Nanechty.sk

Laky na nechty

Každá žena si už určite neraz lakovala nechty. Či už išlo o výživný lak, farebný lak, zdobiaci lak a pod. Dnešný trh ponúka veľké množstvo odtieňov pastelových, glitrových, perleťových alebo neónových lakov. No nieje lak ako lak.

Pri ošetrení a úprave nechtov rozlišujeme viacero druhov lakov:

  • podkladový lak na nechty (vyživujúci)
  • farebný lak na nechty
  • lak na nechty so zdobiacou ihlou
  • lak na pečiatkovanie nechtov
  • vrchný lak na nechty

Vyživujúci lak na nechty

Používajte ho, ak sú vaše nechty slabé, lámavé a rozdvojujú sa, alebo ak im chcete dopriať výživu z celkom iných dôvodov. Tento lak obsahuje totiž calcium a oleje, čím vyživuje a posilňuje nechty. No tento prípravok neaplikujte pod gél alebo akryl. Znižuje totiž priľnavosť materiálu. Môžete ho natrieť ako podkladový lak pred lakovaním nechtov farebným lakom.

Farebný lak

Nám veľmi dobre známy lak s jemným štetčekom, pomocou ktorého si ho natierame na nechty. Nanesením docielite jednofarebnosť nechtov. Taktiež neodporúčame kombinovať s gélom ani s akrylom.

Lak so zdobiacou ihlou

Taktiež nazývaný ako zdobiaci lak alebo zdobička. Má tenký štetček a tenučkú rúrku (ihlu). Pomocou nich môžete na nechty kresliť rôzne motívy (kvety, ornamenty, bodky, čiary,…). Zdobičku môžete aplikovať na gélové nechty aj na akrylové nechty.

Lak na pečiatkovanie nechtov

Na zdobenie nechtov pečiatkami sa používa špeciálny pečiatkovací lak. Má klasický jemný štetec, pomocou ktorého lak nanesiete na kovovú doštičku, otriete ho stierkou a prenesiete motív na samotnú pečiatku, z ktorej ho otisnete na necht. Lak je špeciálny tým, že otlačený motív na pečiatke je akoby gumený, a preto sa nerozmazáva a nesteká. Zdobiť pečiatkou môžeme prírodné nechty, akrylové nechty, ale aj gélové nechty. Zdobenie je potrebné zafixovať.

Vrchný lak

Nazývaný tiež top coat lak alebo quick finish lak je číry s jemným štetcom. Môžete ho použiť na zafixovanie zdobenia, alebo ho aplikujte ako záverečnú vrstvu. Dodá nechtom krásny lesk.

Vo veľmi podobných fľaštičkách s jemným štetcom sa predávajú aj iné prípravky. Ide o olejček, zmäkčovač kožičky, primer ale aj UV gél. Tieto prípravky však nemajú nič spoločné s lakmi. Výrobcovia zvolili toto balenie, pre ľahšiu manipuláciu a aplikáciu.

Obsah blogu

Letné zdobenie na gélové nechty

Po predĺžení nechtov, samozrejme nasleduje ich zdobenie. Existuje mnoho spôsobov zdobenia, ako je francúzska manikúra, zdobenie kamienkami, glitrami, vodolepkami, fimom, 3D ozdobami, perličkami, maľovanie technikou

Čítať ďalej