Ako na gélové nechty

zobraziť najprv

Umelé nechty na nohách

Umelé nechty na nohách

Gélové nechty na nohách sa stávajú čoraz žiadanejšie a nie len v letných mesiacoch.Máme síce upršané leto, ale to nás neodradí od nosenia ľahučkých topánok, či sandálov. Pocit pri prechádzaní sa len tak na boso po trávičke, alebo pláži je nádherný. S krásnymi nohami a nechtami, ktoré pôsobia ako šperk budete mať zaručene úspech.

 

  Zdobenie nechtov servítkovou technikou

Zdobenie nechtov servítkovou technikou

Úplnou novinkou v zdobení nechtov, je decoupage (dekupáž). Ide o zdobenie nechtov, motívom vystrihnutým zo servítky. Takýmto spôsobom sa dá zdobiť buď celá plocha nechta, alebo aplikujete len časť motívu. Je to jednoduché a zároveň krásne zdobenie. Takto môžeme zdobiť gélové nechty, ale aj prírodné nechty.

 

  Pigmenty? Urobte si farebný gél na nechty.

Pigmenty? Urobte si farebný gél na nechty.

Mnohým čitateľom pojem kozmetické pigmenty nič nehovorí. Tak si ich poďme predstaviť a povedať niečo o ich využití. Pigment je vlastne farbivom vo forme prášku. Na trhu je mnoho farebných pigmentov s perleťou, alebo bez nej, ktoré nachádzajú využitie aj v nechtovom designe. Keďže na zafarbenie nie je potrebné veľké množstvo farbiva, sú balené v malých plastových nádobkách. Hmotnosť prášku zvykne byť cca 3g a cena sa pohybuje od 2.99 eur do 3.99 eur.

 

  Gélové nechty a C-oblúk

Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

 

  Letné zdobenie na gélové nechty

Letné zdobenie na gélové nechty

Po predĺžení nechtov, samozrejme nasleduje ich zdobenie. Existuje mnoho spôsobov zdobenia, ako je francúzska manikúra, zdobenie kamienkami, glitrami, vodolepkami, fimom, 3D ozdobami, perličkami, maľovanie technikou „one stroke“, alebo technikou „painting“,.... , no v tomto príspevku sa dozviete, ako aplikovať glitrový prach, nitky konfety a fimo. Tieto ozdoby vkladáme do druhej vrstvy UV gélu.

 

UV lampy na gélové nechty

UV lampy na gélové nechty

Ak sa rozhodnete robiť gélové nechty, nesmiete zabudnúť na UV lampu. Je to špeciálna lampa, pomocou ktorej tvrdne UV gél. Musíte však do nej založiť UV žiarovky. Žiarovka do UV lampy má zväčša 9W, no v nietkorých lampách sú 7W žiarovky, alebo 4W žiarovky. Ich počet v lampe nám udáva aj intenzitu vytvrdzovania UV gélu. Pri výbere lampy majte na mysli, že žiarovky budete musieť niekedy vymeniť. Takže pred kúpou si overte či potrebné žiarovky sú na trhu dostupné.
A ako si vybrať tú správnu UV lampu? V krátkosti vám jednotlivé lampy predstavím a výber UV lampy na gélové nechty už nebude taký zložitý.

 

UV gély a ich využitie

UV gély a ich využitie

Jedným z veľmi obľúbených spôsobov predlžovania nechtov je gélový systém. Umelé nechty sú pružné a vyzerajú prirodzene. Ak sa rozhodnete modelovať UV gélom, mali by ste vedieť, že gélov je viacero. Na ich vytvrdnutie musíte bezpodmienečne použiť UV lampu. Doba tvrdnutia gélov je rôzna, a preto sa riaďte informáciami uvedenými na výrobku.

 

Príprava prírodných nechtov a lepenie umelých tipov

Príprava prírodných nechtov a lepenie umelých tipov

Pred každým predlžovaním nechtov, je nevyhnutné prírodné nechty pripraviť na modeláciu. Predídeme tak predčasnému odlomeniu nechta, odlupovaniu gélu a po odstránení umelých nechtov budú prírodné nechty pevné a zdravé.

 

Doplnenie gélových nechtov

Doplnenie gélových nechtov

Približne po dvoch až troch týždňoch nechty odrastú a je potrebné ich doplniť. Nie je sa čoho obávať je to celkom jednoduché a takmer rovnaké ako modelovanie nechtov. Ako na to? Stačí zachovať nasledujúci postup:

 

Ako naniesť UV gél

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov, pretože každá zákazníčka má iné nechty aj požiadavky.

 
1 ..... 7 | 8 | 9 | 10 |
staršie »