Nanechty.sk

Ako si namaľovať vianočné imelo

Zima nie je veľmi bohatá na kvety a rastliny kvôli svojmu studenému počasiu. Avšak imelo je jedným z darov prírody, ktorý tieto studené týždne prežíva. Všetci ho poznáme aj ako jeden z tradičných symbolov vianočných sviatkov. My sa teraz spoločne naučíme takéto imelo namaľovať na nechty, aby ste sa mohli na Vianoce pochváliť svojim najbližším.

Aké pomôcky budeme používať

Na vytvorenie týchto úžasných vianočných nechtíkov si pripravíme podkladový lak. Ďalej použijeme zlatý lak, ktorý je žiarivý a na nechtoch sa pekne trbliece. Takisto sa nám zíde aj červený zdobiaci lak. Šablóna na pečiatkovanie s rôznymi motívmi nám poslúži na doplnenie zdobenia. A nezabúdame ani na akrylové farby, ktoré budeme nanášať pomocou tenkého štetca na akryl. Akrylové farby využijeme v zelenom a bielom prevedení, aby sme namaľovali farebné imelo. Poslednou pomôckou bude vrchný lak, ktorý je v priehľadnej farbe a slúži na ochranu zdobenia a predĺženie jeho trvácnosti.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/TyYmM8CwxGE”][/pb_video]

 

Ako postupovať pri práci:

1.Očistené a opilované nechty si najprv nalakujeme priehľadným podkladovým lakom.

2.Po uschnutí podkladového náteru aplikujeme zlatý lak, ktorý nám vytvorí pozadie.

3.Pokračujeme vytvorením vzoru pomocou pečiatky. Zvolený motív na šablóne natrieme červeným lakom a po otlačení na pečiatku prenesieme na nechty. Vybrané motívy a farebné laky môžeme kombinovať, nemusí ísť na každý necht rovnaký vzor.

4.Teraz nás čaká lakovanie. Červený lak so sýtym odtieňom nanesieme na časť nechtu.

5.A prechádzame k akrylovým farbám. Najprv namaľujeme zelenou farbou imelo a následne pridáme do zelenej bielu, aby sme svetlozelenou zvýraznili lístočky.

6.Namaľované imelo ešte vyšperkujeme bielym bodkami. Akrylové farby tvrdnú na vzduchu, takže nie je potrebná ďalšia činnosť. Nezabudnite vrchným lakom zafixovať zdobenie.

Ak ste si pozreli video, váš prvý dojem mohol byť taký, že práca je zložitá kvôli nutnosti lakovať, pečiatkovať a potom aj maľovať. Aj keď tých krokov je viacej, odporúčame vám s chuťou sa pustiť do tejto umeleckej práce. Po dokončení samy zistíte, že postup nie je až taký náročný.

Obsah blogu

výživa nechtov

Najlepšou cestou pre krásne, pevné a zdravé nechty je vyvážená strava, zložená z čerstvých potravín bohatých na vitamíny a minerály. Taktiež je veľmi dôležitý aj

Čítať ďalej