Diskusia ako robiť nechty

 

Vaša otázka

Váš email a meno bude použité len na automatickú odpoveď po tom, čo na Váš príspevok niekto zareaguje!

 • meno
   
   

Praskanie tipov

19.04.2011 - Kto mi poradí, ako skracovať tipy? Robila som to gilotínou, no vždy mi po niekoľkých dňoch tipy praskli. Čím to bude?

zobraziť reakcie na príspevok (2)
 
 • Renata
  Renata

  Áno, poznám ten problém. Tipy neskracujem gilotínou, ale pilníkom. Aj keď sa viac narobím ale tipy mi nepraskajú.

   
   
 • Maria
  Maria

  Aj mne sa to stávalo, no začala som si kupovať krátke tipy, ktoré neskracujem. Tie mi nepraskajú. Aj keď je v popise uvedené, že sú na pedikúru, ja ich dávam riadne na ruky a v pohode. Som s nimi veľmi spokojná.

   
   

Zdobenie nechtov

19.04.2011 - Ahojte babenky, kto mi poradí ako a čím maľovať ornamenty, čiarky,.... Proste také tie tenké čiary. Veľmi sa mi to páči no netuším ako na to :(.
Podeľte sa so mnou o svoje skúsenosti, prosííím.

zobraziť reakcie na príspevok (3)
 
 • dita
  dita

  Najlepšie sa to naučiš na nechtarskom kurze....

   
   
 • Julia
  Julia

  Ja ich nekreslim. Kupila som si take ornamentove vodolepky a su nadherne. Kamosky im nemozu odolat. No jasne, ze rucne zdobenie je vzdy jedinecnym originalom, ale ja nemam taky talent tak zdobim pomocou vodolepiek.

   
   
 • Andrejka
  Andrejka

  Potrebuješ zdobiaci štetec a akrylové farby. Namiesto akrylových farieb môžeš použiť farebný Uv gél alebo aj zdobiaci lak. Hlavne kresli tým tenkým štetcom. Samozrejme treba trošku cviku, takže sa ozbroj trpezlivosťou :).

   
   

Gél je stále lepkavý

17.04.2011 - Aj po vytiahnutí z UV lampy je UV gél stále lepkavý. Čo robím zle? Alebo mám zlú UV lampu?

zobraziť reakcie na príspevok (3)
 
 • nikus
  nikus

  Aj keby si mala nechty v lampe 4 hodiny stale bude lepkavy povrch- vypotok ako tu uz Erika pise. Na odmastovanie sluzi cleaner

   
   
 • Dorota
  Dorota

  Pochybujem, že je chyba v UV lampe. No ak ju používaš už dlhšie, skús vymeniť žiarovky. Hlavne ich nemeň za nejaké obyčajné musí to byť žiarovka do UV lampy.

   
   
 • Erika
  Erika

  UV gél aj po vytvrdnutí ostáva lepkavý. To je normálne. Pri tvrdnutí sa na povrchu vytvorí tzv. výpotok. Takže nechty stačí očistiť papierovou vreckovkou namočenou v čističi gélu.

   
   

UV lampa na nechty

13.04.2011 - Chcem začať s gélovými nechtami no neviem aká lampa na nechty je najlepšia. Prosím poraďte mi.

zobraziť reakcie na príspevok (5)
 
 • kamilka
  kamilka

  Senzor... Nooo, to je taká vec... :). Ak je UV lampa so senzorom, tak sa ti žiarovky v UV lampe rozsvietia až po vložení rúk do vnútra. Tieto lampy majú i časovač, takže lampa sa sama zhasí po uplynutí nastaveného času.

   
   
 • Hana
  Hana

  Ahojte dievcata, ja sa chcem opytat, co je to senzor v lampe? Lebo niektore su uvadzane bez senzoru, takze neviem...

   
   
 • Tamara
  Tamara

  Danica, ja som kupovala UV lampu na nechty cez internet a bola som veľmi spokojna. Tovar mi dodali rýchlo a bez postovneho. Nasla som si svoj naj e-shop, kde pravidelne nakupujem.
  http://www.top-nechty.sk/uv-lampy/

   
   
 • Danica
  Danica

  Ahoj Tamara, Kde si ju ty kupovala? V predajni, alebo na internete?

   
   
 • Tamara
  Tamara

  Ja osobne odporúčam nešetriť na lampe. Taká 9W lampa je skor na domáce použitie (keď nechty robíš len sebe doma). Ak chceš robiť gélovky kamoškam, tak odporučam 36W UV lampu na dve ruky. Ušetríš tak veľa času.

   
   

Vodolepky alebo samolepky?

13.04.2011 - Ako mám používať vodolepky? V čom sú lepšie ako nálepky? Vie mi niekto poradiť kde majú veľký výber?

zobraziť reakcie na príspevok (2)
 
 • Renata
  Renata

  Tiež radšej používam vodolepky, pretože samolepky od nechtu odstávajú a povrch je potrebné prebrúsiť. S vodolepkami je oveľa menej práce a sú nádherné.
  Slušný výber majú na: http://www.top-nechty.sk/vodolepky-nail-art/

   
   
 • ANKA
  ANKA

  Vodolepky používam už dosť dlho a nedám na nich dopustiť. Ich používanie je celkom jednoduché. Odstrihneš si motív a vložíš ho do nádobky s čistou vodou. Po chvíľke to vyberieš z vody a vyskúšaš či ešte motív drží na kartóniku alebo sa už uvoľnil. Ak je uvoľnený presunieš ho na necht. Ak ešte drží tak to dáš ešte do vody. Vodolepka splynie s nechtom a vyzerá ako namaľovaná. Čo si myslím že je jej obrovské plus :).

   
   

Lámavé nechty

11.04.2011 - Moje prirodzené nechty sú slabé a lámu sa mi. Čo mám robiť? Ako zabrániť lámaniu nechtov?

zobraziť reakcie na príspevok (2)
 
 • Mirka
  Mirka

  Mne pomohol výživný podkladový lak. Nechty spevní, vyživuje a chráni.

   
   
 • Timea
  Timea

  Tiež som mala podobný problém a vyriešila to japonská manikúra. Chodím tam pravidelne a moje nechty sú oveľa pevnejšie a zdravšie. Ide vlastne o vtieranie špeciálnych pást, ktoré necht vyživujú a ochraňujú. Taktiež je to úžasný relax :)

   
   

Soak off gél

08.04.2011 - Čo je to ten soak off gél? V čom je iný ako obyčajný gél? Tiež tvrdne v UV lampe? Ďakujem.

zobraziť reakcie na príspevok (1)
 
 • Angelika
  Angelika

  Soak off gél je špeciálny Uv gél, ktorý sa aplikuje na prírodné nechty. Tie spevní a vyživuje. Pri jeho aplikácii sa nepoužívajú umelé tipy. Týmto gélom nechty nepredlžujte. Je ideálny na prirodzene vyrastené nechty, aby ich spevnil, čím predídete zlomeniu nechta. Soak off gél tvrdne v UV lampe. Nechty so soak off gélom môžete zdobiť ako klasické gélové nechty. Taktiež postup pri nanášaní gélu je rovnaký.

   
   

3D kvety, 3 D ozdoby

08.04.2011 - Ako a z čoho mám tvarovať 3D ozdoby? Veľmi sa mi páčia, len neviem ako na to.

zobraziť reakcie na príspevok (1)
 
 • Diana
  Diana

  Na 3D ozdoby môžeš použiť akryl alebo 3D UV gél. Tvaruj ich pomocou štetca mačací jazýček. Kresbu na listoch môžeš urobiť pomocou nožíčka na fimo. Ako základ si na necht nanesieš malú guličku materiálu a potom ju štetcom tvaruješ. Postup pekne vidieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=yyOOOLRV7hc&playnext=1&list=PL6BD08BCBD35E540C

   
   

Olupovanie gélu

07.04.2011 - Neviem kde robím chybu, no pár dní po modelácii nechtov sa mi gél začne olupovať. Viete mi poradiť ako tomu zabrániť?

zobraziť reakcie na príspevok (3)
 
 • Veronika
  Veronika

  Ja som mala ten istý problém,gélové nechty som si nechala spraviť v štúdiu.Trvalo to 1 týždeň a bolo po nich. Prasknuté, odlúpené.Boli hrozné. Nakoniec som skúsila akrylové nechtíky a boli úžasné. Takže moja rada... Vyskúšaj iný druh nechtíkov. Netreba na to veľa ja som všetko čo bolo k tomu treba zohnala v e-shope za 25 eur aj s poštovným. A hlavne netreba UV lampu.

   
   
 • nikus
  nikus

  a este jedna moznost, gel davas blizko kozicky...alebo nevytvarovanim C-cka

   
   
 • Antonia
  Antonia

  Môže to byť spôsobené nevhodnou prípravou nechtu alebo nekvalitným UV gélom. Stále pred lepením tipov necht prebrúste pilníkom (zmatnite) a odstráňte prach. Nalepte tipy a prebrúste prechod medzi nechtom a tipom ako aj celý tip. Pre dokonalú priľnavosť naneste na necht primer. S jeho použitím by sa gél nemal olupovať. Ak nepomôže použitie primeru, tak odporúčam zmeniť značku UV gélov.

   
   

Odstránenie gélových nechtov

05.04.2011 - Rada by som si odstránila gélové nechty, no neviem ako na to. Bojím sa, aby som si nepoškodila svoje prirodzené nechtíky. Môže mi niekto odborne poradiť?

zobraziť reakcie na príspevok (1)
 
 • Bohumila
  Bohumila

  Gélové nechty v žiadnom prípade neodlupuj ani nijak nestrhávaj! Poškodila by si si tak svoje nechty. Odporúčam gél zbrúsiť pilníkom alebo brúskou. Zo začiatku môžeš použiť pilník so zrnitosťou 80 (drsnejší). No keď budeš blízko prirodzených nechtov tak vezmi jemnejší pilník a odstraňovanie dokonči opatrne. Nechty ošetri olejčekom a výživným lakom.

   
   
1 ..... 22 | 23 | 24 | 25 |
staršie »