Doplnenie gélových nechtov

Približne po dvoch až troch týždňoch nechty odrastú a je potrebné ich doplniť. Nie je sa čoho obávať je to celkom jednoduché a takmer rovnaké ako modelovanie nechtov. Ako na to? Stačí zachovať nasledujúci postup:

doplňovanie nechtov

 • prebrúste nechty
 • vymeňte poškodené tipy
 • modelujte necht

Ak nemeníte zdobenie, tak jemne prebrúste celý necht, otrite ho čističom a naneste naň vrstvu gélu. Opäť dávame pozor, aby sa zvolený materiál nedostal až ku kožičke v okolí nechtu.

Ak meníte aj zdobenie, tak to staré musíte celkom zbrúsiť. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili prírodný necht. Po zbrúsení nanovo modelujete necht od základu.

Vymeňte tie umelé tipy, ktoré sú prasknuté, alebo ináč poškodené. Nesnažte sa takéto tipy zatmeliť gélom, pretože o pár dní by opäť praskli na tom istom mieste.

Počas dopĺňania si ruky v žiadnom prípade neumývame vodou! Znižuje sa tým priľnavosť materiálu. Ruky si môžeme umyť až po celkovom ukončení modelácie resp. doplnenia.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Doplnenie gélových nechtov - diskusia

 • meno
   
   
 • vika
  vika

  Na dopĺňanie nechtov, resp. na zbrúsenie starého gélu z nechtov môžete použiť pilník alebo i brúsku, záleží na vašom rozhodnutí. No ak s brúskou nemáte veľké skúsenosti použite radšej pilník.

   
   
 • natka34
  natka34

  Pri dopĺňaní nechtov drsnejším pilníkom zbrús zdobenie. Prebrús ním jemne i nechtové lôžko. Tak použi jemný pilník, alebo brúsny blok, ktorým do stratena prebrúsiš prechod. Odstráň prach a môžeš dať gél.

   
   
 

zobraziť všetkých 9 prispevkov