Parafínový zábal na ruky

Parafínový vosk je vhodný na liečebné, ale aj kozmetické použitie. Je to vosk získaný z ropy, ktorý je obohatený o vitamín E. Ohrev vosku na požadovanú teplotu nám zabezpečí parafínová vanička. Maximálne účinky dosiahneme pri teplote vosku 52 – 62 °C. Pri nižšej teplote začína tuhnúť a jeho účinky slabnú. Parafín obsahuje kolagén, vitamíny a bieliaci extrakt. Môže byť prifarbený a aromatizovaný. Príjemná vôňa blahodárne pôsobí aj na ostatné zmysly a zábal má tak aj relaxačné účinky.

parafín na ruky

Parafín veľmi dlho udržiava teplotu a tak dochádza k zlepšeniu krvného obehu. Teplo otvára póry, cez ktoré sa ľahšie vstrebávajú výživné látky a pokožka si lepšie udržuje hydratáciu. Pokožka je zvláčnená, jemná a bez odumretej kože. Parafínový zábal tiež zvyšuje lokálne prekrvenie a môže byť prvou pomocou pri studených rukách a nohách. Taktiež pôsobí relaxačne na kostrové svalstvo a nervovú sústavu. Jeho blahodárne účinky sa využívajú aj pri chorobách kĺbov, reumy či pri redukcii celulitídy.

Parafínový obklad

Využívame ho pri bolestiach chrbta a kĺbov. Uvoľňuje svalové napätie a tlmí bolesť. Aplikujeme ho pomocou rúška namočeného do teplého parafínu, ktoré prikladáme na postihnuté miesto. Parafínový obklad môžeme dať na akékoľvek miesto na tele. Obklad prikryjeme igelitom alebo fóliou a froté uterákom.

Parafínový zábal

Prekrvuje pokožku, prehrieva svaly, zmäkčuje stvrdnutú kožu, pomáha pri celulitíde a uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby. Parafín nanášame štetcom, alebo končatinu namáčame priamo do teplého parafínu. Ak máme parafínový vosk v spreji, tak ho aplikujeme pomocou spreja. Namáčanie aj nanášanie je potrebné vo viacerých vrstvách. Po aplikácii prekryjeme parafín na pokožke fóliou a následne froté uterákom, alebo použijeme termo návleky. Vyčkáme 20 – 30 minút a až potom parafín očistíme. Pokožku natrieme výživným krémom.

Po každej modelácii nechtov je veľmi vhodné ošetrenie rúk parafínom. Pokožku rúk tak zjemníte a dodáte jej potrebnú výživu. Ruky tak pôsobia mladšie a jemnejšie.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Parafínový zábal na ruky - diskusia

 • meno
   
   
 • nanechty
  nanechty

  Parafín odstránite z rúk tak, že ho zlúpite z pokožky. Ide to jednoducho a nemusíte sa báť, nieje to ako depilácia.

   
   
 • Tatiana
  Tatiana

  Dobrý deň, prosím Vás ako sa parafín odstraňuje z rúk?

   
   
 • paraf1527
  paraf1527

  Odporúčala by som najprv parafín a až tak japonskú manikúru. Japonská manikúra sa robí s tými voskami a pri teple z parafínu by to zišlo dole...

   
   
 • Danka
  Danka

  dobry den, chcela by som sa opytat kedy je lepsie pouzit parafin ak chce zakaznicka aj japonsku manikuru.Je parafin lepsi pred japonskou manikurou alebo prve japonska manikura a potom aplikacia parafinu.