Nápady na zdobenie prírodných nechtov

Ak patríte k tým, čo ešte stále preferujú prírodné nechty pred gélovými a akrylovými a omrzeli vás jednofarebné laky, ponúkame vám niekoľko nápadov ako vašu manikúru urobiť zaujímavejšou. Nasledujúce techniky zdobenia je možné použiť aj na gélové nechty a akrylové nechty.

water marbling

Water-marbling

Táto špeciálna technika dokáže vytvoriť veľmi pekné a umelecky pôsobiace motívy. Potrebné sú naň nie príliš husté laky a miska s prevarenou vodou izbovej teploty. Do nej sa potom nakvapkajú laky kontrastných farieb, ktoré zostanú plávať na povrchu vodnej hladiny. Kvapká sa vždy ďalšia farba do prostriedku predchádzajúcej kvapky. Následne sa ihlou farby na vodnej hladine premiešajú a do výsledného diela sa vloží prst tak, aby sa obrázok preniesol na necht. Prst je vhodné oblepiť lepiacou páskou tak, aby sa lak preniesol len na necht a nie na kožu okolo neho. Nevýhodami tejto metódy sú časová náročnosť a taktiež neporiadok, ktorému sa pri aplikácii nevyhnete.

Nálepky a glitre na nechty

Nálepky sú malé a nenápadné, a preto ste si ich možno ešte v drogériách ani nevšimli. Existuje však nespočetné množstvo druhov od tých veľkých, čo prekrývajú celý povrch nechta až po tie úplne malé. Taktiež si môžete vybrať medzi jemnými a nenápadnými až po lesklé, trblietavé a výrazné. Glitre na rozdiel od nálepiek nemajú lepiacu stranu a aplikujú sa do polo-mokrého laku. Na záver je ich potrebné ešte prelakovať tenkou vrstvou, aby ostali na nechtoch čo najdlhšie. Kombináciou nálepiek a glitrov dosiahnete pozoruhodný efekt.

Maľovanie nechtov

Nechty si môžete vyzdobiť rôznymi kvietkami, prípadne ak máte umelecké vlohy zložitejšími obrazcami. Použiť môžete špeciálny zdobiaci lak ako tento s tenkým štetčekom, zdobiace perá, s ktorými je manipulácia jednoduchá ako s fixkami, alebo samostatný tenký štetec určený na manikúru, ktorý namáčate do bežných lakov.

Ombre

Ombre je metóda pri ktorej sa na nechty nalakované priesvitným lakom pomocou malej špongie popritláča lak na končeky prstov. Potom sa na vrstvu farebného laku nanesie glitrový lak rovnakej, alebo podobnej farby, čím sa vytvorí nezameniteľný „ombre“ efekt. Tak ako pri viacerých metódach, aj pri tejto je potrebné na záver nechty pretrieť priesvitným top coat lakom.

Novinové nechty

Táto technika je veľmi jednoduchá, no určite ňou zaujmete svoje okolie. Nechty sa natrú bielym, alebo veľmi svetlosivým lakom. Po uschnutí sa necht namočí silným alkoholom a pritlačí sa naň kúsok novinového papiera s textom. Text sa na necht otlačí a celé dielo sa pretrie bezfarebným lakom.

-sj-

 

facebook gelove nechty

Nápady na zdobenie prírodných nechtov - diskusia

 • meno
   
   
 • lenka
  lenka

  tina...neslo ti to mozno preto ze si mala zle laky...nesmu byt rychloschnuce,,a mozno si nemala dobru vodu, lebo mne to nejde s vodou z vodovodu ale s podzemnou vodou...

   
   
 • Kaťušáá
  Kaťušáá

  Čauté, Takí malý tip na novinové nechty: Jasné vyzerá to fajn aj s textom, ale ja som si povystrihola a "NALEPILA TAM OBRáZKY CELEBRíT" napríklad z kamaráta alebo časopisu bravo. Mám tam Rihanu , Bionce.. atd... :D vyzerá to nsuper...

   
   
 • Miuska
  Miuska

  Ahojte, ja som chcela tine, ze ani mne sa to nepodarilo... pretoze som mala strasne hrubu vrstvu laku.. a tebe to neslo preto, lebo si mala asi huste laky :) skus redsie

   
   
 • tina
  tina

  Ahoj, skusala som to water marble no mne sa to nepodarilo lebo to neslo ihlou pomiesat, neviete preco sa mi to nepodarilo? dakujem za radu :)

   
   
 • sona
  sona

  novinova technika ma zaujala.....jednoznacne vyskusam- tak mi drzte palce :))