Ostatné články na nechty

zobraziť najprv

Depilácia verzus žiletky

Depilácia verzus žiletky

Každá z nás túži byť jedinečne krásna a originálna. Každá z nás sa dennodenne snaží dbať o dôkladnú hygienu a starostlivosť o svoje telo. Pretože krása vychádza najmä z našej prirodzenosti, aj keď si občas dopomáhame menšími skrášľovacími úpravami. Medzi základné úpravy, ktoré sa dotýkajú aj mužov, je depilácia či holenie rôznych častí tela. U žien je to o niečo komplikovanejšie, keďže okrem podpazušia musíme skosiť aj „trávniček“ na nohách a o intímnych partiách ani nehovoriac. Je to hádam najcitlivejšie miesto na našom tele, kde depilácia môže občas zabolieť. Chcete byť šetrné k svojmu telu, a takisto mať hebké a jemné nohy? Tak ktorú alternatívu voliť? Depilácia, žiletky alebo kombinácia oboch? Na túto otázku si môžeme teraz spoločne zodpovedať.

 

Tvar nechtov: O čom vypovedajú vaše nechty?

Tvar nechtov: O čom vypovedajú vaše nechty?

Prečítať človeka a jeho charakter bez vzájomnej komunikácie? Áno, je to možné. Aj keď takýto pohľad na niekoho identitu môže byť skreslený, intuícia je silný navigátor aj vo vzťahoch k ostatným. Náš vzhľad vysiela signály do okolia. Je viac častí tela, ktoré odhaľujú naše vnútorné ja. Dnes sa budeme venovať nechtom a ich tvaru. Spôsob, akým vaše nechty rastú a ako sa tvarujú vám môže napovedať dosť o vnútornom stave organizmu a jeho kondícií.

 

Ozdobte deťom nechty do školy

Ozdobte deťom nechty do školy

Chodia za vami dcéry a prosia vás, aby ste im vyčarovali takéto krásne nechty ako máte vy? Videli tie najúžasnejšie techniky a trvajú na tom, aby mali aj ony takéto ozdoby na nechty? Deti majú úžasnú trpezlivosť a nedajú vám pokoj, pokým nebudú mať spravené po svojom. Zbytočne ich odmietate, pretože nakoniec vás aj tak zlomia. Nemám pravdu? Doprajte im radosti. Veď ide o len o drobné skrášlenie, ktoré ich určite pozitívne naladí počas menej radostného nástupu do školy. Prázdninové zážitky sa končia a slečny sa chcú pochváliť chlapcom či spolužiakom niečím jedinečným ako len príbehmi z dovolenky. Nové topánky, nový účes, a takisto aj ozdobené nechty ako neodmysliteľná súčasť imidžu. Urobte svojim ratolestiam po vôli a odmeňte ich za štart do nového školského ročníka.

 

Novinové nechty

Novinové nechty

Bežne ste vyhadzovali novinový papier a nikdy vás nenapadlo, že sa ním dajú ozdobiť aj nechty? Zdá sa Vám to čudné? Možno, avšak ak samy neuvidíte výsledný efekt, nezistíte ako si môžete vytvoriť výnimočné a originálne nechty. Novinová technika je netypická, ale o to viac vyniká. Na zdobenie nepotrebujete ani veľa pomôcok. Písmenká, slová, vety. To naozaj? Spoločne sa naučíme „písať “ na nechty.

 

Ako si pilníkom nepoškodiť nechty?

Ako si pilníkom nepoškodiť nechty?

Obzeráte si nechty a nejde Vám do hlavy, prečo sú nalomené? Vidíte na nich prasklinu a nedokážete si vysvetliť ako sa tam objavila? Netreba zbytočne panikáriť. Dôvodom, prečo vaše nechty nie sú v zdravom a krásnom stave, môže byť nesprávne pilníkovanie. Možno si teraz poviete, že si ich budete radšej strihať, ale pozor! Takéto časté strihanie spôsobuje nežiaduce praskanie a lámavosť! Zahoďte obavy a smelo pokračujte v pilníkovaní, pretože je to zaručená a dobrá starostlivosť o nechty. Stačí zvoliť vhodné pilníky so správnou technikou a môžete si skrášliť nechty podľa vlastných predstáv.

 

Biele škvrny ako signál nášho tela

Biele škvrny ako signál nášho tela

Podobne ako čiary na dlani alebo črty tváre, aj nechty dokážu povedať veľa o zdravotnom stave. Ako majú vyzerať zdravé nechty? Necht má byť sýto bledoružový, pri koreni by sa nemali nachádzať zádery a povrch je ideálny v hladkom stave. Ak vaše nechty spĺňajú tieto atribúty, môžete si zablahoželať k prognóze pevného zdravia. Avšak zneistiť vás môžu aj občasné biele škvrny, ktoré nemajú čo robiť na nechtových lôžkach. Prečo sa tvoria a ako im predísť? Ak sa túžite zbaviť tohto nemilého problému, tak existuje mnoho účinných spôsobov, ktorých výsledok vám vyčarí úsmev na tvári.

 

Zaútočila mykóza na vaše nechty?

Zaútočila mykóza na vaše nechty?

Užívate si letné obdobie plné slnka, vody a krásnych tiel? Alebo vás trápia zdravotné problémy, ktoré vám nie a nie dať pokoj? Chcete si užiť dovolenku na sto percent, ale na váš organizmus nemilo zaútočila mykóza? Tieto horúce letné dni sú priestorom pre vznik plesní, ktoré ohrozujú nie len vašu krásu, ale aj zdravie. Mykóza môže napadnúť rôzne časti vášho tela. Asi sú vám veľmi dobre známe kvasinkové infekcie, ktoré si zažila takmer každá jedna z nás. Nepríjemné svrbenie, pálenie a výtoky bieleho sfarbenia vám na radosti a sebavedomí určite nepridá. Ale čo ak tieto nemilé plesne napadnú vaše nechty? Bežná starostlivosť vám nechty nevylieči, pretože toto ochorenie si vyžaduje špeciálnu a pravidelnú starostlivosť. Nemusíte sa obávať, že sa jej nikdy nezbavíte. Existuje mnoho spôsobov, ktoré vám vyčaria prirodzene dokonalé nechty. Ak ste vyskúšali množstvo metód a nič nezabralo, tak sa inšpirujte týmito radami. Avšak nezabúdajte na trpezlivosť! Mykóza sa vám nevylieči z jedného dňa na druhý.

 

Trápia vás lámavé nechty?

Trápia vás lámavé nechty?

Túžite mať krásne a pevné nechty? Mnoho žien si nevie dať rady so starostlivosťou o nechty a mnohokrát siahajú po nesprávnych praktikách. Biele škrvny, lámavé a vlnité nechty sú záťažou pre každú jednu z vás, avšak existujú riešenia aj na tieto ženské nedostatky krásy. Zúfalo sa prizeráte ako sa váš zdravotný stav zhoršuje? Nemusíte. Ak skúšate rôzne metódy ako dosiahnuť prirodzene pekné nechty a výsledok neprichádza, niekde musela nastať chyba! Problém sa môže ukrývať pri nevhodných postupoch či zvolení nekvalitných kozmetických prípravkov. Tak ako dosiahnuť vytúžený výsledok?

 

Brazílska depilácia mužov

Brazílska depilácia mužov

Trápia vás nežiaduce chĺpky? Chcete sa cítiť komfortne a sviežo? Aj chlapi potrebujú dostatok pohodlia, preto sa čoraz viac starajú o svoje mužské telá. V týchto letných horúčavách dokáže takéto bujné ochlpenie narobiť poriadnu neplechu, a preto sa stáva depilácia ako najvhodnejší spôsob zbavenia sa chĺpkov pre mužov. Ak si myslíte, že depilácia voskom nie je atraktívna, ste na veľkom omyle. Je to najvyhľadávanejší a najúčinnejší spôsob ako sa môžete skrášliť a cítiť príjemne.

 

  Zamatové nechty

Zamatové nechty

Najnovšími trendmi v zdobení nechtov sú matné nechty a zamatový efekt. Dnes si povieme, ako zdobiť nechty zamatom a čomu sa vyhnúť, aby bol efekt čo najkrajší. Samotný postup je celkom jednoduchý a zamatový prášok, ktorý môžeme nájsť aj pod názvom kašmír, môžeme naniesť na lak alebo na gél. Ale poďme pekne od začiatku.