Nanechty.sk

Technika one stroke

One stroke, znamená v preklade jedným ťahom a týmto spôsobom sa aj aplikujú akrylové farby. Ide o kombináciu dvoch farieb, pri ktorých nanášaní sa tieto farby prelínajú a vytvárajú jemný, plynulý prechod. Vzniká tak priam dokonalé dielo, ktoré prekypuje čistotou a ľahkosťou.

Najprv vymodelujeme necht a zvolíme si vhodnú podkladovú farbu. Môžeme použiť frebný gél, alebo farebný akryl. Po vytvrdnutí vymodelujeme C-oblúk a otrieme výpotok z gélu. Celú plochu nechta starostlivo prebrúsime jemným pilníkom. Aj drobné nerovnosti môžu pri maľovaní spôsobovať problémy a na zdrsnenom nechte lepšie držia akrylové farby. Po namaľovaní a uschnutí motívu ho stačí pretrieť vrchným UV gélom, no odporúčam použiť vrchný Uv gél s výpotkom.

Čo potrebujeme na one stroke?

Motívy maľujeme plochým štetcom č.4 a tenším. Odporúčala by som ploché štetce zo sady zdobiacich štetcov. Na toto maľovanie nechtov potrebujeme tiež akrylové farby, ktoré majú jedinečné vlastnosti. Sú vodou riediteľné, no po zaschnutí vode odolné. Majú vysokú kryciu schopnosť a rýchlo schnú. Môžete si ich zakúpiť v rôznych farbách, dokonca aj perleťové a glitrové. Pre dosiahnutie glitrového motívu, stačí po namaľovaní použiť glitrový prach a poprášiť nechty.

Ako nanášať farby

Dôležité je správne nanesenie farby na štetec. Jeden roh štetca namočíme do napr. bielej a druhý roh do inej zvolenej farby. Takto nanesenú farbu trikrát otrieme o paletu, aby farby vytvorili plynulý prechod. Potom môžeme začať maľovať na nechty. Odporúčam si túto techniku yskúšať najprv na papier, a keď si ju osvojíte, prejdite na maľovanie nechtov. Pri aplikácii farby na nechty dávajte pozor na polohu štetca. Ak maľujete kvet dbajte na to, aby jednotlivé lupienky boli farebne rovnaké. Nech sa pri miešaní bielej a červenej nestane, že jeden lupienok bude v strede kvetu červený a ďalší biely. Jednoduchými ťahmi štetca vytvoríte krásne kvety, listy, oblúky, …

V praxi si to ukážeme v nasledujúcom video príspevku.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/PvQIgsPKtfs”][/pb_video]

Aj keď sa to možno na prvý krát nepodarí, nevzdávajte sa a trénujte. Po podstivom tréningu príde čas kedy vám to pôjde jedna radosť a nebude pre vás problém maľovať krásne motívy ani na nechty. Tak držím päste a verím že sa so svojimi dielkami budete môcť čoskoro pochváliť.

Obsah blogu

Domáca pedikúra

Pomaly, ale isto nastávajú teplé dni, počas ktorých nechávame tenisky vzadu v skrini a začíname nosiť lodičky, sandáliky, žabky a inú letnú obuv. Odhaľujeme tú

Čítať ďalej