to ako sa s nimi pracuje. Ako je to možné? Pri každej sade sú videá, v ktorých je natočený postup, ako robiť akrylové nechty s danou sadou. S takým niečím som sa doposiaľ nestretla, preto ma to natoľko oslovilo, že sadu som si kúpila práve tu. Ani po vytriezvení z nadšenia som nič neľutovala. V porovnaní s inými shopmi bola cena veľmi výhodná.

 

Akryl liquid

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa predlžujú nechty. Nazýva sa tiež tvrdidlo na akryl, pretože bez neho akryl nevytvrdne. Kvalita akrylových nechtov závisí od kvality liquidu. Ale pri tomto výbere vás môže zmiasť priveľa nepravdivých komentárov na rôznych diskusiách. Dobre viete, že akryl tvrdne na vzduchu a UV lampa tu nieje potrebná. No mnohých mätie pojem UV liquid. Čo to je? Tvrdne v UV lampe?

 

Odstraňovanie umelých nechtov

Odstraňovanie umelých nechtov

Postup na gélové nechty, či jednotlivé spôsoby zdobenia nechtov sa ľahko a rýchlo naučíte, no najťažšou vecou nieje samotné predlžovanie, ale odstránenie umelých nechtov. Ak si nieste istá, či si nepoškodíte vlastné nechty, zverte sa do rúk odborníčky, ktorá vám ich po odstránení aj ošetrí.

 

Zdobenie nechtov pre leto 2011

Zdobenie nechtov pre leto 2011

Extravagancia je v dnešnej dobe jedným z najviac skloňovaných slov. Extravagantné oblečenie, účes či make-up už zdobili nejednu hollywoodsku či spevácku hviezdu. Ale prečo si nedopriať najrôznejšie vzory zdobenia nechtov aj u svojej manikérky? Každá z nás má tú „svoju“ manikúru. Niekto nedá dopustiť na nežné pastelové tóny, niekto sa zasa cíti bez červených nechtov veľmi nesvoj. Ale takmer každá z nás túži po manikúre, ktorá by korešpondovala so súčasnými trendmi. Ak aj vy hľadáte inšpirácie zo zákulisia módnych šou, ste na tej správnej adrese.

 

Choroby nechtov vs. umelé nechty

Choroby nechtov  vs. umelé nechty

Mnohé dievčatá, ktoré robia nechty doma iba kamarátkam či rodine, nemyslia na to, že existujú ochorenia, na ktoré nie je možné modelovať. Tieto ochorenia sú navyše ľahko prenosné zle vyčisteným pilníkom. V prvom rade nezabúdajte pred modeláciou vydezinfikovať ruky sebe a klientke. Po modelácii dezinfikujte všetky nástroje, s ktorými ste pracovali. Pilníky je potrebné umyť kefkou pod tečúcou vodou, nechať vyschnúť a následne vydezinfikovať vhodným dezinfekčným prostriedkom.

 

Parafínový zábal na ruky

Parafínový zábal na ruky

Parafínový vosk je vhodný na liečebné, ale aj kozmetické použitie. Je to vosk získaný z ropy, ktorý je obohatený o vitamín E. Ohrev vosku na požadovanú teplotu nám zabezpečí parafínová vanička. Maximálne účinky dosiahneme pri teplote vosku 52 – 62 °C. Pri nižšej teplote začína tuhnúť a jeho účinky slabnú. Parafín obsahuje kolagén, vitamíny a bieliaci extrakt. Môže byť prifarbený a aromatizovaný. Príjemná vôňa blahodárne pôsobí aj na ostatné zmysly a zábal má tak aj relaxačné účinky.

 

Starostlivosť o nechty - manikúra

Starostlivosť o nechty - manikúra

Najlepšou cestou pre krásne, pevné a zdravé nechty je vyvážená strava, zložená z čerstvých potravín bohatých na vitamíny a minerály. Taktiež je veľmi dôležitý aj pitný režim, ktorý by sme nemali v žiadnom prípade podceňovať. Voda totiž nechty vyživuje a hydratuje.

 

Modelujeme akrylové nechty

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové. Odporúčame ich tým ženám, ktoré pri práci namáhajú ruky a nechty, no aj tým, ktoré si okusovaním skracujú nechtové lôžko.

 

Ako založiť piercing

Ako založiť piercing

Pre netradičné no „in“ zdobenie nechtov odporúčam piercing. Môžete si vybrať z množstva tvarov a farieb. Aj keď sa môže zdať, že takáto ozdoba na nechtoch skôr vadí ako zdobí. Nenechajte sa zmiasť. Keď ju raz vyskúšate nebudete sa jej chcieť vzdať.

 

Hľadáme redaktorky pre nanechty.sk

Hľadáme redaktorky pre nanechty.sk

Milé čitateľky nanechty.sk, touto cestou vás chceme osloviť s ponukou na spoluprácu. Náš portál sa rozrastá o množstvo kvalitných článkov z oblasti nechtového designu. Je to zásluhou nášho redakčného tímu. V rámci skvalitňovania obsahu hľadáme redaktorov, ktorí by vedeli pútavo písať články zo sveta nechtového designu, alebo o novinkách v nechtovom priemysle.

 
1 | 2 |
staršie »