Ostatné články na nechty

zobraziť najprv

  Kaviárová technika

Kaviárová technika

Aj vy ste sa už stretli s týmto zvláštnym názvom? Spočiatku som bola aj ja prekvapená ako vznešene sa dá nazvať tak jednoduché zdobenie! A navyše naň nepotrebujete nič zvláštne, či nové. Na zdobenie kaviárovou technikou sa prekvapivo používajú staré dobré známe perličky na nechty. Sú to malé guľôčky v rôznych farbách. Môžu byť perleťové alebo priesvitné. Použitím na celý necht sa vaše nechty zmenia na šperky.

 

  Gélové nechty so sušeným listom.

Gélové nechty so sušeným listom.

Sušené listy, ako aj sušené kvety si nenašli veľkú obľubu v nechtových salónoch možno práve preto, že manipulácia s nimi nepatrí k tým najjednoduchším. Je treba ich poriadne zaliať do UV gélu a treba zvýšiť opatrnosť pri brúsení povrchu nechtov. Ponúkame vám teda video návod, ako zdobiť nechty sušeným listom.

 

Odlakovač s acetónom či bez acetónu?

Odlakovač s acetónom či bez acetónu?

Čoraz častejšie sa stretávate s radami, či skúsenosťami s odlakovačom na nechty. No aký by ste mali zvoliť? Aká značka, cena, ale v prvom rade acetónový alebo bez acetónový odlakovač? Na začiatok by som vám odporúčala, aby ste si nevyberali hneď ten, ktorý je najlacnejší, ale dbajte na kvalitu. Po odlakovaní nechtov je vhodné na ne naniesť výživný lak. Na menej dostupné miesta môžete použiť odlakovacie pero alebo vatovú tyčinku namočenú do odlakovača. Väčšinou všade radia, že je lepšie používať odlakovač bez acetónu, pretože odlakovač s acetónom nechtom veľmi škodí. No ak máte gélové nechty, tam je vhodnejšie používať odlakovač bez acetónu, pretože acetón ich môže poškodiť.

 

Domáca pedikúra

Domáca pedikúra

Pomaly, ale isto nastávajú teplé dni, počas ktorých nechávame tenisky vzadu v skrini a začíname nosiť lodičky, sandáliky, žabky a inú letnú obuv. Odhaľujeme tú časť tela, ktorá zostáva počas iných ročných období v roku zakrytá – naše nohy a konkrétne chodidlá. A práve preto, im musíme venovať patričnú starostlivosť. Ani tie najkrajšie sandáliky totiž nevyniknú na neupravených nohách. Suché a popraskané päty však nie sú len neatraktívne na pohľad, ale predstavujú aj zdravotný problém. Vhodnou starostlivosťou môžete zabrániť zarastaniu nechtov, tvorbe otlakov, či iných neduhov.

 

Primer na nechty

Primer na nechty

Často sa na fórach stretávam s otázkami čo je primer, na čo slúži a ako ho naniesť. Preto som sa rozhodla o ňom napísať niekoľko viet. Primer, nazývaný aj bonder, ultrabond či superbond sa používa pri gélových i akrylových nechtoch. Nanášame ho na prebrúsený prírodný necht po nalepení tipov. Jeho úlohou je otvoriť póry, dehydrovať a odmastiť platničku a tak ju pripraviť na dokonalé priľnutie nanášaného materiálu. Zároveň chráni prírodné nechty pred plesňami. Primer na nechty môže byť balený v praktickom pere s hrotom, alebo vo fľaštičke so štetcom, podobne ako lak.

 

  Robíme chameleon nechty

Robíme chameleon nechty

Určite ste už začuli, že na trhu sú chameleón UV gély, alebo UV gély meniace farbu na svetle. Ale doniesla sa vám do uší informácia o meniacom pigmente? Ako už vieme, farebným pigmentom si môžeme prifarbovať gély. No čo dokáže taký na svetle meniaci chameleón pigment?

 

Magnetické laky na nechty

Magnetické laky na nechty

Magnetické laky? To je čo za hlúposť... Nielen ja som takto reagovala, keď som sa prvý krát dopočula o tejto novinke. Zdalo sa mi to nereálne a fotografie, ktoré som videla boli tiež viditeľne upravené. Jednoducho som tomuto "zázraku" neverila. Rozhodla som sa vyskúšať to. Na internete som si našla lacné magnetické laky na top-nechty.sk a jeden si kúpila. Samozrejme, len lak nestačí. Je k tomu potrebný aj špeciálny magnet. Trošku som pátrala a zisťovala v čom sa tento lak líši od ostatných.

 

  Vianočné zdobenie nechtov

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami, venčekami, či stromčekami. No aj popri tomto zhone, chceme byť my ženy vždy pekne upravené. Nemyslím tým len slušivý účes, či pekné šaty. Hovorím o upravených rukách a nechtoch.

 

  Fiberglass nechty

Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930, kedy si ženy na nechty prikladali plátno alebo papier z čajového vrecka a fixovali ho silným nánosom laku. V roku 1980 sa objavil takzvaný „fiber glass“, no manikérky dovtedy uprednostňovali hodvábne a pletené obaly pred papierom, kvôli lepšiemu držaniu. Takže oprášme starý spôsob spevňovania nechtov vylepšený pokročilou vedou a dobou.

 

  Aquarium nechty

Aquarium nechty

Každú ženu očaria priesvitné umelé nechty, naplnené ozdobami. Mnohé si kladú otázku: Ako je to možné, že tie ozdoby na nechty plávajú? Odpoveď je celkom jednoduchá. Nechty sú predĺžené pomocou dutých čírych tipov, ktorých názov vznikol z výsledného efektu, kedy ozdoby sú akoby v akváriu. Tieto tipy nazývame aqua tipy, aquarium tipy alebo aj akváriové nechty a pod.