Nanechty.sk

Krakelovací lak na nechty

Praskajúce laky na nechty, alebo krakelovacie (z anglického slova crackle – praskanie) sú najhorúcejšou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Ak chcete byť kráľovnou párty, stredobodom pozornosti, alebo máte len chuť na niečo nové, je na čase ich využiť. Ich veľkou výhodou je, že kvôli perfektnej manikúre nemusíte navštíviť profesionálny salón, pretože ju zvládnete aj samé doma na perfektnej úrovni.

V dnešnej dobe už sú pomerne dobre dostupné. Od tých lacnejších (napríklad Essence) až po tie drahšie (O.P.I.). Na manikúru budete potrebovať okrem praskajúceho (krakelovacieho) laku ešte jeden podkladový. Môžete ich kúpiť buď samostatne, alebo ako sadu. Tieto dva laky by mali mať kontrastné farby, aby bol praskajúci efekt dobre viditeľný. Napríklad ružová – čierna, biela – modrá, zelená – zlatá a podobne, pričom ktorý lak bude podkladový, a ktorý praskajúci je len na vašom vkuse a rozhodnutí. Môžete dať svetlejšiu farbu ako podklad a tmavšiu na povrch, ale vyzerať to bude dobre aj naopak.

Ako postupovať?

Po bežnej úprave nechta a pokožky okolo neho, odmastite povrch nechta, čím dosiahnete dlhšiu trvácnosť laku a naneste podkladový lak v dostatočnej vrstve na nechty. Počkajte, pokým nebude lak úplne suchý. Následne naneste po celej dĺžke nechta jednu tenkú vrstvu praskajúceho laku. Platí, že čím bude tá vrstva tenšia, tým budú prasklinky tenšie a naopak, čím bude vrstva hrubšia, tým budú širšie. Nemajte obavy, keď bude jeho farba spočiatku jednoliata, popraskaný efekt sa objaví až počas schnutia. Na záver pretrite celé vaše dielo vrstvou priesvitného laku, aby sa „prasklinky“ tak rýchlo nedlúpili.

Tip
Do vzniknutých medzierok môžete tiež votrieť glitrový prach a následne nechty prelakovať top coat lakom, čím sa zmení a zvýrazní celý popraskaný efekt.

Obsah blogu

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa

Čítať ďalej