Nanechty.sk

Brúsky na nechty v strednej cenovej hladine

Vlastníte profesionálny nechtový salón alebo začína podnikať v nechtovom dizajne? Ak plánuje za deň stihnúť viac zákazníčok ktorým chcete poskytnúť rýchlu a profesionálnu procedúru, nemali by ste zanedbať výber výkonnej brúsky na nechty.

Na trhu nájdete rôzne brúsky, ktoré sa líšia cenou, výkonom, dizajnom a značkou. Najsamprv si zvážte, koľko chcete do brúsky na nechty investovať. Od ceny sa odvíjajú rôzne parametre.

Ak si vyberáte brúsku do salónu, zvažovala by som výkonnejšiu. Nemusíte hneď kúpiť najdrahšiu, ale tým lacnejším by som sa vyhla. Sú postačujúce pre domáce ošetrovanie, ale nie keď plánujete obslúžiť viac zákazníčok za deň.

Pre inšpiráciu vám predstavím päť brúsiek na nechty v strednej cenovej hladine. Za tú považujem od 100 € do 300€. Aké sú medzi nimi rozdiely?

Brúska na nechty Promed 620 bola vyrobená v renomovanej nemeckej firme, ktorej produkty sa vyznačujú kvalitou a dlhou životnosťou. Brúska vás prekvapí nielen svojimi miniatúrnymi rozmermi. Svojim výkonom sa je dostačujúca do nechtového salónu.

Rýchlosť – 20 000 ot./min.
Hmotnosť brúsneho pera – 75 gramov
Rozmery – 11 x 9 x 8 cm

Dizajn
Brúska na nechty vrátane brúsneho pera sú vyrobené z tvrdeného bieleho plastu. Brúsky na nechty od značky Promed všeobecne vynikajú svojím zdobením. Výrobcovia sa rozhodli do potenciometrov osadiť Swarovski kryštál, ktorý indikuje polohu nastavenia potenciometra. Zdobenie je efektívne ale aj praktické.

Na prednej strane brúsky sú taktiež osadené svetelné diódy, ktoré signalizujú rýchlosť nastavenia otáčok. Brúsne pero je vo fialovej farbe s trblietavým efektom. Vyznačuje sa ľahkosťou čo umožňuje pohodlnú manipuláciu. Celkové zariadenie je dizajnované tak, aby sa pero dalo pohodlne uložiť pod potenciometer. Na bočnej strane zariadenia sa nachádza port na pripojenie brúsneho pera. Brúska sa hodí na manikúru, pedikúru, gélové, akrylové nechty, ale aj na odstránenie zhrubnutej kože.

Výkon
Brúska sa maximálne roztočí na 20 000 otáčok za minútu. Nastavujú sa potenciometrom a viete si nastaviť aj spätný chod otáčok. Do brúsneho pera budete potrebovať nástavce s priemerom 2,32 – 2,35 mm. Do pera sa jednoducho nasuvaju. Nadstavce nie sú súčasťou balenia. Maximálny výkon brúsky na nechty Promed 620 je 30 Wattov.

Vyhodnotenie:

+ dizajn
+ ľahké a odolné brúsne pero
+ praktický miniatúrny rozmer

– nižší počet otáčok
– brúsne nástavce nie sú súčasťou balenia
– chýba port na pripojenie nožného pedálu

Mojou obľúbenou sa stala brúska na nechty Promed 620 Deluxe. Už samotný názov napovedá o niečom špeciálnom. Je to vyššia rada v porovnaní s Promed 620 a rozdiely sú len minimálne. Obsah balenia hovorí za všetko. Len nechápem prečo je cena len o pár eur vyššia.

Rýchlosť – 20 000 ot./min.
Hmotnosť brúsneho pera – 75 gramov
Rozmery – 11 x 9 x 8 cm

Promed 620 vs Promed 620 Deluxe
Dizajnom sú obidve brúsky identické. Výkon aj ostatné parametre majú úplne rovnaké. Pridanou hodnotou tejto brúsky je balenie. Zvážte.

Obsahom balenia Brúsky na nechty Promed 620 Deluxe je hneď niekoľko vychytávok. Zaujímavý je praktický stojan na brúsne nadstavce, ktorý ladí s celkovým dizajnom a je vyrobený z tvrdeného plastu.

Súčasťou výbavy je aj 8 nástavcov určené na prírodné, gélové, akrylové nechty, a nechtovú modeláž. Nástavce sa odporúča sterilizovať v ultrazvukovej čističke. V balení je aj 30 brúsnych kotúčikov a ručník. Tak čo, oplatí sa?

Vyhodnotenie:

+ dizajn
+ ľahké a odolné brúsne pero
+ brúsne nástavce sú súčasťou balenia
+ brúsne kotúče sú súčasťou balenia
+ efektívny stojan na nástavce je súčasťou balenia
+ praktický miniatúrny rozmer
+ ručník súčasťou balenia

– nižší počet otáčok
– chýba port na zapojenie nožného pedálu

Prejdem na inú značku a predstavím vám brúsku na nechty s pedálom JSDA JD 105-H 65W. Radí sa medzi profesionálne brúsky a označenie JSDA je zárukou originality.

Rýchlosť – 35 000 ot./min.
Hmotnosť brúsneho pera – <strong>198 gramov
Rozmery – 9,5 x 25,5 x 25,5

Obsah balenia
Brúska na nechty JSDA JD 105-H je kompaktnej veľkosti. Je vyrobená z odolného tvrdeného plastu. Zariadenie je ťažké a tým pádom je stabilné. Súčasťou balenia je aj nožný pedál pre efektívne ovládanie brúsky. Nájdete tam aj 4 brúsne nástavce a praktický stojan na brúsne pero.

Dizajn
Na prednej strane brúsky na nechty sa nachádza potenciometer a 5 svetelných diód, ktoré indikujú nastavenie brúsky. Zariadenie sa dá nastaviť na ovládanie rukou alebo nožným pedálom.

Brúsne pero
Je vyrobené kombináciou odolného plastu a kovu a je vybavené bezpečnostným mechanizmom. Nástavce sa doň jednoducho nasúvajú. Stačí otočiť plastovú rukoväť a vložiť príslušný nástavec. Otočením rukoväte do opačnej strany nástavec bezpečne uzamknete.

Výkon
Maximálny počet otáčok je 35 000 za minútu. Spätný chod je samozrejmosťou. Ide o výkonnú brúsku, s ktorou sa odporúča používať odsávačku prachu na nechty. Predĺži vám to životnosť samotnej brúsky, udržuje prostredie čisté a šetrí zdravie. Maximálny výkon brúsky je 65 Wattov.

Vyhodnotenie:

+ výkon
+ balenie
+ brúsne nástavce súčasťou balenia
+ nožný pedál súčasťou balenia

– potrebná odsávačka prachu na nechty

V strednej cenovej hladine sa pohybuje aj profesionálna brúska na nechty Promed 1030.  So svojím štýlovým dizajnom a výkonom sa stáva skvelou pomocníčkou v nechtovom salóne. Je určená na kompletnú suchú manikúru a pedikúru, prírodné a umelé nechty. Brúska na nechty Promed 1030 dokonca získala ocenenie za “Najlepší produkt” v rokoch 2015/2016.

Rýchlosť – 30 000 ot./min.
Hmotnosť – 450 g
Hmotnosť brúsneho pera – 160 gramov
Rozmery – 13 x 20 x 10

Obsah balenia
Brúska na nechty Promed 1030 je balená v praktickom textilnom obale na suchý zips. Je vystužený a vnútri má nastaviteľné oddelovacie prepážky. Umožňuje to bezpečné uloženie v salóne alebo doma. Je to taktiež veľmi praktické ak sa za svojimi zákazníčkami presúvate. Brúsne pero je osobitne balené v textilnom vrecku so sťahovacími špagátmi.

Dizajn
Brúska na nechty Promed 1030 je vyrobená z odolného plastu a vyniká svojim vyšperkovaným dizajnom. Predná farba je fialovej farby s efektnými ornamentami. Potenciometer je zdobený Swarovského krištáľom, ktorý indikuje polohu nastavenia potenciometra. Brúska na nechty je strednej veľkosti a je ľahká.

Na prednej strane sú svetelné diódy, ktoré indikujú nastavenú rýchlosť otáčok. Súčasťou dizajnu je praktický otvor pre uloženie brúsneho pera. Na bočnej strane zariadenia nájdete 2 porty. Jeden slúži na zapojenie brusneho pera a druhý na zapojenie nožného pedálu. Ten nie je súčasťou balenia.

Brúsne pero
Je kompletne vyrobené z nerezovej ocele. Napriek tomu váži len 160 gramov a umožňuje tak jednoduchú manipuláciu. Súčasťou dizajnu je vetranie aby sa brúsneho pero neprehrialo. Pero je antivibračné a disponuje bezpečnostným mechanizmom.

Stačí otočiť nerezovú rukoväť pera do pozície OPEN a vložiť zvolený nástavec. Otočením do opačnej strany, do pozície LOCK, sa nástavec bezpečne uzamkne. Ku peru potrebujete nástavce s priemerom 2,33 – 2,35 mm, pretože nie sú súčasťou balenia.

Výkon
Rýchlosť otáčok je od 3 000 do 30 000 za minútu. Brúsku plynule ovládame potenciometrom. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia ľavotočivého/pravotočivého chodu. Spotreba energie pri nulovom zaťažení je 0,27W.

Vyhodnotenie:

+ dizajn
+ balenie
+ antivibračné
+ port na nožný pedál
+ kvalitné kovové brúsne pero

– brúsne nadstavce nie sú súčasťou balenia
– nožný pedál nie je súčasťou balenia

Na porovnanie s Promedom 1030 tu máme aj Promed 2020. Rovnaká značka zaručuje rovnakú kvalitu.

Rýchlosť – 20 000 ot/min
Hmotnosť: – 450 g
Hmotnosť brúsneho pera – 160 g
Rozmery: 13 x 20 x 10 cm

Minimálny rozdiel je viditeľný v dizajne. Predná strana brúsky na nechty Promed 2020 je bielo-strieborná s jemnými aplikáciami. Dizajn oboch brúsnych pier je identický. Hlavný rozdiel je vo výkone od ktorého sa odráža výsledná cena produktu.

Výkon
Maximálny počet otáčok je o niečo menší ako u Promed 1030 a to 20 000 otáčok za minútu. Zato má výkonnejší motor, a preto je táto brúska na nechty dostatočne odolná aj na kompletnú suchú pedikúru. Viete si nastaviť aj spätný chod otáčok. Maximálny výkon brúsky je 36W. Zariadenie je odolné voči prachu, nemusíte teda riešiť rôzne odsávače.

Vyhodnotenie:

+ dizajn
+ balenie
+ antivibračné
+ port na nožný pedál
+ kvalitné kovové brúsne pero

– brúsne nástavce nie sú súčasťou balenia
– nižší počet otáčok

Obsah blogu