Nanechty.sk

Zdobenie nechtov servítkovou technikou

Úplnou novinkou v zdobení nechtov, je decoupage (dekupáž). Ide o zdobenie nechtov, motívom vystrihnutým zo servítky. Takýmto spôsobom sa dá zdobiť buď celá plocha nechta, alebo aplikujete len časť motívu. Je to jednoduché a zároveň krásne zdobenie. Takto môžeme zdobiť gélové nechty, ale aj prírodné nechty.

Zdobenie prírodných nechtov

Zvolený motív vystrihneme a odstránime dve spodné vrstvy servítky. Prírodné nechty najprv nalakujeme farebným lakom. Nečakáme kým lak celkom vyschne, ale keď je ešte mierne lepkavý, priložíme vystrihnutý motív. Ten sa po vysušení spodného laku prilepí a môžeme nechty pretrieť priesvitným lakom.

Zdobenie na gélové nechty

Servítkovú techniku môžeme využiť aj na gélové nechty. Po odstránení spodných vrstiev servítky, aplikujeme vystrihnutý motív na prvú vrstvu stavebného UV gélu a nechty vložíme do UV lampy. Po vytvrdnutí neotierame výpotok, ale nanesieme ďalšiu vrstvu stavebného UV gélu, ktorým vymodelujeme C-oblúk. Samozrejme je možné doplniť zdobenie o glitre, kamienky, či iné ozdoby.

Tip:
Aby vám motív zo servítky na nechtoch vyznel, neaplikujte ho na priesvitné tipy, pretože na nich je vidieť aj štruktúru servítky, čo nieje veľmi pekné. Odporúčam biely alebo jemne béžový podklad.

Pomôcky vo video príspevku

  • nožnice
  • servítka
  • jednofázový UV gél
  • štetec č. 4
  • pilník
  • čistič gélu

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/N7y3aU4OAOQ”][/pb_video]

Obsah blogu

Laky na nechty

Každá žena si už určite neraz lakovala nechty. Či už išlo o výživný lak, farebný lak, zdobiaci lak a pod. Dnešný trh ponúka veľké množstvo

Čítať ďalej

Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930,

Čítať ďalej