Nanechty.sk

Ako si vytvoriť snežný motív na nechty

Keďže je už tomu pár dní, keď zima definitívne zavítala aj medzi nás, rozhodli sme sa ukázať vám jednu zaujímavú techniku ako sa dopracovať k unikátnemu snehovému motívu. Avšak zdobenie, ktoré si vyskúšame nie je klasické biele ako sneh bežne poznáme. Skôr pôjde o výnimočné použitie farieb a dosiahnutie odtieňu, ktorý zimu symbolizuje.

Pomôcky k zdobeniu

V tejto technike sa nechty maľujú, takže použijeme akrylové farby špeciálne určené na maľovanie. Aby sme si mohli nechty najprv nafarbiť, použijeme jeden zdobiaci štetec. Vidíme na videu, že tento polkruhovitý respektíve vejárovitý štetec na zdobenie je ideálne zvolený na úvodné zdobenie práve vďaka rozstrapkaným štetinkám. K používaniu viacerých akrylových farieb nepochybne patrí paleta na miešanie farieb, kde si pripravíme kombináciu odtieňa. Aby sme vytvorili nejaký zaujímavý motív, použijeme vždy užitočné zdobiace pero. Vrchný číry lak na zafixovanie zdobenia je takisto potrebný a príslušenstvo ešte doplníme ozdobami. Glitrový prach a ozdobné kamienky nám nádherne obohatia pripravené zdobenie.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/TxaNq3b_TXg”][/pb_video]

 

Postup krok za krokom

1.Na začiatok postupu si musíme nechty namaľovať. Sledujeme video, kde vidíme ako pomocou vejárovitého zdobiaceho štetca môžeme dosiahnuť tento náter. Dve akrylové farby namiešané na palete nanesieme na štetec, každú farbu na odlišný koniec štetca.

2.Teraz aplikujeme tieto farby na nechty. Nanášame ich rýchlym pohybom, pokým dosiahneme primeranú vrstvu. Vytvoríme aj dve alebo tri vrstvy, nech sú farby sýte.

3.Farby nám nádherne vytvárajú kontrast, stúpajú od bielej po nádhernú modrú.

4.Spravenú prácu nalakujeme priehľadným lakom, aby sa pri maľovaní nezlievali farby do seba. Po nalakovaní zvýrazníme zdobiacim perom biely oblúčik pri koreni nechtu.

5.Čaká nás ešte trošku prácnejšie kreslenie, ale vďaka videu to spoločne zvládneme. Pomocou zdobiaceho pera začneme vytvárať zasnežené motívy v bielom prevedení.

6.Aj tieto kresby je potrebné nalakovať priehľadným lakom, aby sme následne mohli vyšperkovať zdobenie vložením ozdôb.

7.Pomocou štetca naberieme glitrový prach a namočený v akrylovej farbe ho pomaly nanášame na necht. Potom vložíme na necht kamienky tak ako to vidíme na videu.

8.Toto náročnejšie zdobenie je na konci. Ešte ho zafixujeme vrchným lakom a je hotové.

Obsah blogu

Očistenie okolia nechtov

Water marble

Mramorovanie nechtov je veľmi jednoduché a taktiež finančne nenáročné. Pripravte si nádobu, vodu izbovej teploty, 2 farebné laky, pomarančové drievko, krém na ruky, odlakovač, vatovú

Čítať ďalej

Gél lak na nechty

Ako si rýchlo jednoducho a hlavne trvácne ozdobiť nechty? Na čas nenáročný spôsob zdobenia, je použitie gél laku. Je to podobný spôsob ako lakovanie nechtov

Čítať ďalej