Nanechty.sk

Pedikúra v pohodlí domova

Konečne je to tu! Čas, kedy vyťahujeme naše obľúbené šaty a sandále. Spolu s tým, ruka v ruke, prichádza i obdobie, kedy budeme vystavovať na obdiv naše dokonale upravené nôžky. Zistite, ako si urobiť pedikúru v pohodlí domova, pretože presne vieme ako sa cítite. Suchá koža, päty ako strúhadla a nechty bez farby. Sandále s nechuťou odkladáte a nasúvate si uzavretú obuv. My vám však poradíme, ako sa postarať o vaše nohy doma bez nákladnej pedikúry v kozmetickom salóne, a tak si vychutnať leto naplno.

Zjemňujúci kúpeľ pre nohy

Aby bola pedikúra jednoduchšia a hlavne perfektná, ponorte nohy do teplého kúpeľa na 15 – 20 minút. Pridajte doň svoj obľúbený sprchový gél, bylinný čaj alebo niekoľko kvapiek citrusového oleja. Nohy sa príjemne uvoľnia a koža zmäkne. Ak máte chuť, môžete si nohy jemne pomasírovať.

Exfoliácia

Ide o mechanické odstránenie odumretej a stvrdnutej kože. Akonáhle je pokožka nôh dostatočne mäkká, použite peeling. Veľmi dobré sú peelingy obsahujúce morskú soľ alebo hnedý cukor. Pokiaľ vám nestačí peeling, použite pemzu, ktorá odumretú kožu zaručene odstráni. Prípadne môžete použiť oboje, pemzu na naozaj stvrdnutú kožu a následne „vyhladiť“ peelingom.

Zjemnenie kožičky

Na kožičku okolo nechtov použite špeciálny zmäkčovač na nechtovú kožičku, ktorý aplikujete pomocou štetca, podobne ako lak. Nechajte pôsobiť 5 minút a pomocou pomarančového drievka zatlačte kožičku smerom k nechtovému lôžku a do okrajov.

Úprava nechtov

Dlhé nechty skráťte nožnicami, kratšie opilujte hrubším pilníkom (smerom od krajov do stredu). Nechty na nohách zastrihávajte vždy rovno, aby nezarastali. Pokiaľ máte nechty so sklonom k lámavosti, strihajte ich postupne po kúskoch, aby nepopraskali. Skvelým pomocníkom je leštička, ktorou nechty vyleštíte. Dĺžku nechta je najlepšie ponechať takú, aby končila s bruškami prstov. AK ich zastrihnete kratšie, budú sa zle lakovať.

Vyživujúca maska na nohy

Doprajte nohám výživné účinky masky. Masku aplikujte na 10-15 minút a zamerajte sa hlavne na päty. Najvýživnejšie masky na nohy sú tie, ktoré obsahujú íl alebo veľké množstvo výťažkov z rastlinného oleja.

Výživa nechtov

Ak chcete, aby nechty vyzerali upravené i bez použitia laku na nechty, naneste dve vrstvy výživujúceho laku na nechty. Okrem nechtov posilní aj nechtové lôžko.

Lakovanie nechtov

Nechty je nutné starostlivo pripraviť tak, aby na nich lak dobre držal. Pred lakovaním nepoužívajte mydlo (na nechtoch by sa vytvoril film, na ktorom lak zle drží). Pokiaľ chcete mať stopercentnú istotu, že lak bude držať, očistite nechty jemným odlakovačom. Potom sa pustite do lakovania. Najprv naneste podkladový lak, ktorý povrch nechtov pripraví tak, aby farebný lak dobre držal a zabránil sfarbenie nechtov. Potom nechty nalakujte farebným lakom. Nezabudnite na rozdeľovač prstov – s ním je to naozaj ľahšie!

Tip: V tomto roku sú trendy neónové, alebo inak výrazné farby lakov. Preto pri lakovaní popustite uzdu svojej fantázii.

Deodorant na nohy

V horúcich letných dňoch je vhodné zaobstarať si sprej s extraktmi z mäty piepornej, ktorý poskytne nohám sucho a sviežosť zároveň.

Obsah blogu

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej