Kaviárová technika

Aj vy ste sa už stretli s týmto zvláštnym názvom? Spočiatku som bola aj ja prekvapená ako vznešene sa dá nazvať tak jednoduché zdobenie! A navyše naň nepotrebujete nič zvláštne, či nové. Na zdobenie kaviárovou technikou sa prekvapivo používajú staré dobré známe perličky na nechty. Sú to malé guľôčky v rôznych farbách. Môžu byť perleťové alebo priesvitné. Použitím na celý necht sa vaše nechty zmenia na šperky.

perličky na nechty

Postup na kaviárové nechty je vskutku jednoduchý. Postačí lak na nechty a perličky. Ako podklad je dobré použiť lak takej farby, aby to ladilo so zdobením. Ozdoby dávajte do mokrého priesvitného laku. Namiesto laku môžete použiť i UV gél. Aby vám kaviárové zrnká z nechtov neopadali pri bežných prácach, pretrite ich priesvitným lakom, alebo tenkou vrstvou gélu. Na ochranu zdobenia použite naozaj len tenkú vrstvu, aby nechty neboli príliš hrubé a nepôsobili neprirodzene. Perličky sú ľahko dostupné. Má ich už dnes každý nechtový shop, ajtop-nechty.sk.

Na zdobenie vo videopostupe sme použili biely lak na nechty, vrchný lak na nechty, strieborné perličky, do ktorých sme primiešali tmavo ružové perličky a tmavoružové kamienky v tvare kvetov.

Ak sa rozhodnete pre jednofarebné zdobenie môžete perličky na nechty nasypať, alebo ponoriť necht do nádobky s ozdobami. Je to určite rýchlejšie a efektívnejšie ako ukladať guľôčku po guľôčke. No ak sa rozhodnete vytvoriť na nechtoch malé dielo vyskladané z týchto ozdôb, je nutné sa s tým zabaviť dlhšie. Vtedy je lepšie ukladať perličky do gélu, pretože lak rýchlo schne. Po vytvrdnutí gélu neutierajte výpotok. Niektoré cleasery (čističe gélu) môžu doslova zmyť farbu z perličiek a vaša práca by tak bola zničená. Pozor teda i na odlakovače, ktoré taktiež môžu perleťovú farbu zo zdobenia odstrániť.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Kaviárová technika - diskusia

  • meno