Nanechty.sk

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov, pretože každá zákazníčka má iné nechty aj požiadavky.

Ako na to?

Primer gél a vrchný gél nanášame na celú plochu nechta. Stavebný gél aplikujeme tak, že štetcom si z téglika odoberieme malé množstvo Uv gélu a otrieme ho o stred nechta. Následne gél opatrne a jemne rozotierame. Gél nepoklepávame štetcom, pretože takto vzniknú bublinky. Natierame ho jemne a na štetec netlačíme. Dbáme na to, aby sa gél nedostal až k nechtovej kožičke (nanášame ho 1 mm od kožičky). Ak Vám gél zatečie až k nechtovej kožičke, z takýchto nechtov sa vám gél olúpe a nakoniec umelý necht odpadne. Pri tvarovaní nechtov nesmieme zabudnúť na C-oblúk. Nechty s vymodelovaným C-oblúkom sú odolnejšie proti nárazom.
V modelovaní nechtov rozlišujeme viacero spôsobov. Nelíšia sa aplikáciou, ale použitým UV gélom.

Jednofázový systém

Na nechtíky nanášate len jeden UV gél vo viacerých vrstvách. Tento UV gél musí byť označený ako 1-fázový UV gél, multifunkčný gél alebo UV gél 3 v 1. V tomto prípade vkladáme ozdoby do druhej vrstvy UV gélu.

Dvojfázový systém

Ako podklad je použitý primer UV gél (bonder) a ako stavebný a vrchný UV gél nanášame UV gél s označením 2-fázový. Ozdoby vkladáme do prvej vrstvy 2-fázového UV gélu.

Trojfázový systém

K tomuto typu mmodelovania nechtov potrebujeme 3 rôzne UV gély: podkladový UV gél (primer gél, bonder gél), stavebný UV gél (builder gél) a vrchný UV gél (top coat gél, top veil gél). Ozdoby vkladáme do stavebného UV gélu, ktorý môžeme nanášať vo viacerých vrstvách. Taktiež ním ozdoby zalejeme a tvarujeme ním aj C-oblúk.
Samozrejme pri všetkých spomínaných spôsoboch je nevyhnutné dať každú vrstvu UV gélu vytvrdnúť do UV lampy na 2-3 minúty. Po vybratí z UV lampy ostane na nechtoch tzv. výpotok, ktorý je potrebné očistiť čističom gélu. Nerovnosti gélu bezpodmienečne obrúste pilníkom alebo brúskou, no dajte pozor na zdobenie, aby ste ho nepoškodili.

Pri kúpe pozor na značenie

Pri kúpe gélov, dávajte veľký pozor na jednotky, v ktorých je uvádzaný objem alebo váha daného UV gélu. Nenechajte sa zmiasť, pretože 32g UV gél nemá 32ml!

  • Cca 70 g gél má objem 30 ml
  • Cca 32 g gél má objem 15 ml
  • Cca 15 g gél má objem 5 ml

Obsah blogu

Shark nechty

Stiletto nechty

Nechty modelované do špica nazývame stiletto nechty. Môžeme ich pracne vymodelovať na šablónu a potom brúsiť do požadovaného tvaru, alebo si zakúpime stiletto tipy a

Čítať ďalej