Nanechty.sk

Starajte sa o umelé nechty aj sama

Rada si zdobíte ruky, obľubujete gélové alebo akrylové nechty, skúšate striedať najkrajšie a najnovšie techniky? Je skvelé, že sa prispôsobujete trendom a skrášľujete si svoj vzhľad aj takýmto spôsobom. Nosiť na rukách takéto „klenoty“ je úžasné, ale má to aj druhú stránku. Tou je pravidelná starostlivosť, ktorá je nutná k udržaniu čo najdlhšej trvácnosti týchto skvostov. Našťastie, nie je na nej nič náročné a nevyžaduje si veľa námahy ani času. Dokonca sa zapotíte ešte menej ako pri prírodných nechtoch!

Umelé nechty nie sú iba imidžovou záležitosťou, prinášajú aj niekoľko plusov, o ktorých ste možno ani nevedeli. Napríklad dokážu zakrývať biele škvrny a ryhy. O niečo užitočnejšie sú gélové nechty, ktoré pomáhajú spevňovať lôžko a sú tolerantné ku okolitej kožtičke. Či obľubujete moderné gélové alebo klasické akrylové nechty, nejaké tipy ako sa o ne starať sú rovnaké a vy ich môžete vyskúšať, či sa osvedčia a pomôžu vám predĺžiť životnosť nechtov.

Správne pilníkovanie

Modelované nechty nikdy nestriháme nožničkami! Škodí im to rovnako ako prírodným, avšak s tým rozdielom, že pri umelých nechtoch je riziko prasknutia takmer stopercentné. Pilníkovaním si môžete nechty bez problémov skracovať alebo si upravovať prechody medzi prírodným a umelých nechtom. Najvhodnejší nástroj pre správnu úpravu je určite papierový pilník. Je obojstranný a má odlišnú zrnitosť, podľa toho si treba vybrať ten ideálny. Takisto môžete používať aj brúsne bloky, pretože s nimi je kvalita práce vysoká a nechty ostanú bez poškodenia. Pri pilníkovaní dávame pozor na zasiahnutie prírodnej časti. Je to dosť nepríjemné a môžete si tým poškodiť celú platničku. Pilujeme stále v jednom smere a vždy začíname od okraja.

Opatrná manipulácia

Gélové aj akrylové nechty nie sú žiadnou prekážkou k normálnemu vykonávaniu bežných činností, ale predsa len treba zvýšiť opatrnosť pri niektorých pohyboch. Aj najmenším nedopatrením pri nárazoch alebo buchnutiach môže dochádzať k prasknutiu alebo dokonca aj k jeho zlomeniu. To určite nechcete, preto skúste nosiť ochranné rukavice ak sa kontaktujete s látkami alebo materiálmi, ktoré neprospievajú trvácnosti. A najviac ostražitá buďte pri stretnutí s agresívnymi chemickými prostriedkami. Najväčší nepriatelia rúk sú čistiace a pracie prípravky, dokonale ničia nechty a škodia samotnej pokožke, takže pozor! Ozdobám trošku prispôsobte aj súčasný životný štýl. Nehovoríme o prevratných zmenách, len o zvýšenej ochrane počas rutinných zvyklostí. Používajte viac brušká prstov ako nechty, tento štýl fungovania oceníte pri otváraní dverí. Pri stláčaní predmetov pracujte radšej s kĺbmi prstov alebo si pomôžte ceruzkou. Spôsobov je niekoľko, nájdite také, ktoré vás nebudú obmedzovať.

Umelé nechty si musíte ošetrovať

Ak už vaše prsty zdobia nádherné „gélaky“ či „akrylaky“, trošku im môžete pomôcť aj ošetrujúcimi prostriedkami, najmä sa jedná o dobre zvolené laky. Skvelý priesvitný vrchný lak splní túto ochrannú funkciu. Raz za tri-štyri dni si urobte jeden hustý náter a zvýšite životnosť nechtov. K tomu môžete vhodne doplniť aj kalciový lak, ktorý dodáva živiny. Nezabúdajte, že umelé nechty majú zvýšenú schopnosť viazať na seba teplo aj chlad, čiže dobrý lak je na mieste. Odporúčame aj pravidelné čistenie vnútornej strany. Na túto činnosť vám skvele poslúži kefka na prach. Štetinky sa dostanú všade a zabránite vzniku plesní.

Ak budete zaobchádzať s umelými nechtami správne, odmenia vás dlhšou životnosťou. Bohaté sfarbenie, žiarivý lesk a nepoškodené vzory, aj preto sa oplatí starať o nechty s láskou. Vyskúšajte naše tipy a presvedčte sa sami. Držíme palce!

Obsah blogu

Recenzia na Promed 2020

Nemecká značka Promed sa vyznačuje svojimi kvalitnými výrobkami, ktoré získali už niekoľko ocenení. Brúska na nechty Promed 2020 taktiež patrí medzi ich top produkty, ktoré

Čítať ďalej