Nanechty.sk

Kráľovná plesu vďaka dokonalým nechtom

Plesová sezóna sa už nepatrne blíži a s ňou aj každoročná dilema? Určite aj vy si potrpíte na svojom vzhľade, najmä ak očakávate takúto dôležitú spoločenskú udalosť. Nepochybne každá z vás chce na plese zažiariť, preto starostlivosť o nechty majte na poprednom mieste.Teraz sa aj vy môžete stať kráľovnou plesu vďaka dokonalým nechtom, ale ako na to? Aby ste nezažili poriadne faux paus a mohli tak zaujať nejeden mužský zvodný pohľad, ponúkam vám odpovede na vaše najčastejšie otázky.

1. Štvorec, ovál alebo špic?

V poslednom období sa čoraz viac začínajú preferovať oválne tvary, ktoré vám opticky predĺžia necht. Ak ste posadnutá štvorcami, tak sa nemusíte zbavovať tejto zaručenej klasiky. Tento tvar vynikne najmä na dlhých nádherne pestovaných pazúrikoch a dáva vám dostatok priestoru na upustenie fantázie. Najextravagantnejší tvar je tvar do špica, ktorý volia najmä odvážnejšie ženy. Zvieracie vzory na „špicákoch“ výborne vyniknú a vy budete pôsobiť ako hotová dravá šelma.

2. Prirodzene dlhé alebo ako zvodná tigrica?

V tomto období prichádza do módy prirodzenosť nie len v tvaroch, ale takisto aj v dĺžke. Už vyšli z módy tie dlhočizné bosorácke nechty a ženy sa prikláňajú skôr k praktickosti a komfortu. Ak túžite mať krásne umelé nechty a patríte k začiatočníčkam, voľte skôr kratšie pazúriky, pretože manipulácia s dlhými by vám mohla robiť zo začiatku problémy. Takisto ak nosíte kontaktné šošovky, určite vás potešila správa, že prirodzenosť je opäť v móde. Každodenné maturovanie so šošovkami určite nie je nič závidenia hodné.

3. Farebnosť alebo francúzska manikúra?

Jeseň a zima 2013 budú hýriť farbami, avšak „neónky“ si nechajte skôr na doma. Určite aj vy chcete pôsobiť decentne, preto s nimi na plese nestrašte! Francúzska manikúra je síce zaručená klasika, ale prečo si nedopriať viac originality? Chcete sa stať kráľovnou plesu vďaka jedinečnosti a štýlu, ktorým zvediete nejeden mužský pohľad? Zvodná červená je stále IN, ale novinkou sú aj magnetické laky, ktoré vám vytvoria netradičné zdobenie. Ak chcete zvoliť niečo honosnejšie, vyberte si vhodné ozdoby na nechty akými sú kamienky, čipky alebo glitrovaný prach, ktorý namiešate do gélu a vaše nechty získajú ten správny šmrnc.

4. Gélové alebo akrylové nechty?

Ak nemáte pevné a dlhé nechty, ktorými sa môžete pýšiť, tak sa nebojte vyskúšať umelé nechty. Tie vám naplnia vaše vysnívané predstavy o dokonalosti. Ak patríte medzi ženy, ktoré sa nevyhnú manuálnej práci, tak zvoľte pevné akrylové nechty, ktoré sú oveľa odolnejšie ako gélové. Avšak „gélaky“ majú takisto svoje výhody, pretože pôsobia prirodzene, pružnejšie a sú najobľúbenejším a najmodernejším spôsobom úpravy v dnešnej dobe. Nech zvolíte ktorékoľvek, na plese budete žiariť ako hotová hviezda.

5. Čo je už gýč?

Vyvarujte sa nevhodným nechtovým výstrelkom, ak sa chystáte najmä na ples. Hovorím o takzvaných ozdobách ako „Hello Kitty“, ale takisto aj o obyčajnej manikúre. Takáto manikúra spočíva v amatérskom nanesení jednej vrstvy oranžového laku, na ktorý následne nalepíte jeden kvietok. Týmto sa tu vaše zdobenie končí. Zmeňte to! Možno nepatríte medzi najzručnejšie, no gélové nechty teraz zvládne každá jedna z vás. Takto sa ľahko vyhnete spoločenským trapasom a zaručene sa budete cítiť sebavedomo a jedinečne.

6. Kozmetička alebo sama doma?

Ples je veľká spoločenská udalosť, ale hádam nechcete míňať majland v špecializovaných nechtových salónoch! Profesionálne krásne nechty si zvládnete urobiť aj sama doma, pretože existujú rôzne sady na nechty, ktoré vám túto možnosť doprajú. Gélové sady by mali vždy obsahovať UV lampy, bez ktorých by úprava gélom nebola možná. Obsahujú aj návody, ktorými si môžete dopomôcť alebo si pozrite rôzne internetové videá, kde nájdete detailný postup tvorby takýchto umeleckých diel. Plesová sezóna sa už blíži, tak neváhajte a ozdobte sa!

Obsah blogu

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa

Čítať ďalej