Nanechty.sk

Ako mať dokonale hebké nohy

Zbavujete sa chĺpkov už niekoľko rokov a stále nie ste na stopercent spokojná? Hľadáte dokonalejší spôsob zbavenia sa nežiadúceho ochlpenia? Takmer každá žena má kozmetické “trápenie” a najmä v letnom období, kedy sú naše nohy všetkým na očiach. Nehovoriac o sladkých pohladeniach od partnera, ktorý by si určite nechcel “zadrieť” ruku na vašom strnisku. Ak ste začiatočník, ktorý používa len a len žiletky, tak nasledujúci článok vás možno presvedčí o opaku.

Keďže po žiletkách nám rýchlo zarastajú nohy a depilátorom sa nám nemusí podariť zachytiť každý ženský chlp, tak tu máme iný spôsob. Ponúkame vám pomôcky a postup na ich použitie. Ak pôjdete postupne od prvého prípravku k poslednému, tak na záver budete absolútne spokojná a krásna.

Gél pred depiláciou

V prvom rade si pripravíme nohy na depiláciu. Aby sme predišli začervenaniu či infekcii, aplikujeme gél pred depiláciou pomocou vatových tampónov. Ním dezinfikujeme miesta, na ktorých sa nachádzajú nežiadúce chĺpky. Nielenže zbavuje nečistoty, ale zmierňuje prípadnú bolesť, ktorú by mohli pociťovať dámy s nižším prahom bolesti.

Depilačné vosky

V dnešnej dobe máme pestrý výber voskov s rôznymi zaujímavými vôňami a dobrou kvalitou. Jahodový, citrónový, medový, čokoládový, s arganovým olejom a ďalšie. Depilácia nemusí byť trápením, pretože s vhodnými prípravkami sa pre vás stane každomesačnou rutinou.

Ohrievač depilačného vosku

Súčasťou sady na depiláciu je elektrický ohrievač, do ktorého vkladáme vosk na depiláciu. Ohrievame ho na 37°C v ohrievači, ale takisto môžeme aj v teplej vode s danou teplotou. Potom ho vyberieme a pomocou roll-on hlavice aplikujeme v smere rastu chĺpkov.

Depilačný papier

Možno to znie odstrašujúco, ale nemajte strach. Ak prechádzate jednotlivými krokmi a používate kvalitné prípravky, nemusíte sa obávať veľkej bolesti. Proti smeru rastu chlpov rýchlym ťahom strhneme depilačný papier. Čím rýchlejšie, tým krajší a bezbolestnejší výsledok na vás čaká.

Olej po depilácii

Na záver nohy očistíme od zvyšného vosku olejom po depilácii. Po odstránení nečistoty nanesieme gél po depilácii, ktorým upokojíme pokožku a zabránime tak prípadným zápalom. Po tejto hydratácii si oddýchnite a ráno sa vyberte na najbližšie kúpalisko.

Tip:

Depiláciu odporúčame pred spaním. Vaša pokožka sa tak regeneruje a vyhnete sa infekcii, ktorá môže striehnuť na kúpaliskách.

Obsah blogu

UV gély a ich využitie

Jedným z veľmi obľúbených spôsobov predlžovania nechtov je gélový systém. Umelé nechty sú pružné a vyzerajú prirodzene. Ak sa rozhodnete modelovať UV gélom, mali by

Čítať ďalej