Nanechty.sk

Letné zdobenie nechtov glitrami

Práve začínajúce nechtárky si často lámu hlavu nad tým, ako dostať niektoré ozdoby na nechty. V tomto článku a videopríspevku vám ukážeme ako zdobiť nechty glitrovými nitkami a sušeným kvetom. Nieje to nič ťažké. Stačí obkukať postup a rovnakým spôsobom môžete vkladať do gélu aj fimo, perličky, srdiečka, glitrový prach, stužky, sieťky či kamienky. Ich kombináciou vytvoríte zaujímavé zdobenia. Postačí troška fantázie a originálne nechty sú na svete.

Príprava nechtov

Zvolíme si vhodnú veľkosť typu. Celý povrch nechtov jemne prebrúsime pilníkom, aby nám tipy na nechty poriadne držali. Prach z pilovania utrieme, no nikdy ho z nechtov neumývame vodou! Lepidlo nanesieme na tip a len zľahka pritlačíme na necht. Nalepené nechtové tipy skrátime na požadovanú dĺžku. Na skrátenie tipov nám poslúži gilotína. Pre ľahšie zbrúsenie prechodu medzi tipom a nechtom použijeme tekutý pilník, ktorý tipy zmäkčí a tým nám ušetrí veľa času. Následne pilníkom prepilujeme prechod medzi nechtom a tipom do stratena. Taktiež si vytvarujeme tipy.

Modelujeme gélové nechty

Modelácia nechtov začína nanesením prvej vrstvy UV gélu. V tomto prípade je to podkladový UV gél, ktorého úlohou je lepšie priľnutie ďalších vrstiev UV gélu k nechtu. UV gél nanášame v tenkej vrstve na celú plochu nechta. Nesmieme zachádzať k nechtovej kožtičke. To by postupným odrastaním spôsobilo vznik vzduchových bublín a odlupovanie UV gélu. Po nanesení gélu, nechty vložíme do UV lampy na 2-4 minúty, podľa výkonu UV lampy. Po uplynutí tejto doby je gél vytvrdnutý, no netreba sa znepokojovať tým, že gél ostal lepkavý. UV gély totiž pri tvrdnutí v UV lampe vytvárajú na svojom povrchu výpotok, ktorý len vyzerá ako nevytvrdnutý UV gél. Tento výpotok sa utiera čističom gélu len vtedy, ak chcete nechty prebrúsiť, aplikovať nálepky alebo ak je to už posledná vrstva. Po stvrdnutí nanesieme na celý necht číry UV gél a vložíme do UV lampy na 2-4 minúty. Po vytvrdnutí použijeme čistič gélu a utrieme výpotok. Teraz prichádza na rad zdobenie.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/r-hqS7Cv06E”][/pb_video]

Zdobenie nechtov

Na špičku nechta nanesieme do šikma UV gél a štetcom ukladáme ozdoby na nechty. Glitre môžeme na necht naniesť i tak, že necht vložíme do glitrov a tie sa nalepia len tam, kde sme naniesli číry UV gél. Nechty dáme zatvrdnúť do UV lampy. Po vytiahnutí rovnomerne nanesieme číry stavebný UV gél na celý necht a znova dáme do UV lampy. Lepkavý výpotok odstránime čističom gélu a nerovnosti na nechte prebrúsime pilníkom. Dávame pritom pozor na ozdoby, aby nedošlo k ich poškodeniu. Na miesto, kde budú sušené kvety, nanesieme číry UV gél a uložíme kvietok. Nechty dáme do UV lampy a po vytvrdnutí zalejeme kvet čírym stavebným Uv gélo. Po vytvrdnutí v UV lampe, čističom gélu odstránime výpotok a prebrúsime povrch nechta. Obzvlášť dávame pozor na okraje nechtov, kde pri odrastaní nechtov často dochádza k olupovaniu gélu z dôsledku zlého prepilovania. Po dôkladnom prebrúsení nechtov, nasleduje posledná vrstva gélu. Pri trojfázovom postupe použijeme vrchný UV gél, ktorý zanechá nechty lesklé. Nanesieme ho v tenkej vrstve po celej ploche nechtu a vložíme do UV lampy. V prípade, že máme vrchný gél bez výpotku, výpotok sa nevytvorí a tak ho nemusíme utierať. Ak máme obyčajný vrchný UV gél, je potrebné na záver odstrániť výpotok čističom gélu.

Nechty sú hotové

Celý tento postup sa dá i zjednodušiť. Napríklad vkladanie ozdôb. Glitre a sušený kvet môžeme vložiť naraz, tak ich dať do UV lampy a napokon obe ozdoby naraz zaliať gélom. Čas vám ušetrí aj brúska na nechty. Taktiež môžete namiesto trojfázového systému (podkladový UV gél, číry stavebný UV gél, vrchný UV gél), použiť jednofázový systém (1-fázový UV gél). No s naším odporúčaním sú viacfázové postupy kvalitnejšie. Môžeme kombinovať rôzne ozdoby a farby. Nápaditosť je na samotnej fantázii nechtovej dizajnérky. Postup je stále rovnaký. Toto jednoduché letné zdobenie nechtov pokojne zvládne i začínajúca nechtová dizajnérka. Tak prajem veľa šťastia.

Obsah blogu