Ako používať gél lak

Veľkým letný trendom v zdobení nechtov je gél lak. Je to vlastne farebný UV gél vo fľaštičke so štetcom, podobne ako lak. Z tejto kombinácie vznikol aj jeho názov. Hustota gél laku je primeraná pohodlnému nanášaniu na nechty. Gél laky majú zároveň vysokú kryciu schopnosť, a tak na pekne namaľované nechty postačí i jedna vrstva farebného gél laku. Nezabúdajme, že ide o gél, presnejšie UV gél, takže každá vrstva gél laku musí vytvrdnúť v UV lampe a pri tomto tvrdnutí sa na povrchu nechtov vytvára lepkavý výpotok rovnako ako pri tvrdnutí iných UV gélov.

gél lak na nechty

Gél lak, alebo lak na nechty?

S obyčajným farebným lakom na nechty má skúsenosti už každá žena. Veď ktorá z vás si nelakovala nechty? Dobre vieme, že ak vykonávame manuálnu prácu, lak na nechtoch sa začne rýchlo olupovať a nechty nevyzerajú vôbec príťažlivo a upravene. Aby lakovanie nechtov vydržalo čo najdlhšie je na trhu špeciálny gél lak. Pýši sa vlastnosťami UV gélu a praktickým nanášaním laku na nechty. Je dostupný v rôznych farbách, no najnovším trendom je glitrový gél lak. Výhodou gél lakov je, že ich môžete použiť na prírodné nechty, ale i na nechty predĺžené nechtovými tipami či na klasické gélové nechty.

Postačí gél lak a UV lampa?

Tak to určite nie! Ak chcete, aby vám takto namaľované nechty vydržali čo najdlhšie, potrebujete toho viac. Pred nanesením gél laku, musíte nechty odmastiť a prebrúsiť jemným brúsnym blokom. Samozrejme prach z nechtov odstránime. Tak na prírodné nechty nanesieme primer, aby gél lak lepšie držal, a aby boli nechty chránené pred plesňami.
Po úspešnom zvládnutí prípravy nechtov, sa môžeme pustiť do aplikácie samotného gél laku. Ako prvú vrstvu nanášame číry gél lak, zvaný nadlak a podlak alebo gél lak 2 v 1. Nanesieme tenkú vrstvu a necháme v UV lampe 2 minúty. Ako druhú vrstvu môžeme naniesť farebný gél lak, ktorý necháme v UV lampe vytvrdnúť rovnako 2 minúty. Očistíme lepkavý výpotok a podľa potreby zopakujeme nanesenie farebného gél laku. Na záver, ako poslednú lesklú vrstvu nanesieme opäť ten istý číry gél lak, ktorý sme použili ako podklad (tzv. nadlak a podlak) a v UV lampe ho necháme 2 minúty. Čističom gélu utrieme výpotok a nechtíky sú hotové.
Ak sa chystáte zdobiť nechty gél lakom, výhodnou kúpou by pre vás bola gél lak sada na nechty, v ktorej je všetko čo budete potrebovať.

Pri nanášaní gél laku sa riadime pravidlami ako pri nanášaní UV gélov. Čiže gél, resp. gél lak nesmie zatiecť k nechtovej kožtičke. Rovnako po ukončení práce je potrebné a vhodné aplikovať olejček na kožtičku a do pokožky rúk vmasírovať výživný krém.

Aj nechty maľované gél lakom môžete ozdobiť. Či už do gél laku vložíte kamienky, glitre, glitrový prach je len a len na vás a vašom vkuse. Nič ale nepokazíte ani jednofarebnými nechtami.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Ako používať gél lak - diskusia

 • meno
   
   
 • nanechty.sk
  nanechty.sk

  Dobrý deň, gél lak sa dá použiť buď na vlastné prirodzené nechty, alebo na vymodelovaný necht gélom či akrylom. Neodporúčame používať spôsobom, že si nalepíte umelý necht a natriete gél lak. Takýto necht sa vám rýchlo zlomí.

   
   
 • Galina
  Galina

  Da sa gel lak pouzit aj na nechtove tipy?ci len na prirodne nechty?dakujem za skoru odpoved

   
   
 • marika
  marika

  Na vymodelované nechty sa pod gél lak base nedáva. V tomto prípade, len na gélové nechty natriete gél lak, dáte do lampy a potom na záver buď finish gél, alebo nadlak.

   
   
 • Dominika
  Dominika

  ja by som sa rada opytala aky je postup nanášania gellaku na gelove nechty, použijem tiez base? Ci ho staci dat rovno na gel? Dakujem

   
   
 • Janulka
  Janulka

  Pozor! Nezamieňajte gél lak za obyčajný lak. Nebude to dlho držať a obyčajný lak vám spôsobí zlezenie gél laku z nechtov do pár dní od urobenia nechtov. Určite to nekombinujte.

   
   
 • Ema
  Ema

  Mozem miesto farebneho gel laku pouzit normalny lak na nechty? bude to drzat rovnako?

   
   
 • tinka
  tinka

  Ahoj, Katka! Na prirodne nechty daj primer ale aj tenkú vrstvu nadlaku podlaku. Ak ho nemáš, môžeš použiť podkladový alebo 1-fázový UV gél. Tak dáš gél lak a na záver môžeš dať aj finish gél, alebo top coat. No musí to byť UV gél a nie lak na nechty. Ak dáš lak, tak ti gél lak za pár dní zíde z nechtov.

   
   
 • katka
  katka

  Dobry den,
  Na prirodne nechty staci pod gel lak primer a na gel lak top coat ( co mam aj na gelove nehcty)?

   
   
 • Monika
  Monika

  Dobry..potrebovala by som malicku radu..gel.nechty robim uz tych par rokov, ale s tymto gel lakom mi to jaksik nejde :( mam startovaciu sadu presne tuto a postup presne ten isty..ale aj tak mi po dvoch dnoch gel lak v celku padne :(

   
   
 • monika
  monika

  Gél lak je vlastne farebný gél vo fľaštičke so štetcom. Takže ho naneste riadne ako druhú vrstvu a tak to môžete pokojne prekryť vrchným alebo 1-fázovým gélom.

   
   
 • Barbora
  Barbora

  aký je postup nanášania gél laku na gélové nechty?

   
   
 • natka
  natka

  Gel lak sa odstraňuje kozmetickým acetónom a takými špeciálnymi fóliami s hubkou. Najprv gél lak narušíš pilníkom aby vpil acetón. Na hubku dáš acetón a priložíš to na necht. Tou hliníkovou fóliou obalíš prst, aby bol účinok acetónu intenzívnejší a aby tak rýchlo nevyprchal. Necháš 10 minút a potom pomocou pomarančového drievka dočistíš zbytky z nechtov.

   
   
 • kubikovabozena@gmail.com
  kubikovabozena@gmail.com

  to znie zaujimavo a ako sa odstranuje?

   
   
 • janka
  janka

  Je to naozaj super. Kupila som si presne tu sadu a este mi aj vymenili gellaky za ine farby,ked som ich poprosila.