Nanechty.sk

Priehľadný farebný UV gél

Existuje veľké množstvo farebných a priehľadných tipov na nechty. Ale čo UV gély? Okrem základných priehľadných UV gélov a rôznych farebných UV gélov, sú tu i priehľadné UV gély. Tieto gély sú dobré aj ako modelovacie gély. To znamená, že sú vhodné aj na modelovanie nechtov na šablónu. Môžeme ich nanášať na priehľadné tipy, a na bielych tipoch dostanú nechty jemný farebný nádych. Rozhodla som sa vám dnes ukázať, ako budú vyzerať nechty predĺžené priesvitným farebným gélom na šablónku.

Modelujeme na šablónku

Prvým krokom je odmastenie a prebrúsenie nechtov, odstránenie prachu a potretie prírodného nechta primerom. Potierame len necht a nie samolepiacu formu. Správne založíme formu (šablónu) na prst. Tá má ísť tesne popod necht. Nanesieme prvú, tenkú vrstvu podkladového UV gélu a vložíme na 2 minúty do UV lampy. Tak už nanášame farebný číry UV gél. Môžeme ho nanášať vo viacerých vrstvách, podľa požadovanej intenzity farby. Ak chceme jemne farebné nechty tak nanesieme jednu, alebo dve vrstvy farebného číreho gélu a ďalej modelujeme necht čírym stavebným UV gélom. Pri nanášaní gélov samozrejme platí, že sa nesmie dotýkať nechtovej kožtičky a každú vrstvu gélu musíme nechať v UV lampe 2 minúty. Výpotok ale nemusíme utierať z každej vrstvy. Postačí ho utrieť pred prebrúsením nechtov. Prebrúsené nechty ešte raz pretrieme UV gélom, ktorý v UV lampe vytvrdne za 2 minútky, utrieme výpotok a nechtíky sú hotové, alebo pripravené na ďalšie zdobenie.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/r8C7GVQbK-8″][/pb_video]

Takto predĺžené nechty môžeme pekne nazdobiť akrylovými farbami. Rovnako tieto gélové nechty počas modelovania môžeme prizdobiť glitrami či glitrovým prachom, ktorý pokojne vložíme medzi vrstvy farebného priesvitného UV gélu. Na spestrenie či mozaiku použite aj iné farebné gély na nechty.

Spôsobov ako zdobiť nechty priehľadným UV gélom je mnoho a nápadov ešte viac. Určite sa oplatí experimentovať. Veď práve vtedy vznikajú tie najkrajšie dielka.

Obsah blogu

Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930,

Čítať ďalej
Správne založená šablóna

Založenie formy

Často si kladiete otázku: Ako založiť šablónu na nechty? Verím, že po prečítaní tohto postupu vám bude všetko jasné. Ide o návod na založenie samolepiacej

Čítať ďalej