Novinka: Transfer fólie na nechty

Ste milovníčkou zdobenia? Rada kombinujete a skúšate nové ozdoby na nechty? V takomto prípade vám vrelo doporučujeme transfer fólie. Vyznačujú sa skutočnou netradičnosťou, výrazným prechodom farieb a širokým priestorom na upustenie fantázie. Čo nového vám dokážu priniesť? Transfer fólie sú bohaté na zaujímavé vzory, ľahko sa aplikujú a s použitím vrchného laku alebo UV gélu sa pýšia naozaj dlhodobou trvácnosťou. Nenáročný postup prináša radosť z opakovania tohto výnimočného zdobenia. Kedykoľvek si môžete skrášliť nechty niečím prelomovým. Bonusom je aj význam tejto techniky. Fólia spevňuje nechty a chráni ich pred zlomením! Poďme si ich spoločne aplikovať na nechty. Prajeme vám veľa zábavy pri experimentovaní.

transfer fólie na nechty

Príslušenstvo k zdobeniu

Transfer fólia sa môže aplikovať tak ako na gélové nechty, tak aj na prírodné nechty. Avšak mnoho žien uprednostňuje gélové nechty, kde sa transfer fólia oveľa viac vyníma a stávajú sa tak jedinečnými. Poďme sa teda pozrieť na spôsob ako si na nechty nasadiť „šperky“ a čo všetko k tomu potrebujeme. Určite nám treba transfer fólie, bez nich sa samozrejme nepohneme. Dokážu pekne kopírovať povrch nechtu, vďaka čomu sa prirodzene vytvarujú. Fólie pôsobia sami o sebe dosť luxusne. Užite si perličku a vytvorte na každom nechte iný dizajn. Bude to úžasné! Sú finančne ľahko dostupné, no takisto aj kvalitné, takže si ich kľudne nakúpte do zásoby v rôznych kombináciách. Na nechty ich nalepíte pomocou lepidla. Avšak za žiadnych okolností na lepenie nepoužívajte bežné lepidlo. Existuje špeciálne transfer lepidlo, ktoré slúži na tieto účely. Dávajte pozor na nevhodné pomôcky! Samozrejme potrebujeme vhodný lak. Takisto nezabudnite na zdobiace pero a nožnice, ktoré vám pomôže pri zdobení.


Ako na transfer fólie

1. Za začiatku práce si nastrihajte kúsky fólie. Nech vám neschádza lepidlo počas strihania.

2. Dôkladne odmastené nechty sú pripravené na zdobenie. Najprv nanesieme podkladový lak. V tomto postupe to nie je nutné, ale urobte to! Je to dobré pre ochranu nechtového lôžka.

3. Tretí krok je o nanášaní lepidla. Tenkú vrstvu pomaly naneste iba na suchý lak! Na začiatku je lepidlo mliečne až modré. Počkajte kým vyschne a zjaví sa v priehľadnej farbe. Až po uschnutí je vhodné začať lepiť samotné transfer fólie na nechty. Zapojte do zdobenia trochu trpezlivosti.

4. Odstrihnutý pásik fólie potrebných rozmerov priložte na lepidlo, pričom potrebujete zdobiace pero alebo pomarančové drievko na ich aplikáciu. Fóliu poriadne pritlačte. Môžete ju aj skontrolovať či sa celá otlačila tak, že jemne nadvihnete kraj fólie. Aplikácia sa môže zdať trochu náročnejšia, ale pýta si to iba prax.

5. Nezabudnite, aby bola transfer fólia pretretá na každom nechte minimálne raz vrchným priehľadným lakom. Pokiaľ si namáhate nechty prácou alebo športovou činnosťou, odporúčame vám transfer fólie prelakovať aspoň každé dva až tri dni pre jej dlhšie udržanie. Chcete predsa čo najdlhšiu životnosť.

Tip na záver:

Pred aplikáciou fólie si môžete na nechty nakresliť všelijaké nádherné motívy , kde použijete zdobiace pero na tvorbu takýchto krásnych nechtových výtvorov. Môžu to byť napríklad bodky. Potom použijete opäť transfer lepidlo. Na zdobiace pero naberte malú vrstvu lepidla a „nakvapkajte“ na nalakované nechty. Pevným priložením transfer fólie sa lepidlo otlačí a vytvorí požadovaný vzor. Tento tip môže priniesť komplikácie, preto najprv vyskúšajte jednoduchší postup zdobenia bez vychytávok.

-rb-

 

facebook gelove nechty

Novinka: Transfer fólie na nechty - diskusia

 • meno
   
   
 • Henrieta
  Henrieta

  Ahoj ja používam transfer fólie na zdobenie a nie na celý necht. Napríklad si otlačím na necht pečiatku, tak rýchlo priložím fóliu, ktorá sa prichytí na ten nevyschnutý lak a originálne zdobenie je hotové. Veľmi pekne tak ukážu dúhové fólie. Tiež nakupujem na top-nechty.

   
   
 • anca12357
  anca12357

  Ja kupujem fólie na top-nechty.sk. Predávajú 50cm dlhé pásy za 1,19€. Nie ako Zuzu písala.... tam majú 24cm pásy za 1,60€...

   
   
 • nanechty
  nanechty

  Jarka, fólia aj s lepidlom ide dole odlakovačom. To, že si nechty poškodíš lepidlom nieje pravda. Lepidlo na transfer fólie je niečo podobné ako disperzné lepidlo (nieje to to isté, takže nezamieňať). Nieje to taká chémia a ani tak tvrdohlavo na nechtoch nedrží ako lep na tipy. Ak máš predsa len obavy, použi ako podklad nejaký lak na nechty. Aspoň priesvitný.

   
   
 • Zuzu
  Zuzu

  Jarka ja tieto fólie používam už dlhšie - postupujem podľa tohto návodu http://www.trendylady.eu/navody-a-rady/ako-na-metalicke-folie aj si tam fólie kupujem. To lepidlo je také zvláštne, keď ho necháš zaschnúť na nechte a nedáš tam fóliu, tak ho normálne zošúľaš prstom. Skúšala som ho aj priamo na necht, ale väčšinou si dávam aspoň priehľadný podkladový lak. :)

   
   
 • Jarka
  Jarka

  Dobrý deň, čítala som, že fólia ide dole ľahko s odlakovačom - ide dole s fóliou aj lepidlo? Neostane lepidlo na nechtoch? Nepoškodí lepidlo nechty? Ja by som túto techniku chcela vyskúšať na svojich nechtoch, no bojím sa, že mi to lepidlo poškodí nechty.

   
   
 • martinka
  martinka

  Je to krásne