Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930, kedy si ženy na nechty prikladali plátno alebo papier z čajového vrecka a fixovali ho silným nánosom laku. V roku 1980 sa objavil takzvaný „fiber glass“, no manikérky dovtedy uprednostňovali hodvábne a pletené obaly pred papierom, kvôli lepšiemu držaniu. Takže oprášme starý spôsob spevňovania nechtov vylepšený pokročilou vedou a dobou.

Laminátové nechty

Dnes takéto nechty často nazývame aj ako živicové nechty (kúpite tu) či laminátové nechty. Sú vhodné predovšetkým na spevnenie praskajúcich a lámavých prírodných nechtov. môžeme nimi opraviť prasknutý prírodný necht, ale aj umelý tip. Tento systém modelovania nechtov je časovo nenáročný. Jednotlivé zložky tvrdnú pôsobením aktivátora a UV lampa nieje potrebná. No ak sa rozhodnete takéto nechty doplniť, alebo zdobiť UV gélom, vtedy musíte použiť aj UV lampu.

Oprava prasknutých tipov

Nechty prebrúsite a prach odstránite. Z hodvábneho vlákna nožnicami vystrihnete tvar a dĺžku potrebnú na prekrytie celého nechta. Tento vystrihnutý hodvábny pásik prilepíte samolepiacou plochou na necht. Po dôkladnom vytvarovaní a prilepení pripevnite na fľaštičku so živicou (resin) aplikátor. Ten vám zaručí pohodlné, presné a čisté nanesenie na necht. Rovnomerne naneste živicu a zo vzdialenosti cca 20 cm aplikujte a nechty aktivátor. Po chvíľke (ani nie po minúte) bude živica vytvrdnutá. Vtedy môžete tvar nechtov upraviť pilníkom, alebo zdobiť rôznymi ozdobami, ktoré zalejete UV gélom. Pamätajte, že UV gél musíte dať do UV lampy vytvrdnúť.

Spevnenie prírodných nechtov

V prípade, že sa vám štiepia prírodné nechty, môžete použiť na ich spevnenie fiberglass systém. Opäť nechty prebrúste a z hodvábneho vlákna odstrihnete kúsok, ktorý sa tvarom čo najviac podobá vášmu nechtu a nalepíte ho na celú jeho plochu. Prečnievajúce vlákno nožnicami odstránime a nanesieme resin (živicu). Tú postriekame aktivátorom a po stvrdnutí pretrieme nechty quick finish UV gélom, ktorý tvrdne v UV lampe.

Hodvábny pásik sa po nanesení živice stane priesvitným a farbu nezmení ani po aplikácii aktivátora. Aj napriek tomu, že pásik je textília, jeho štruktúra sa po vytvrdnutí vytratí.

Na živicové nechty budete potrebovať samolepiace hodvábne vlákno, živicu (resin), aktivátor, aplikátor, nožnice a pilník na nechty.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Fiberglass nechty - diskusia

 • meno
   
   
 • emilia
  emilia

  Marika: aj živica je len chémia.... takže to nebude voniať

   
   
 • Marika
  Marika

  Neposkudzuje to nechty? Ved ta zivica smrdi ako sekundove lepidlo. Dakujem

   
   
 • mirka
  mirka

  AK máš živicové nechty, tak ich jemne prebrús brúsnym blokom, tak nanes podkladový gél lak (nedávaj primer) a od lampy vytvrdnúť. Potom farebný gél lak a vytvrdnúť do lampy a na záver vrchný gél lak a do lampy. Utrieš výpotok a je to :).

   
   
 • Nela
  Nela

  Ked mám akože živicovú úpravu nechtov a chcem si dať do svojho gél laku pod lampu , tak na podkladoví gél lak mám naniesť aj Primer , či len stačí vrchný gél lak .

   
   
 • Jarka
  Jarka

  Dobrý deň, chcem sa spýtať ako sa to potom doplňuje po odrastení nechtu a ako sa to odstraňuje. Vopred ďakujem za odpoveď :-)

   
   
 • Janka
  Janka

  Môžem odporúčať, ja som si to objednala a som veľmi spokojná. Nemá to veľa nechtových obchodov, ale z toho, co predava top-nechty.sk som dosiahla pekný efekt

   
   
 • Martina
  Martina

  Mne sa to veľmi páči, ale mám obavu, jak dlho to vydrží! Nemá niektorá skúsenosti s takými nechtami?