Nanechty.sk

Ako založiť piercing

Pre netradičné no „in“ zdobenie nechtov odporúčam piercing. Môžete si vybrať z množstva tvarov a farieb. Aj keď sa môže zdať, že takáto ozdoba na nechtoch skôr vadí ako zdobí. Nenechajte sa zmiasť. Keď ju raz vyskúšate nebudete sa jej chcieť vzdať.

Budeme potrebovať:

  • kliešte na roztiahnutie kolieska
  • špeciálny tenký vrtáčik
  • piercing (prívesok)

Prvou dôležitou vecou je, aby necht, do ktorého sa chystáme prívesok založiť, bol dostatočne dlhý (odporúčame, aby od oblúčika po špičku nechta boli aspoň 4 mm). Pri krátkych nechtoch vzniká riziko, že pri vŕtaní dierky nám necht praskne, pretože dierka nieje dostatočne ďaleko od kraja nechta.
Dieru na piercing si vyvŕtame tenkým vrtáčikom. Umiestnime ju približne 2mm od špičky a najmenej 2 mm od okraja nechta. Vrtáme zo zadnej strany tak, že necht máme položený na tvrdej podložke. Následne miesto prebrúsime pilníkom.
Klieštikami roztiahneme kovové koliesko, vložíme ho do pripravenej dierky a klieštikami ho opäť stlačíme. Na toto koliesko si už môžeme pripnúť prívesok podľa vlastného výberu, alebo ho môžeme meniť aj každý deň.

Obsah blogu

Zdobenie nechtov s fimo

Fimo ozdoby

Ide o krásne farebné ozdoby. Často ich dostanete ako 5 cm tyčinku, ktorú si nakrájate na tenké plátky. Tie potom aplikujete do gélu alebo do

Čítať ďalej

Recenzia na Promed 2020

Nemecká značka Promed sa vyznačuje svojimi kvalitnými výrobkami, ktoré získali už niekoľko ocenení. Brúska na nechty Promed 2020 taktiež patrí medzi ich top produkty, ktoré

Čítať ďalej