Nanechty.sk

UV lampa: Hrozí vám rakovina?

Túžite mať krásne gélové nechty a predísť tak nepríjemnému štiepeniu sa nechtov? Nie je to nič náročné, pretože si môžete urobiť štýlové nechty aj sama doma. Asi vás neprekvapím, že na takúto úpravu budete zaručene potrebovať vhodné pomôcky akou je napríklad UV lampa, gél lak či iné kvalitné prípravky. V poslednom období sa stali gélové nechty veľkým módnym ošiaľom, po ktorom túži viac a viac žien. Čím bol väčší dopyt po týchto produktoch, tým vznikala väčšia polemika o ich vplyve na náš zdravotný stav. Ohrozujú UV lampy naše zdravie? Hrozí nám rakovina?

Čo hovoria výskumy?

Výskumy sa robili a robia už hádam na všetko, no kiežby boli aj smerodajné. Niektorí doktori či vedci sa prikláňajú k verzii, že žiarenie z UV lampy môže mať vplyv na vznik rakoviny. Takisto vraj poškodzujú kožu, čím spôsobujú rýchlejšie starnutie. Ženské ruky tak pôsobia zvráskavene a starecky. Avšak to je len jeden z pohľadov našich lekárov. Niektorí sa domnievajú, že dané výsledky z výskumu sú náhodné a súvis vzniku rakoviny u žien nie je zapríčinený používaním UV lampy. Takéto „jasné“ závery nepotešia žiadnu z nás, keďže všetci kompetentní sa nevedia zhodnúť na jednej verzii a vziať zodpovednosť do vlastných rúk. Zatiaľ ide o hypotézy a verím, že časom odborníci tieto naše otázky správne zodpovedajú až do poslednej bodky.

Mám sa skutočne báť?

Máte strach a neviete, či si máte odložiť svoju UV lampu pod posteľ? Nepreháňajte! Každá manikérka vie, že gél lak sa dáva vytvrdnúť len na 2 až 3 minúty, čím sa nevystavujete veľkému ani dlhodobému nepriaznivému žiareniu. Takisto neide o každodennú úpravu, preto prehnané a katastrofické scenáre si nechajte na inú dobu. Ak patríte medzi profesionálky, ktoré sú v dennodennom styku s UV lampou, tak si chráňte svoj zrak. Tak ako v soláriách je zakázané mať otvorené oči a je nutné si ich chrániť okuliarmi, takisto aj vy na tých pár minút sústreďte svoj pohľad na iný objekt. UV žiarenie môže byť nebezpečné v prípade, ak nedodržujete stanovené pravidlá. V prvom rade je dôležité voliť kvalitné pomôcky, aby bola UV lampa pre vaše telo šetrná a bezpečná. Voľte len nechtový shop, ktorý sa špecializuje predajom produktov určených na gélové nechty. Pochybným obchodom sa vyhýbajte!

Gélové nechty ako pomoc

Aj napriek neustálym výstrahám si treba uvedomiť, že gélové nechty pozitívne vplývajú nie len na psychiku ženy, ale takisto aj riešia bežné kozmetické nedostatky. Jednou z najčastejších je lámavosť a krehkosť nechtov. Vypestovali ste si krásne dlhé pazúriky, ale začali sa vám štiepiť? Gélové nechty vám zaručia nie len originalitu a krásu, no takisto aj pevnosť a odolnosť. Pre mnohé ženy sú to aj pomocníci na „zdvihnutie“ takmer strateného sebavedomia. Veď to poznáte. Každá jedna z nás nájde na sebe nejakú chybičku krásy, no netreba panikáriť! Môžete sa jednoducho a pekne skrášliť. Postačí vám na to UV lampa, odvaha experimentovať a nejaké tie ozdoby na nechty, aby ste to zvládli na výbornú. Nie je to nič náročné, pretože to zvládne aj úplný amatér. Paranoidný strach z rakoviny a podobných ochorení zahoďte za hlavu, pretože tá na nás číha v dnešnej dobe takmer všade. Nikto netuší kedy a na koho sa „prilepí“, preto tieto hypotézy nie sú pre nás podstatné. Tak hor sa do zdobenia, milé dámy!

Obsah blogu