Nanechty.sk

Kvalita nechtov: O čom vypovedajú vaše nechty?

Chcete vedieť či sú vaše nechty kvalitné, či netrpia nejakou deformáciou? Zhodnúť sa na nejakom názore, kedy sú poškodené dočasne alebo ide o zdravotný problém nebude také jednoduché. Pri narodení sme dostali do vienka určitý typ nechtov, vzhľad a ich stavba sa môže podstatne líšiť. Avšak existuje ucelený pohľad na správny výzor nechtov podľa kvality, ktorú dosahujú. Povedzme si niečo o tom, ktoré poškodenia nás chcú upozorniť na problém a ako ho skúsiť vyriešiť.

Príznaky zhoršenej kvality:

Krehké nechty

Môžete po nich poklopať a zacítite až neprirodzenú jemnosť. Takéto nechty strácajú pružnosť, často sa zvyknú lámať a štiepiť. Príčin môže byť viacero, najmä nesprávna výživa alebo nedostatok vitamínov, takisto aj zrod nejakej choroby.

Priečne ryhy

Spôsobujú ich prevažne infekčné ochorenia, po vyliečení hneď zmiznú.

Pozdĺžne ryhy

Možno ide len o estetický problém s pribúdajúcim vekom a slabšou vlhkosťou platničky, ale nikdy neviete. Vylúčiť sa nedá ani zhoršené trávenie či vstrebávanie živín.

Praskliny v nechtoch

Praskliny sa vytvárajú z viacerých dôvodov, preto je ťažké určiť len jeden. Najlepšie spravíte, ak to budete sledovať sama. Stres, vypätie alebo to len preháňate s lakovaním?

Príliš mäkké nechty

Toľko spomínaný chýbajúci vápnik v tele je na mieste, ak vám nechty z ničoho nič mäknú. Na raňajky si pridáme jogurt, čerstvú zeleninu a čakáme na výsledok.

Vyschnuté nechty

Tento stav má za dôsledok nadbytok vápnika, a preto vám začalo lôžko vysychať. Môžete mať aj „prepracované nechty,“ záleží od povolania. Vykonávate fyzickú prácu s plastmi či papierom? V tom prípade potrebujete prípravky na hydratáciu okolia lôžka.

Rozpadávajúce sa nechty

Niekedy sa za príčinu pokladala psoriáza, ale nie je to celkom pravda. Môže ísť o zárodok plesní. Ak sa pri tomto probléme „vykašlete“ na liečbu a následnú pravidelnú starostlivosť, veľmi rýchlo to môže prejsť až do štádia rozpadu a prídete o svoje krásne, zdravé nechty.

Nechty s dierkami po ihle

Vaše nechty vyzerajú ako keby boli dopichané ihlou-priehlbinky na lôžku. Ak nemáte žiadne kožné problémy, skúste používať ochranné rukavice na čistiace prostriedky.

Odlupujúce sa nechty

Toto sa vám ľahko prihodí aj ako vedľajší účinok liečiv.

Prevencia:

Nechty nestrácajú pružnosť a sviežosť len pod vplyvom chorôb. Svoju daň na ich kvalite si vyberá aj práca. Nie je to len manuálne zamestnanie, ktoré dáva rukám poriadne zabrať. Časté máčanie vo vode, hrabanie sa v hline pri záhradkárčení alebo denné prekladanie papierov, to všetko zanecháva stopy. Avšak máte možnosť starať sa o nechty a dbať o ich dobrú kondíciu. Pri všetkých kvalitatívnych chybách je necht oslabený a bez potrebných živín. Skúste naňho aplikovať kalciový lak, ktorý dodáva žiadaný vápnik a ochráni povrch. Rovnako dobrým riešením bude aj lak na spevnenie nechtov, hlavne pri problémoch s mäkkosťou a lámavosťou. Neverili by ste ako rýchlo vás dokáže takýto lak zbaviť rýh. Samozrejme pri každom nechtovom probléme porozmýšľajte o doterajšej životospráve. A pozor na poranenia rúk! Po každom ošetrení si ešte nanášajte olejček, zvláčnite okolitú pokožku a doplňte si vitamíny. Držíme palce nech sa vám podarí dostať svoje ruky do vytúženej pohody.

Obsah blogu

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové.

Čítať ďalej

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej