Nanechty.sk

Nápady na zdobenie prírodných nechtov

Ak patríte k tým, čo ešte stále preferujú prírodné nechty pred gélovými a akrylovými a omrzeli vás jednofarebné laky, ponúkame vám niekoľko nápadov ako vašu manikúru urobiť zaujímavejšou. Nasledujúce techniky zdobenia je možné použiť aj na gélové nechty a akrylové nechty.

Water-marbling

Táto špeciálna technika dokáže vytvoriť veľmi pekné a umelecky pôsobiace motívy. Potrebné sú naň nie príliš husté laky a miska s prevarenou vodou izbovej teploty. Do nej sa potom nakvapkajú laky kontrastných farieb, ktoré zostanú plávať na povrchu vodnej hladiny. Kvapká sa vždy ďalšia farba do prostriedku predchádzajúcej kvapky. Následne sa ihlou farby na vodnej hladine premiešajú a do výsledného diela sa vloží prst tak, aby sa obrázok preniesol na necht. Prst je vhodné oblepiť lepiacou páskou tak, aby sa lak preniesol len na necht a nie na kožu okolo neho. Nevýhodami tejto metódy sú časová náročnosť a taktiež neporiadok, ktorému sa pri aplikácii nevyhnete.

Nálepky a glitre na nechty

Nálepky sú malé a nenápadné, a preto ste si ich možno ešte v drogériách ani nevšimli. Existuje však nespočetné množstvo druhov od tých veľkých, čo prekrývajú celý povrch nechta až po tie úplne malé. Taktiež si môžete vybrať medzi jemnými a nenápadnými až po lesklé, trblietavé a výrazné. Glitre na rozdiel od nálepiek nemajú lepiacu stranu a aplikujú sa do polo-mokrého laku. Na záver je ich potrebné ešte prelakovať tenkou vrstvou, aby ostali na nechtoch čo najdlhšie. Kombináciou nálepiek a glitrov dosiahnete pozoruhodný efekt.

Maľovanie nechtov

Nechty si môžete vyzdobiť rôznymi kvietkami, prípadne ak máte umelecké vlohy zložitejšími obrazcami. Použiť môžete špeciálny zdobiaci lak ako tento s tenkým štetčekom, zdobiace perá, s ktorými je manipulácia jednoduchá ako s fixkami, alebo samostatný tenký štetec určený na manikúru, ktorý namáčate do bežných lakov.

Ombre

Ombre je metóda pri ktorej sa na nechty nalakované priesvitným lakom pomocou malej špongie popritláča lak na končeky prstov. Potom sa na vrstvu farebného laku nanesie glitrový lak rovnakej, alebo podobnej farby, čím sa vytvorí nezameniteľný „ombre“ efekt. Tak ako pri viacerých metódach, aj pri tejto je potrebné na záver nechty pretrieť priesvitným top coat lakom.

Novinové nechty

Táto technika je veľmi jednoduchá, no určite ňou zaujmete svoje okolie. Nechty sa natrú bielym, alebo veľmi svetlosivým lakom. Po uschnutí sa necht namočí silným alkoholom a pritlačí sa naň kúsok novinového papiera s textom. Text sa na necht otlačí a celé dielo sa pretrie bezfarebným lakom.

Obsah blogu

Zafixujeme lakom

Vianočné nechty

Prichádzajú vianoce a tak ako mnohé iné žienky si lámem hlavu nad tým ako si ozdobím nechty tentokrát. Nechty s vianočným motívom sú aktuálne cez

Čítať ďalej