Nanechty.sk

Akrylové a gélové nechty. Ktoré sa k vám hodia?

Vždy ste sa pýšili dokonale vypestovanými prírodnými nechtami a zrazu ste zatúžili po niečom novom? Veď prečo nie. Gélové či akrylové nechty prinesú vašim rukám ozdobu a vystihne vašu osobnosť. Zmena posúva človeka vpred a priťahuje k nemu neustále nové zážitky. Rozhodli ste sa teda pre jedinečnú krásu, akými sú originálne umelé nechty? Láka vás modelovanie, tvarovanie alebo chcete ochutnať vynikajúci pocit zo zdobenia? Pre splnenie malého sna ste sa už rozhodli, teraz si vyberte vhodné nechty. Ktoré sa viac hodia vášmu vkusu a dodajú vám čaro? Akrylové alebo gélové nechty? Pokiaľ nemáte jasno, ktoré uprednostniť, nechajte si poradiť.

Prirodzené gélové nechty

Modelovanie gélových nechtov sa stalo vyhľadávanou metódou najmä kvôli ich praktickosti. Sú jemné, tenké a nemusíte sa obávať problémov pri bežných činnostiach. Zabudnite na názory nemiestnych ironikov, že s týmito nechtami nepohnete ani prstom! Určite nie sú prekážkou vo vykonávaní vašich každodenných prác. Hravo zvládnete zamestnanie a nebudú prekážať ani pri upratovaní a varení. Ak si ale nasadíte ochranné rukavice, urobíte tak správne a predĺžite ich životnosť. Ďalšou dobrou správou je všestranná užitočnosť. Spevňujú prírodné nechty a rovnako im doprajú slobodného dýchania. Udržiavajú celistvosť, bránia jeho štiepeniu a pôsobia ako prírodné nechty. Nespôsobujú ani zdravotné problémy. Okrem toho si ich vynachválite pre ich tenkosť a pri aplikovaní gélu nemusíte vetrať, pretože sa z nich nevyparujú žiadne nepríjemné zápachy. Váš pilník sa takisto poteší, keďže nemusíte nechty často pilovať.

Pozor na krehkosť!

Aj napriek všetkým výhodám, ktorými sa gélové nechty môžu pýšiť, dávajte pozor! Ich nevýhodou sa stáva ich tenkosť a mäkkosť. Pri drobných nárazoch sa ľahko zlomia. Po použití nesprávneho laku vám úsmev na tvári stuhne a gél sa môže jednoducho rozpadať. Pokiaľ si chcete modelovať gélové nechty sama doma, tak UV lampa bude pri práci vašou nutnosťou. Aj napriek jednoduchej manipulácií nebude každému táto prácička príjemná a vyžaduje si umeleckého ducha. Opravy a odstraňovanie sú podstatne náročné a pravidelné dopĺňanie gélu nemusíte vždy stíhať. Preto si vyhraďte jeden víkendový deň na skrášlenie celého tela. Nie len nechty potrebujú vašu starostlivosť, no takisto celý organizmus.

Akryl pevný ako skala

Tvorcovia umelých nechtov nezabudli na osvedčené techniky a akrylová forma ostala živá aj napriek tomu, že gélové nechty sa stali hitom poslednej sezóny. Akryl bol dlhodobo populárny a dodnes ho mnohé ženy vyhľadávajú. Akrylové nechty obľubujú dámy s častými manuálnymi prácami, veď zlomiť takýto necht si vyžaduje poriadne úsilie. Na ich vysokú tvrdosť sa vyznačujú celkom šikovnou pružnosťou. Milovníčky extravagancie nedajú dopustiť na akrylové nechty. Možnosti ich zdobenia sú nekonečné a určite sa dajú oceniť aj nižšie náklady. Pri ich skrášľovaní nie je potrebná UV lampa, preto hor sa do zdobenia!

Neprirodzený dojem

Po materiálnej stránke sa na akrylové nechty nemôžete sťažovať. Avšak väčší pozor si dávajte pri nanášaní akrylu na necht. Prečo? Akrylové nechty majú nevýhodu v tom, že sa pri ich aplikácií môžu vytvoriť nepekné vzduchové bubliny. Takže pozor na prienik vzduchu a vody, pretože nedosiahnete elegantný a štýlový dojem, po akom ste snívali. Akryl má nepríjemný zápach a jeho aplikáciu v uzavretej miestnosti by ste mali definitívne vylúčiť. Vetranie je totiž nutné! Akrylové nechty majú krátku životnosť a ťažko sa odstraňujú. Pri nesprávnej modelácií môžu pôsobiť hrubo a neprirodzene. Existujú akrylové sady na nechty, ktoré vám pomôžu dosiahnuť krásny a originálny vzhľad. Vďaka nim zažiarite vždy a všade.

Obsah blogu

Sušené kvety na nechtoch

Francúzska manikúra

Jedným z najžiadanejších zdobení je francúzska manikúra. Na nechtoch pôsobí decentne a určite ňou nič nepokazíte. Ale aj takto upravené nechty môžete jemne prizdobiť. Ponúkam

Čítať ďalej

Manikúra doma

Nie nadarmo sa hovorí, že ruky sú vizitkou ženy. A keďže nechty sú ich najvýraznejším prvkom, treba sa o ne pravidelne starať. Nemajte žiadne obavy

Čítať ďalej