Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

C oblúk

Aký je to ten správny tvar?

Keď sa pozrieme na necht z profilu, nemal by byť plochý a v žiadnom prípade by nemal vytvárať dolinku, ale mal by na pohľad tvoriť písmeno C. Preto tento tvar nazývame aj C-oblúk.

Ako modelovať C-oblúk?

Vymodelujeme ho tak, že na necht nanesieme štetcom väčšiu guľôčku gélu (akrylu). Necht tvarujeme čírym stavebným Uv gélom, multifunkčným UV gélom, alebo akrylom. Guľôčku umiestnime do stredu nechta a opatrne rozotierame jej okraje. Nepretierame štetcom celú plochu necht len okraje. Čiže v strede nechta nám aj po rozotretí ostane najviac gélu (akrylu). Takto vytvoríme na nechtíkoch želaný oblúk.

Aj napriek tomu, že nechtíky nevyzerajú s C-oblúkom celkom prirodzene, odporúčame tento krok nevynechávať. Rovné nechty nie sú pri nárazoch také pružné, ako nechty s C-oblúkom, a preto sa skôr zlomia.
Samozrejme je potrebné dať gél vytvrdnúť do UV lampy a nerovnosti nechtov vyhladiť pilníkom. Potom nanesieme už len tenkú vrstvu vrchného UV gélu a nechty sú hotové.

-bg-

 

facebook gelove nechty

Gélové nechty a C-oblúk - diskusia

 • meno
   
   
 • kikusa
  kikusa

  Ja kupujem stavebný gél z top-nechty.sk, 50 ml balenie. Robím ním nechty na šablónu kde je tiež potrebný hustý gél a ten je super, alebo ešte od nich 1-fázový ružový číry gél 15 ml, tiež je hustý.

   
   
 • meno
  meno

  Hmm tak ja som kupovala uz toko stavebnych s tym ze snad bude ok. Prosim vies mi poradit konretny gelik ktory je hustejsi?

   
   
 • kikusa
  kikusa

  meno: nič len stavebný gél má byť hustejší :). Potom to stekať nebude. No keď dávam hrubšiu vrstvu tak hneď dávam prstík do UV lampy aby to nemalo čas sa nijako zgrcnúť :)

   
   
 • meno
  meno

  ahojte, ja neviem co robim pri c obluku zle ale v podstate ho modelujem ze spravim ale zacne zatekat hned neviem ci to robim pomaly ale potom otacam ruku ale stve ma ze na videach babam vobec nesteka :(