Nanechty.sk

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové. Odporúčame ich tým ženám, ktoré pri práci namáhajú ruky a nechty, no aj tým, ktoré si okusovaním skracujú nechtové lôžko.

Na akrylové nechty potrebujeme:

  • jemný pilník na prebrúsenie prírodných nechtov
  • štetec na odstránenie prachu po pilovaní
  • tipy alebo nechtové formy
  • gilotína
  • primer
  • štetec na akryl
  • liquid
  • akrylový prášok
  • nádobka na liquid
  • odstraňovač akrylu

Začneme prípravou prirodzeného nechta, na ktorého zmatnenie použijeme biely brúsny blok. Prach oprášime štetcom a lepidlom na nechty prilepíme umelé nechty, alebo založíme nechtovú formu. Prírodný necht natrieme primerom. Umelý necht primerom nepotierame! Nechty modelujeme v dobre vetranom priestore.
Pohárik použijeme na odliatie acrylic liquidu. Doň namočíme štetec a následne ním naberieme akrylový prášok. Na špičke štetca sa vytvorí guľôčka, ktorú šikovne otrieme o necht a postupne ju rozotierame po celej ploche. Nezabudnime na C-oblúk, vďaka ktorému budú nechty odolnejšie. Na tvarovanie a zdobenie môžeme použiť aj farebný akrylový púder, alebo na prifarbenie použijeme kozmetický pigment. Akrylová hmota tvrdne na vzduchu, takže je potrebné pracovať rýchlo a precízne.
Základ nechta a C-oblúk modelujeme modelovacím akrylom, ktorý môže byť číry, ružový alebo biely. Často je tento akryl vo väčšom balení (30g).

Ružový modelovací akrylový prášok

Používajte ho na zamaskovanie farebných nerovností nechta alebo na predĺženie nechtového lôžka. Môže slúžiť ako kamuflážny akryl.

Biely modelovací akrylový prášok

Vhodný na francúzsku manikúru ale aj na vytváranie krásnych svadobných 3D ozdôb.

Číry modelovací akrylový púder

Priehľadný akrylový prášok je ideálny na zalievanie ozdôb. Mnoho manikérok ho však používa najčastejšie pri predlžovaní nechtov na formu.

Farebný akryl

Predávaný v malých plastových nádobkách (7g). V ponuke ich má každý nechtový shop v rôznych farbách, s glitrami alebo s perleťou. Farebný akryl môžeme využiť namiesto laku, alebo ním môžeme vytvoriť originálne 3D ozdoby či farebnú francúzsku manikúru. 3D ozdoby tvarujeme pomocou štetca s názvom mačací jazýček.

Po ukončení modelácie je potrebné vzniknuté nerovnosti prebrúsiť pilníkom alebo brúskou na nechty. Na odstránenie zatvrdnutého akrylu použijeme odstraňovač akrylu. Aby sme dosiahli krásny lesk nechtov, pretrieme ich na záver Top coat lakom na nechty.

Obsah blogu