Nanechty.sk

Ako udržiavať zdravé nechty

Zdravie je najcennejšie, čo môžeme v živote mať. Dobre vieme, že bez neho sa nedá pracovať, športovať a tešiť sa z každodenných radostí. Ako nám postupne pribúdajú roky, tak nám telo stále viacej dáva najavo, že za svoju lojálnosť voči nám si zaslúži dôkladnú opateru. Cítiť sa zdravo a udržiavať sa v dobrej kondícii zahŕňa kompletnú starostlivosť o seba. Preto je správne dopriať regeneráciu a potrebné živiny každej časti tela. Pestovať dobrý zdravotný stav znamená byť krásny vnútri aj navonok a nechty sú jedným z troch hlavných zrkadiel vnútorného stavu organizmu. Ak teda chceme dbať o úspešnú starostlivosť o nechty, tak musíme skombinovať tieto tri okruhy.

Živiny, opatrnosť, eliminácia stresu

Výživa nechtov si vyžaduje doplniť svoj jedálniček o mnohé zdravé suroviny bohaté na minerály, vitamíny a aminokyseliny. Okrem toho nechty milujú hydratačné prípravky, výživové krémy alebo olejčeky. Každá technika zdobenia si vyžaduje totiž patričné ošetrenie. Pre úspešnú liečbu prípadných poškodení je vhodné poznať príčinu, či má zlá farba alebo tvar pôvod v zdraví, strave alebo ste mali nejaký úraz. Zvýšte opatrnosť, ak sa vám lámu nechty po pravidelných nárazoch. Buďte vyberavá pri kúpe čistiacich prostriedkoch. Veď ide o vaše zdravie! Možno by ste neverili, ale kvalitu nechtov ovplyvňuje aj napätie. Stres musíte vedieť zvládať sami, ale my vám môžeme poradiť aspoň potraviny, ktoré „krotia“ stresové hormóny.

Chutne a zdravo

Väčšina kvalitnej stravy je farebná a voňavá. Takéto suroviny pôsobia aj na nechty blahodarne, takže podľa toho si vyberajte. Najdôležitejšie látky sú vápnik a železo. Zlá farba nechtov môže súvisieť práve s nedostatkom týchto minerálov, preto jedzte veľa listovej zeleniny a vápnikové mliečne produkty. Tropické ovocie ako papaja, avokádo a podobné pochúťky, vám pomôžu pri odstraňovaní rýh z nechtov. O potrebe vitamínu D sa nahovorilo veľa. Áno, ryby majú mať takisto miesto na stole. Ak už nemôžete ryby a morské potvorky ani cítiť, tak aspoň orechy a brokolica budú kvalitnou náhradou. Horčík a zinok si doplňte strukovinami a obilninami. Ovsené vločky na raňajky formujú líniu, no obsahujú vlákniny, ktoré pôsobia blahodárne na vaše telo. A najnovší objav pre zdravie nechtov je kyselina gama-linoleová nachádzajúca sa v pupalkovom oleji. Do každého varenia pridajte cesnak a cibuľu, kde je veľa cystínu a ten je ako keby základný stavebný prvok nechtového lôžka. Teraz ostáva len popriať dobrú chuť!

Podporné kúry a olejčeky

A na záver ešte doprajeme svojim nechtom poriadnu relaxáciu, za ktorú nám budú vďačné. Čokoľvek robíte, používate pri tom ruky a nechty dostávajú riadne zabrať. Klávesnice, chemické prípravky, papier, hlina. Je toho dosť, čo škodí krásnym prstom, a preto je dobré aspoň raz za týždeň urobiť takú malú „kúpeľnú procedúru.“ Odporúčame staviť na parafínový zábal. Nie je náročný, postačí k nemu parafínová vanička a parafínový vosk, ktorý sa vo vaničke ohrieva. Samotný parafín je úžasný na celé ruky. Dostatočne prekrví pokožku, zmäkčí stvrdnutú kožu a ohreje kosti. Ak máte stuhnuté svaly či kĺby, nahrejte si pomarančový parafín a urobte si liečivý zábal. Alebo parafín so sušenými kvetmi. Zábal upokojí nervovú sústavu vďaka arómam kvetov. Túto kúru ešte striedavo aplikujte s masážou rúk v olivovom oleji. Skromná, ale účinná domáca metóda. Do misky nalejte olej, jemne ho zohrejte a na pár minút ponorte celé ruky. Nič zložité, že?

Obsah blogu

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej