Nanechty.sk

Ozdobte deťom nechty do školy

Chodia za vami dcéry a prosia vás, aby ste im vyčarovali takéto krásne nechty ako máte vy? Videli tie najúžasnejšie techniky a trvajú na tom, aby mali aj ony takéto ozdoby na nechty? Deti majú úžasnú trpezlivosť a nedajú vám pokoj, pokým nebudú mať spravené po svojom. Zbytočne ich odmietate, pretože nakoniec vás aj tak zlomia. Nemám pravdu? Doprajte im radosti. Veď ide o len o drobné skrášlenie, ktoré ich určite pozitívne naladí počas menej radostného nástupu do školy. Prázdninové zážitky sa končia a slečny sa chcú pochváliť chlapcom či spolužiakom niečím jedinečným ako len príbehmi z dovolenky. Nové topánky, nový účes, a takisto aj ozdobené nechty ako neodmysliteľná súčasť imidžu. Urobte svojim ratolestiam po vôli a odmeňte ich za štart do nového školského ročníka.

Správny výber

Sľúbili ste svojej dcérke zdobenie a chystáte sa vybrať vhodný postup pre ich nechty? Aké je vaše dieťa? Rado sa predvádza alebo je skôr utiahnuté? Prejavuje sa výrečne alebo ho často prichytíte ako s nemým výrazom sníva? Tak či onak, aj nechty dokážu odrážať detské sny, a preto nevyberajte ozdoby bez jej prítomnosti. Mládež miluje farby a baví ju harmónia odtieňov. Určite však stavte na niečo veselé. Čo tak vysmiaty šmolkovia alebo strážni anjeli? Nechajte dieťa počúvať vlastnú intuíciu a rozhodnúť sa podľa obľúbeného filmu či zvieratka. Hlavne nech je to originálne a pri nosení to nespôsobí nepríjemnosti. Správny výber plus bezpečnosť sa rovná nechty pre dieťa.

Pozor na nevhodné techniky

Aj keď vaše dieťa bude úpenlivo žiadať o moderné techniky zdobenia, nedovoľte im všetko. Nenechajte sa ani prehovoriť na zdobenie deťmi bez dozoru. Pomôžte im s prácou, aspoň budete mať dobrý pocit, že ste strávili spoločný čas. Zároveň dohliadnete na zdravie dieťaťa. Ozdoby ako kamienky, kovové kvietky alebo drvené mušle nebudú vhodné, v tomto buďte nekompromisná kvôli bezpečnosti. Všetky „dospelácke“ ozdoby nepatria na telesnú výchovu a nesmú sa ohrýzať, čo je častý zvyk školákov. Pri najmenších vekových kategóriách hrozí ešte jedno veľké riziko. Prehltnutie! O piercingu na nechtoch už ani nehovoriac. Takisto sa snažte vysvetliť, že akryl alebo UV gély pre nich nie sú dobré. Detské nechty nemajú takú pevnú štruktúru a bola by škoda poškodiť ich v rannom veku. Pubertiačky sa budú zo začiatku priečiť, no časom pochopia, že gélové nechty sú pre nich zbytočné a nepraktické.

Bezpečné zdobenie

Teraz už viete, pred ktorými postupmi sa vystríhať a poďme sa pozrieť na to, čo našim zlatíčkam poradiť. Pestrá symfónia farieb alebo jednotná línia? Na maľovanie nám poslúži ľubovoľný lak. Pri aplikovaní náterov na nechty je zbytočné vsádzať na magnetický lak alebo UV gély. Mladé nechty, ktorých lôžko sa stále vyvíja, nešetria, ale skôr naopak. Čo teraz? Jednoducho si zvoľte kalciový lak. Ide o priehľadný lak, ktorý zafixuje krásne vami zvolené ozdoby na nechty. Takýto lak je zdravotne nezávadný a zaručene vyčarí úsmev na tvári. Pre staršie a náročnejšie milovníčky nechtového dizajnu odporúčam rôzne zábavné nálepky. Je to ľahký a rýchly spôsob zdobenia. Stačí ich vkladať na nechty. Nemusíte nič maľovať, pretože motívy sú už na nálepkách. Skúste im posunúť aj znalosti o zdobení novinovým papierom alebo vyskúšať obľúbené vodolepky. Stačí vám len nádobka s vodou a môžete sa pustiť do skrášlenia. Vybláznite sa a vytvorte si spoločne jedinečné a pútavé nechty. Vaše dieťa zažije peknú rodinnú chvíľu, vaše vzťahy sa upevnia a naberú do istej miery aj kamarátsky nádych. Avšak vždy musíte byť hlavne rodičom, ktorý dbá o ich zdravie. Doprajte si takýto pekný a zdravý kompromis. Tak čo vy na to? Oplatí sa nechať zlomiť prosbou vašich dospievajúcich dcér?

Obsah blogu

Zafixovanie zdobenia

Zdobenie nechtov na vianoce

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a vy hľadáte inšpirácie na jednoduché zdobenie nechtov? Farebnú kombináciu si môžete zvoliť podľa obľúbených farieb, prestierania, oblečenia alebo podľa

Čítať ďalej