Nanechty.sk

Čiernobiely vír ako zdobenie

Aj vír alebo špirála patria medzi elegantné motívy, ktoré môžu skrášľovať vaše nechty. Teraz sa pozrieme na jeden z postupov vytvorenia takéhoto vzoru pomocou techniky WATER MARBLE, teda metódy priliehania motívu vo vodnej hladine. Aj keď sa postup môže zdať prácnejší, dokážete to. K zvládnutiu metódy ponúkame aj pomocné video, podľa ktorého sa dokáže skrášliť každá jedna z vás. Poďme do toho!

Pomôcky:

K postupu si pripravíme : Úspešne zvládnuť túto techniku sa podarí len so správnymi pomôckami, ktoré v našom príslušenstve nesmú chýbať. Takže čo budeme potrebovať?

Čierny a biely lak na nechty – Vďaka týmto farebným lakom vytvoríme samotný motív. Páska na ochranu prstov – Prsty si oblepíte touto ochrannou páskou a takto predídete zbytočnému zašpineniu. Nádoba s vodou – Už z názvu techniky nám je jasné, že voda bude neodmysliteľnou súčasťou tejto procedúry. Naliata voda v nádobe by mala byť v izbovej teplote, nie studená. Ihla – Táto pomôcka sa nám zíde pri práci s hladinou v nádobe, na ktorej bude daný útvar vytvorený z lakov.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/U7bwL2S7auk”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

Odporúčame zdobiť súčasne s videopostupom, kde si všímame každý detail. Táto metóda si naozaj vyžaduje svedomitú prácu a zvýšenú pozornosť pre dosiahnutie vytúženého výsledku.

1.Na začiatok si teda oblepíme prst ochrannou páskou. Nie je to nutné, ale pomôže to.

2.V ďalšom kroku budeme kvapkať laky do nádoby s vodou. Vidíme, že prvá kvapka sa úplne rozplynula a stratila. Pokračujeme ďalej, striedame biely a čierny lak, až pokým vytvoríme trojkruh. Tu môžete použiť vlastnú fantáziu, video je len ukážka viacerých možností.

3.Vytvorený kruh na vodnej hladine je potrebné prostredníctvom ihly pekne vytvarovať.

4.A opäť pokračujeme kvapkaním lakov do stredu kruhu. Dodržíme striedavý postup! Vidíme, že pridávaním kvapiek sa pomaly kruh mení na vír alebo na špirálu.

5.Pokiaľ máme kruh hotový, znova použijeme ihlu a presne v strede kruhu ňou začneme točiť. Takto sa dopracujeme k špirálovitému zdobeniu.

6.Teraz ponoríme necht do nádoby s vodou a špirálou vytvorenou z lakov. Chvíľu prst vo vode podržíme pre dobrú priľnavosť zdobenia. Aj fúkaním zrýchlime priliehavosť.

7.Po vybratí prstu odlepíme ochrannú pásku a vidíme, že motív je hotový.

Najlepšie na tomto postupe je, že na každý necht si môžete vytvoriť iný vír. Záleží už len na vás ako sa s motívom pohráte. Takže veľa šťastia, nech vám zdobenie prinesie radosť a obdiv.

Obsah blogu

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej