Nanechty.sk

UV gély a ich využitie

Jedným z veľmi obľúbených spôsobov predlžovania nechtov je gélový systém. Umelé nechty sú pružné a vyzerajú prirodzene. Ak sa rozhodnete modelovať UV gélom, mali by ste vedieť, že gélov je viacero. Na ich vytvrdnutie musíte bezpodmienečne použiť UV lampu. Doba tvrdnutia gélov je rôzna, a preto sa riaďte informáciami uvedenými na výrobku.

UV gély delíme následovne:

  • modelovacie
  • soak off
  • 3D
  • LED
  • farebné

Modelovací UV gél

Slúži na doplnenie a spevnenie tipov, alebo aj na predĺženie prírodných nechtov na šablóne. Tieto UV gély ďalej delíme na jednofázový UV gél (multifunkčný), podkladový UV gél (primer UV gél), stavebný UV gél (builder) a vrchný UV gél (top coat). Môžu byť číre, biele, ružové alebo kamuflážne.

Multifunkčný UV gél je vhodný ako podkladový UV gél, stavebný UV gél a je dostatočne lesklý a tvrdý ako vrchný UV gél. Známy tiež ako UV gél 3 v 1.

Podkladový Uv gél, tiež známy ako primer UV gél alebo bonder UV gél aplikujeme na prírodné nechty a tip ako úplne prvú vrstvu. Zabezpečí dokonalé priľnutie UV gélov k prírodnému nechtu. Tento gél je redšej konzistencie a po očistení výpotku sa zdá, že na nechte nič neostalo, no nenechajte sa zmiasť.

Stavebný UV gél, alebo builder UV gél slúži na modelovanie nechtov. Vytvárame ním C-oblúk, aplikujeme doň ozdoby, ktoré týmto gélom aj zafixujeme. Nanáša sa vo viacerých vrstvách.

Vrchný UV gél známy aj ako top cover UV gél alebo top veil UV gél je po vytvrdnutí pevný a lesklý. Chráni zdobenie nechtov pred poškodením.

Soak off UV gél

Podobne ako modelovacie UV gély aj soak off UV gély sa delia na jednofázové, podkladové, stavebné a vrchné. Taktiež môžu byť číre, biele, ružové, alebo kamuflážne. Zásadný rozdiel je v použití. Soak off UV gély ošetrujú a spevňujú prírodné nechty, takže ich neaplikujeme na umelé tipy. Týmito UV gélmi nepredlžujeme nechty, pomocou šablóny.

3D UV gél

3D UV gély sú farebné a konzistenciou pripomínajú hustejšiu pastu. Sú určené na modelovanie vlastných 3D ozdôb. Gél tvarujeme pomocou štetca alebo pomarančového drievka. Štetec pri používaní máčame do čističa, aby sa 3D gél nelepil. Týmito UV gélmi sa dajú vytvoriť jedinečné motívy.

LED UV gél

Ide o špeciálny UV gél, ktorý tvrdne v LED UV lampe, alebo aj v klasickej UV lampe. Vytvrdne oveľa rýchlejšie ako klasické UV gély. V lampe ho stačí nechať 30 sekúnd. V ponuke ich má každý kvalitný nechtový shop.

Farebný UV gél

Farebné UV gély používame namiesto lakov na nechty. Sú trvácnejšie, neolupujú sa. Často sú používané na kreslenie či iné zdobenie nechtov. Odporúčame ich zafixovať vrchným UV gélom. Každý nechtový shop ponúka množstvo odtieňov. Či už sú to neónové, pastelové, perleťové alebo glitrové farebné Uv gély. Výber je len na vás.

Každú vrstvu akéhokoľvek spomínaného UV gélu je bezpodmienečne potrebné nechať vytvrdiť v UV lampe. Doba tvrdnutia závisí od druhu Uv gélu ako aj od sily lampy. Ak Vám lampa prestane gél vytvrdzovať odporúčame vymeniť žiarovky. Aj napriek tomu, že žiarovky svietia, môžu stratiť schopnosť vytvrdiť Uv gél.

Obsah blogu

Zafixujeme lakom

Vianočné nechty

Prichádzajú vianoce a tak ako mnohé iné žienky si lámem hlavu nad tým ako si ozdobím nechty tentokrát. Nechty s vianočným motívom sú aktuálne cez

Čítať ďalej

Manikúra doma

Nie nadarmo sa hovorí, že ruky sú vizitkou ženy. A keďže nechty sú ich najvýraznejším prvkom, treba sa o ne pravidelne starať. Nemajte žiadne obavy

Čítať ďalej