Nanechty.sk

výživa nechtov

Najlepšou cestou pre krásne, pevné a zdravé nechty je vyvážená strava, zložená z čerstvých potravín bohatých na vitamíny a minerály. Taktiež je veľmi dôležitý aj pitný režim, ktorý by sme nemali v žiadnom prípade podceňovať. Voda totiž nechty vyživuje a hydratuje.

Zdravá a vyvážená strava je základom pre pevné nechty, no výživu im môžeme poskytnúť aj z vonku. Masírovaním nechta a nechtovej kožičky olejčekom, dodávame nechtom výživu a podporujeme ich rast. Olejček aplikujeme denne. Samozrejme nezanedbávajte ani krémovanie rúk. Aby aj okolie nechtov bolo zdravé, odporúčame zatláčať kožičku okolo nechtov pomarančovým drievkom. Zatláčame ju výlučne po kúpeli, alebo po aplikácii zmäkčovača na nechtovú kožičku. Nikdy ju nestriháme! Kožičku zatláčame jemne, aby sme nepoškodili novo vytvorené bunky nechta, čím by sme priamo ohrozili jeho rast. Nechtíky tvarujeme pilníkom, no najviac im škodí hrubý a kovový pilník. Odporúčame používať sklenený pilník, minerálny pilník alebo aj klasický tzv. papierový pilník jemnej zrnitosti.
Aby vaše nechty neboli zbytočne oslabované saponátmi a čističmi, tak pri domácich prácach (umývanie riadu, zmývanie dlážky, umývanie okien,…) používajte rukavice. Voda a čistiace prípravky veľmi vysušujú pokožku rúk, následkom čoho sa nechty štiepia. Naše ruky trpia, aj keď sú vystavované horúcej vode.
Nezabúdajme na dostatočný príjem vápnika, horčíka, zinku, selénu, kremíka, bielkovín, vitamínov A, C a vitamínov skupiny B. Vápnik sa predovšetkým nachádza v mliečnych výrobkoch, v morských rybách a v listovej zelenine. Vitamíny skupiny B sú bohato obsiahnuté vo vaječnom žĺtku, v bravčovom, kuracom aj hovädzom mäse, v pšeničných klíčkoch, orechoch, brokolici atď. Vitamín A telu dodáme vo forme rybacieho tuku, pečeni a v ovocí a zelenine žltej a zelenej farby. Zinok prijímame z rýb, sóji alebo z dyňových semien a kremík zas z prasličky, sóji a z listovej zeleniny. Ak nám tieto látky chýbajú v strave, dajú sa doplniť v podobe vitamínových tabliet.

Nápady pre zdravé nechty.

  • Čaj zo žihľavových listov alebo vývar z ovsených vločiek môže po dlhodobom užívaní zlepšiť stav nechtov. Obsahuje totiž kremík a iné minerály potrebné pre ich rast. Samotný necht tvorí keratín (bielkovina). Na rukách odrastie z lôžka ku špičke približne za 6 mesiacov. Takže ak sa rozhodnete pre ozdravnú kúru pre vaše nechty, prvé výsledky uvidíte najskôr o tri mesiace. Preto sa ozbrojte trpezlivosťou a výsledok bude určite famózny.
  • Rast nechtov urýchlite, ak si každý večer ruky premasírujete. Zrýchli sa tak krvný obeh a zlepší sa prísun živín. Takto zamedzíme aj tvorbe záderov.
  • Na vyhladenie pokožky použite peeling s olivovým olejom a morskou soľou.
  • Popraskanú pokožku rúk natierajte glycerínovými krémami, doprajte jej kúpeľ v teplom mandľovom oleji alebo parafínový zábal na ruky.
  • Na ochranu nechtov je ideálna vyživujúca zmes vo forme laku.

No ak máte pocit, že robíte pre krásu svojich rúk všetko a výsledok sa zatiaľ neprejavil, navštívte kvalifikovanú manikérku, ktorá vám nechty ošetrí a zároveň poradí ako sa o ne starať v pohodlí domova.

Obsah blogu

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej

Romantika pri snežení

Keď teplomer ukazuje len pár stupňov pod nulou a pod nočnými lampami pomaličky poletujú miniatúrne chumáčiky snehu, takáto situácia môže pri prechádzke s partnerom navodiť

Čítať ďalej