Nanechty.sk

Ako založiť piercing

Pre netradičné no „in“ zdobenie nechtov odporúčam piercing. Môžete si vybrať z množstva tvarov a farieb. Aj keď sa môže zdať, že takáto ozdoba na nechtoch skôr vadí ako zdobí. Nenechajte sa zmiasť. Keď ju raz vyskúšate nebudete sa jej chcieť vzdať.

Budeme potrebovať:

  • kliešte na roztiahnutie kolieska
  • špeciálny tenký vrtáčik
  • piercing (prívesok)

Prvou dôležitou vecou je, aby necht, do ktorého sa chystáme prívesok založiť, bol dostatočne dlhý (odporúčame, aby od oblúčika po špičku nechta boli aspoň 4 mm). Pri krátkych nechtoch vzniká riziko, že pri vŕtaní dierky nám necht praskne, pretože dierka nieje dostatočne ďaleko od kraja nechta.
Dieru na piercing si vyvŕtame tenkým vrtáčikom. Umiestnime ju približne 2mm od špičky a najmenej 2 mm od okraja nechta. Vrtáme zo zadnej strany tak, že necht máme položený na tvrdej podložke. Následne miesto prebrúsime pilníkom.
Klieštikami roztiahneme kovové koliesko, vložíme ho do pripravenej dierky a klieštikami ho opäť stlačíme. Na toto koliesko si už môžeme pripnúť prívesok podľa vlastného výberu, alebo ho môžeme meniť aj každý deň.

Obsah blogu

výživa nechtov

Najlepšou cestou pre krásne, pevné a zdravé nechty je vyvážená strava, zložená z čerstvých potravín bohatých na vitamíny a minerály. Taktiež je veľmi dôležitý aj

Čítať ďalej
Zafixovanie zdobenia

Zdobenie nechtov na vianoce

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a vy hľadáte inšpirácie na jednoduché zdobenie nechtov? Farebnú kombináciu si môžete zvoliť podľa obľúbených farieb, prestierania, oblečenia alebo podľa

Čítať ďalej