Nanechty.sk

Nalisujte si na nechty zimnú tematiku

Pokiaľ ste už niekedy vyskúšali pečiatkovanie nechtov, tak viete, že je to celkom zaujímavá technika, ktorú ľahko zvládnete aj samé doma. Na druhej strane, ak je to vaša premiéra, tak Vás určite tento spôsob zdobenia nadchne a rady si ho kedykoľvek zopakujete. Avšak teraz nepôjde iba o klasické pečiatkovanie pomocou šablóny, ale o takzvané lisovanie. Ide o pritláčanie rôznych farieb na nechty za účelom vytvorenia špeciálneho motívu noseného v zime a následne dokončeného klasickým pečiatkovaním ako ho dobre poznáme.

Čo budeme potrebovať k zdobeniu :

K úspešnému zvládnutiu postupu si pripravíme niekoľko zaujímavých pomôcok. Medzi nimi nesmie chýbať primer alebo inak nazývaný bonder. Jeho funkciou je dehydrovať platničku nechtu a pripraviť ju na dokonalé priľnutie gélu. Použijeme ho na vytvorenie podkladu. Ďalej sa zíde zlatý zdobiaci lak, ktorým vytvoríme pekné farebné pozadie a potom aj hnedý lak vhodný na spestrenie motívu. K aplikácii lakov použijeme dva odlišné metódy, kde tá druhá si bude vyžadovať použitie hubky (v tvare štvorca). Rovnako užitočná bude aj pečiatka so šablónou na zdobenie. Záverečným prípravkom je priehľadný vrchný lak, ktorý slúži na fixáciu upravených nechtov.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/LJtQlMtrIV4″][/pb_video]

 

Jednotlivé kroky postupu

1.Na začiatok nanesieme na nechty bonder, ktorý nám vytvorí pekný trblietavý efekt. Nanášame jednu primeranú vrstvu, po ktorej počkáme na celkové uschnutie.

2.Následne aplikujeme hnedý lak v kávovom odtieni. Vidíme na videu, že lak nanášame jemným pritláčaním štetiniek, aby sme nepokazili vysnívaný vzor.

3.Rovnaké laky, ktoré sme doteraz použili aplikujeme znova, avšak iným spôsobom a nie klasickým lakovaním. Jednu stranu pomocnej hubky rozdelíme na dve polovice a natrieme ich rôznymi lakmi. Následne hubku pritláčame na necht.

4.Tento spôsob pritláčania alebo inak nazývaného lisovania nechtov zopakujeme niekoľkokrát, pokým nedosiahneme taký efekt, aký považujeme za postačujúci.

5.Po poslednom lisovaní si dolakujeme špičku nechtu, aby nám farba pekne žiarila.

6.Teraz zafixujeme vytvorené zdobenie vrchným lakom a počkáme na stvrdnutie.

7.Na záver ešte dokončíme zdobenie. Zvolený vzor na šablóne nalakujeme obľúbeným farebným lakom a pomocou pečiatky tento motív prenesieme na necht. Po poslednej aplikácii vzoru na necht nie je potrebné pokračovať. Postup je hotový bez fixovania.

Obsah blogu

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové.

Čítať ďalej