Nanechty.sk

Obhrýzate si nechty? Zbavte sa toho!

Pozeráte na televízor a brúsite si zúbky na svoje nechty? Netrpezlivo čakáte na kamaráta a “spríjemňujete” si čas obhrýzaním nechtov? Stop! Nie len malé deti, ale aj mnohí dospelí prepadli tomúto zlozvyku. Niektorí si to len preniesli z detstva do dospelosti, iných k tomu doviedol stres zo skúšok či iné vedľajšie príčiny. V každom prípade, nejde len o spoločenské faux pas, ale takisto o zdravotný a estetický problém.

Onychofágia

Obhrýzanie nechtov odborne nazývame ako onychofágia. Táto ľahká neouróza je vonkajším prejavom vnútornej duševnej nestability. Hovoríme o strese, pocitoch úzkosti, depresii, pocitoch strachu a ohrozenia. Tieto negatívne psychické javy výrazne vplývajú na konanie človeka. Nehovoriac, ak do toho zahrnieme aj oslabený imunitný systém zapríčinený nedostatkom potrebných živín, minerálov. Problém môže vzniknúť, ak naše telo nemá dostatočný prísun vitamínov (A, D), bielkovín, železa a vápnika.

Neviete, do ktorej kategórie patríte? V tom prípade je dôležité určiť príčinu vzniku obhrýzania nechtov. Môže ísť o sporadický výskyt, ktorý sa väčšinou objavuje pri psychických záťažiach (skúšky, rozchod s partnerom, problémy v práci). Avšak ak ide o dlhodobý jav, v tom prípade je vhodné nasadiť liečbu alebo sa obrátiť na odborníka. V opačnom prípade si môžete privodiť ďalší rad ochorení. Ako? Pri obhrýzaní nechtov dochádza k zvýšeniu rizika vzniku rôznych vírusových a bakteriálnych ochorení. Ako? Je to jednoduché. Na postihnuté miesta sa dostanú baktérie zo slín a tie spôsobia začervenanie a následne infekciu.

Ako sa zbavím obhrýzania nechtov?

Ponúkame vám pár tipov, ako sa zbaviť tohto nemilého “zlozvyku”.

1. PRÍČINA- hľadajte príčinu jej vzniku. Samotné obhrýzanie je len vonkajší prejav, ktorým sa neodstráni celkový zdravotný problém. Ak si neviete dať rady, vyhľadajte lekára, ktorý vám pomôže s liečbou duše aj tela.

2. PRÁCA A KONÍČKY- skúste sa zamestnať akoukoľvek inou činnosťou, ktorá by vašu myseľ odpútala od zlého na istý čas. Vždy, keď sa prichytíte pri obhrýzaní, tak sa pusťte do športovej aktivity alebo práce, ktorá vás baví.

3. PILNÍK- ste v meste a hnevajú vás malé nerovnosti na nechte? Je to hotovým lákadlom pre ďalšie obhrýzanie. Zaobstarajte si pilník, ktorý budete mať stále po ruke.

4. LAKOVANIE- muži to majú o niečo ťažšie, pretože ženy si môžu ľahko dopomôcť obyčajným priesvitným lakom. Určite vám prestanú chutiť nalakované nechtíky a oddáte sa iným radovánkam.

5. GÉLOVÉ NECHTY- gélové nechty sú nádherným doplnkom ženy,a hlavne veľmi praktickým. Mnoho žien volí práve túto alternatívu, pretože ich to zbaví pravidelného lakovania si nechtov, no takisto aj obhrýzania a lámavosti. Vyskúšajte gélové nechty a doprajte si pohľad na vlastné dokonalé nechty.

Obsah blogu

Termo gél na nechty

Omrzeli Vás klasické jednofarebné UV gély a chcete skúsiť niečo nové? Určite ste vyskúšali množstvo rôznych farebných gélov, glitrový gél, neónový gél, či gél lak.

Čítať ďalej