Nanechty.sk

Ako založiť piercing

Pre netradičné no „in“ zdobenie nechtov odporúčam piercing. Môžete si vybrať z množstva tvarov a farieb. Aj keď sa môže zdať, že takáto ozdoba na nechtoch skôr vadí ako zdobí. Nenechajte sa zmiasť. Keď ju raz vyskúšate nebudete sa jej chcieť vzdať.

Budeme potrebovať:

  • kliešte na roztiahnutie kolieska
  • špeciálny tenký vrtáčik
  • piercing (prívesok)

Prvou dôležitou vecou je, aby necht, do ktorého sa chystáme prívesok založiť, bol dostatočne dlhý (odporúčame, aby od oblúčika po špičku nechta boli aspoň 4 mm). Pri krátkych nechtoch vzniká riziko, že pri vŕtaní dierky nám necht praskne, pretože dierka nieje dostatočne ďaleko od kraja nechta.
Dieru na piercing si vyvŕtame tenkým vrtáčikom. Umiestnime ju približne 2mm od špičky a najmenej 2 mm od okraja nechta. Vrtáme zo zadnej strany tak, že necht máme položený na tvrdej podložke. Následne miesto prebrúsime pilníkom.
Klieštikami roztiahneme kovové koliesko, vložíme ho do pripravenej dierky a klieštikami ho opäť stlačíme. Na toto koliesko si už môžeme pripnúť prívesok podľa vlastného výberu, alebo ho môžeme meniť aj každý deň.

Obsah blogu

Krakelovací lak na nechty

Praskajúce laky na nechty, alebo krakelovacie (z anglického slova crackle – praskanie) sú najhorúcejšou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Ak chcete byť kráľovnou párty, stredobodom

Čítať ďalej

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové.

Čítať ďalej

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami,

Čítať ďalej