Nanechty.sk

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných sviatkov. Jeden z týchto skvelých vzorov nás očaril natoľko, že sme sa ho rozhodli ukázať aj vám. Napriek väčšej prácnosti sa s ním zaručene oplatí trošku potrápiť.

Aké pomôcky použijeme

Priehľadný akryl – Číry akrylový prášok, ktorým jednoducho vytvoríme základnú vrstvu.

Svetlo ružový akryl – Je to matný pastelový akryl, ktorý má konzistenciu podobnú ako púder. Je v priehľadnej nádobke a používa sa na modelovanie alebo zdobenie akrylových nechtov.

Červený glitrový akryl – Tento akrylový prášok má vmiešané žiarivé glitre, ktoré stačí naniesť na štetec v malom množstve a následne modelovať. Prášok stvrdne na vzduchu.

Štetec na akryl – Takýto štetec je špeciálne určený na modelovanie akrylových nechtov. Môžeme použiť aj takzvaný štetec mačací jazýček, ktorý sa dá dobre využiť aj na tvarovanie.

Brúska na nechty – Pri zdobení akrylových nechtov je brúska skutočne potrebná pre ľahký priebeh brúsenia. S klasickým pilníkom by ste strávili veľa času, kým by ste došli k želanému efektu.

Zelený a červený akryl – Oba prípravky bez glitrov použijeme na tvorbu vianočného motívu.

Zlaté korálky – Poslúžia na vyšperkovanie práce.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/uyUzN9tBvK4″][/pb_video]

 

Postup zdobenia

1.Prvým krokom bude vymodelovanie celého nechtu, na ktorý použijeme priehľadný akryl. Postupne modelujeme celú plochu, perfektne nám dopomôže štetec na akryl.

2.Teraz použijeme červený glitrový akrylový prášok, ktorý opatrne začneme aplikovať na jeden okraj špičky nechtu. Aj na aplikáciu glitrového akrylu využívame štetec.

3.Ďalej budeme dokončovať zvyšnú plochu špičky nechtu, čo je druhá polovica. Na ňu nanesieme svetlo ružový akryl, ktorý je bez glitrov a vyplníme ním celé voľné miesto. Obe polovice sa snažíme vymodelovať v rovnakej vrstve, nech nevzniknú priehlbiny.

4.Farebne skombinovanú špičku nechtov ešte raz prekryjeme priehľadným akrylovým práškom. Celú modeláž je potrebné poriadne obrúsiť pomocou elektrickej brúsky.

5.Následne pokračujeme farebným modelovaním. Miešaním dvoch odlišných zelených akrylov a pridaním červeného vyhotovíme vianočnú kvetinku v tom správnom odtieni.

6.Na záver ešte vyšperkujeme celé zdobenie pridaním zlatých korálikov namočených v priehľadnom akryle. Umiestnime ich presne do stredu vianočnej kvetinky.

Obsah blogu

Novinové nechty

Bežne ste vyhadzovali novinový papier a nikdy vás nenapadlo, že sa ním dajú ozdobiť aj nechty? Zdá sa Vám to čudné? Možno, avšak ak samy

Čítať ďalej
Veľkonočné zdobenie nechtov máme hotové

Nechty na Veľkú noc

Keďže nie každá žena má na zdobenie nechtov dostatok času, ja vám chcem ukázať, že aj rýchle zdobenie nechtov môže vyzerať pekne. Základom nášho zdobenia

Čítať ďalej