Nanechty.sk

Grafiti už aj na nechty

Pre niekoho vandalské čmáranice, pre ďalšieho umelecký prejav vyjadrujúci slobodu. Jedni to vnímajú ako nehorázny trestný čin, druhí to podporujú a želajú tomu rozkvet. Reč je o grafitoch. Každému dobre známa forma prejavu nielen mladých ľudí, ktorí sa vyjadrujú sprejovaním na steny, vlaky a iné objekty. Či to berieme ako výtržníctvo alebo nie, musíme uznať, že väčšina dizajnov sú skutočne skvelými umeleckými dielami a zaslúžia si obdiv. Pokiaľ sa vám páči táto forma maľovania, tak máme pripravený video postup pre všetky fanúšičky grafitov. Street kultúru môžete šíriť aj nosením na nechtoch.

Pomôcky na graffiti nechty

Obľubujete teda graffiti a túžite si ozdobiť nechty v tomto netradičnom štýle? Neviete, čo k tomu potrebujete? Nebojte sa, nebudete si sprejovať prsty ani vytvárať domáce makety. Možno ostanete prekvapená, ale postačí len niekoľko základných pomôcok. Graffiti sú graffiti iba v správnej kombinácií farieb, preto si pripravte niekoľko farebných lakov. Minimálne štyri odlišné odtiene, ale zas to nepreháňajte, nech z toho nevytvoríte mozaiku plnú machúľ. Samotné laky budete aplikovať na nechty pomocou pomarančového drievka, ale použiť môžete aj zdobiace pero. Ďalej potrebujeme praskajúci lak, pretože tento prípravok je najdôležitejší k vytvoreniu graffiti motívu a doplníme ho priesvitným vrchným lakom, ktorý bude chrániť naše vytvorené zdobenie. A nakoniec nezabúdame na biely lak! Môžete vidieť na videu, že nám poslúži ako skvelá podkladová farba. Máme všetky pomôcky, sa pusťme pustiť do jednoduchého postupu. Hravo ho zvládnete a vďaka graffiti dizajnu omladnete.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/6igX-8klpTY”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

1.Najprv si na nechty nanesieme jednofarebný podkladový lak. Tento náter je naozaj dôležitý, bez neho nám v ďalších krokoch nevzniknú praskliny tvoriace graffiti motív.

2.V druhom kroku pokračujeme aplikovaním farebných lakov. Teraz budeme používať aj pomarančové drievko alebo zdobiace pero. Výber necháme na vás podľa toho, s čím sa lepšie pracuje. Postupne si nakvapkáme farebné laky na podložku a jednotlivo nanesieme pomocou drievka či pera na nechty. Z kvapiek vznikajú pekné bodky.

3.Celý efekt zdobenia vyriešime v tomto bode. Pomaly nanášame praskajúci lak (na videu vidíte čierny). Hneď po nátere začne lak pôsobiť, vytvárajú sa nám prasklinky a vznikajú tak adekvátne vzory. Obrazce sú dosť spontánne, takže nikdy nečakajte niečo konkrétne.

4.Celé zdobenie máme hotové! Ešte zafixujeme vrchným priesvitným lakom pre ochranu a čo najdlhšiu trvácnosť. Na prstoch máte graffiti, s ktorými teraz môžete vybehnúť do ulíc.

Obsah blogu