Nanechty.sk

UV lampy na gélové nechty

Ak sa rozhodnete robiť gélové nechty, nesmiete zabudnúť na UV lampu. Je to špeciálna lampa, pomocou ktorej tvrdne UV gél. Musíte však do nej založiť UV žiarovky. Žiarovka do UV lampy má zväčša 9W, no v nietkorých lampách sú 7W žiarovky, alebo 4W žiarovky. Ich počet v lampe nám udáva aj intenzitu vytvrdzovania UV gélu. Pri výbere lampy majte na mysli, že žiarovky budete musieť niekedy vymeniť. Takže pred kúpou si overte či potrebné žiarovky sú na trhu dostupné.
A ako si vybrať tú správnu UV lampu? V krátkosti vám jednotlivé lampy predstavím a výber UV lampy na gélové nechty už nebude taký zložitý.

Jednožiarovková mini lampa na UV gél.
Ide o 4W lampu, v ktorej gél tvrdne aj viac ako 5 minút. Je napájaná štyrmi tužkovými batériami. Vďaka mini prevedeniu je veľmi obľúbená a nachádza využitie ako cestovná UV lampa. Jej obsluhovanie je nenáročné, keďže máte možnosť ju len zapnúť a vypnúť. Nemá odrazové plochy.

Jednožiarovková lampa na gél.
Táto lampa je o niečo silnejšia, 9W, čiže gél v nej tvrdne približne 3-4 min. Výhodou tejto lampy je prijateľná cena, odrazové plochy zo všetkých strán a jednoduché ovládanie. Za nevýhodu považujem to, že je táto UV lampa na nechty malá a nevložíte do nej celú ruku, čím sa čas modelovania predĺži.

4-žiarovková UV lampa na gélové nechty.
4 x 9W žiarovka vytvrdzuje UV gél približne za 2 minúty. Takéto lampy na gél sú s odrazovými plochami zo všetkých strán, majú časovač 30-300 sekúnd. Ich súčasťou je ventilátor, ktorý urýchľuje tvrdnutie gélu a zároveň zabraňuje prehriatiu lampy. Veľkou výhodou je, že tlačidlá pre nastavenie týchto lámp sú na zadnej strane. Čiže ak zákazníčka sedí oproti vám, tak pri nastavení času nemusíte lampou manipulovať

UV lampa na dve ruky so senzorom.
4-žiarovková lampa s časovačom, ventilátorom a senzormi. Táto UV lampa na nechty má zo všetkých vnútorných strán odrazové plochy. V mieste kde vkladáte ruky sú senzory a tvarované podložky, pre pohodlné uloženie rúk. Máte možnosť zapnutia samotného ventilátora, ventilátora s UV lampou, alebo samotnej UV lampy. Časovačom si vyberte požadovaný čas. Lampa sa rozsvieti až po vložení rúk. Veľkou výhodou tejto lampy sú jej rozmery, prijateľná cena, jednoduché ovládanie. Radí sa medzi najlepšie UV lampy na gélové nechty.

5-žiarovková UV lampa.
45 W UV lampa na UV gél má vnútro s odrazovými plochami, časovač a ventilátor. Ovládanie je prakticky umiestnené na zadnej strane. Vo vnútri lampy je tvarovaný plastový kopček pre pohodlné uloženie ruky.

Odporúčam pred kúpou Uv lampy si veľmi dobre premyslieť ako ju budete využívať. Ak je to len na domáce použitie pre vás tak si môžete zvoliť aj tú 9W lampu. Ak by ste však chceli robiť nechtíky aj kamarátkam z okolia, tak do UV lampy radšej investujte viac a kúpte si 4-žiarovkovú, aby bola modelácia rýchlejšie hotová.

Obsah blogu

Shark nechty

Stiletto nechty

Nechty modelované do špica nazývame stiletto nechty. Môžeme ich pracne vymodelovať na šablónu a potom brúsiť do požadovaného tvaru, alebo si zakúpime stiletto tipy a

Čítať ďalej