Nanechty.sk

Vianoce s retro snehovými vločkami

Určite dobre poznáte všetky tie retro vianočné vzory, ktoré patria k sviatočným tradíciám a stále sú obľúbené v mnohých domácnostiach. Kombinácia červenej a zelenej doplnená bielymi snehovými vločkami istotne patria k obdobiu Vianoc, čoho dôkazom sú obrusy, sviečky a rôzne dekorácie s týmto motívom. Našli sme perfektnú techniku ako tento vzor aplikovať aj na nechty a pripomenúť si klasické vianočné zvyky zdobením.

Aké pomôcky použijeme :

K vytvoreniu tradičných retro snehových vločiek si pripravíme laky na nechty. Úplne nám postačia dva. Červený lak bude podkladom, na ktorom má vyniknúť celý vianočný dizajn a priehľadný vrchný lak potrebný na záverečný náter slúžiaci k ochrane zdobenia. K celej práci budeme potrebovať aj zdobiace pero, ktorým vytvoríme snehové vločky a tenký zdobiaci štetec na doplnenie motívu. Na namaľovanie vločiek použijeme akrylové farby, ktoré sú na túto činnosť špeciálne určené kvôli najlepšiemu efektu.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/dgocxzf72sI”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

1.Postup začíname úvodným nalakovaním nechtov. Na vytvorenie základnej vrstvy použijeme červený lak, ktorý nám zabezpečí bohato žiarivý podklad. Ako alternatívu si môžeme zvoliť červený lak s glitrami, ktorý sa postará o nádherný trblietavý efekt.

2.Pre dokonalé zvýraznenie pozadia aplikujeme aj druhú vrstvu a počkáme na stvrdnutie.

3.Teraz vezmeme zdobiace pero, namočíme ho do akrylovej farby a začneme vytvárať kruhy po celej ploche nechtu. Podobne ako na videu môžeme spraviť dva biele a tri zelené kruhy, ktoré sa stanú základom pre následné dokončenie snehových vločiek.

4.V ďalšom kroku si pomocou tenkého štetca domaľujeme tieto snehové vločky a cípy zaoblíme použitím zdobiaceho pera. Takisto pridáme zopár bielych bodiek na voľné miesta, čím zdôrazníme poletujúce snehové vločky, bez ktorých Vianoce nemajú čaro.

5.Na záver zdobenia použijeme priehľadný vrchný lak, ktorý nám zafixuje celé dielo.

Aj keď medzi najobľúbenejšie vianočné vzory patrí práve tento retro motív, ktorý sme si predstavili v tomto videu, je už len vás, či zaexperimentujete a skúsite zdobenie doplniť nejakými ozdobami alebo pridáte farby. Veď fantázia nemá limit a už vôbec nie tá vianočná.

Obsah blogu

Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

Čítať ďalej