Nanechty.sk

Viete aký je rozdiel medzi čističom a odstraňovačom?

Neoddeliteľnou súčasťou nechtového dizajnu sú rôzne čističe, odstraňovače a odlakovače. Pomáhajú nám zjednodušiť spôsob čistenia nechtov pred nechtovovu modelážou, ako aj odstránenie starých gél lakov z povrchu nechtov. Efektívne a prakticky nám nahrádzajú alternatívne metódy.

Cleaner na nechty
Cleaner je čistič gélu, ktorý vo svojom zložení obsahuje isopropyl alkohol. Je vhodný aj ako POLY liquid, ktorý používame na modelovanie nechtov polygélom. Cleaner na nechty používame aj na namočenie štetca počas tvarovania polygélu, aby sa nám materiál počas tvarovania nelepil.

Cleaner na nechty sa prevažne používa na odstráňovanie výpotku z nechtov, ktorý vzniká počas procesu tvrdnutia UV gélu alebo gél laku v UV/LED lampe. Výpotok je veľmi lepivý. V prípade jeho neodstránenia sa nám bude na nechty všetko okolo lepiť. Okrem toho nechtová modeláž či zdobenie nechtov by bolo nepraktické.

Postup je jednoduchý. Na tampón z buničiny nanesieme čistič gélu a prejdeme po nechte. V obchodoch nájdete čističe gélu v rôznych vôňach, ako aj bezzápachové cleanery. Na odstráňovanie výpotkov sa neodporúča použiť odstraňovač alebo odlakovač na nechty.

Poškodilo by to textúru laku a zanechalo by to nepekné mapy. Odstraňovač slúži na odstránenie laku z nechtov a pri jeho výbere zvažujeme či ho plánujeme použiť na odstránenie laku na nechty z prirodzených nechtov, gél laku či akrylu.

Odstraňovanie gél laku
Odstraňovač gél laku obsahuje predovšetkým kozmetický acetón. Na trhu sú aj odstraňovače s pridaným lanolínom, ktorý sa v kozmetike používa na zmäkčovanie a vyživovanie pokožky.

Predtým ako začneme odstraňovať gél lak, odporúča sa povrch celého nechtu zdrsniť. Na to sa používa pilník na nechty, alebo ešte efektívnejšie je použiť brúsku na nechty. Pomocou tampónu z buničiny odstránime narušený povrch gél laku.

Odporúča sa to praktizovať obalovou metódou. V prvom rade si alobal nastriháme alebo natrháme na menšie pásiky. Papierové vreckovky alebo tampóny z buničiny navlhčíme acetónovým odstraňovačom gél laku, priložíme na necht a následne zabalíme do alobalu. Necháme pôsobiť aspoň 10 minúť aby gél lak dôkladne zmäkol.

Vynikajúcou vychytávkou, ktorá sa dá kúpiť je hliníková fólia s hubkou. Je špecificky určená na odstránenie gél laku alebo BIO gélu z nechtov. Na hubku, ktorá je súčasťou fólie, nalejeme odstraňovač a priložíme na necht. Následne prst obalíme hliníkovou fóliou a necháme pôsobiť aspoň 10 minút.V prípade, že vám ešte ostali nejaké zvyšky gél laku, celý postup opakujeme ešte raz.

Na odstránenie menších zvyškov gél laku môžeme použiť pomarančové drievko alebo pilník. Acetónové odstraňovače sú vhodné na gélové a akrylové nechty. Odstránite nimi aj lepidlo.

Na odstráňovanie akrylu používame acetónový odstraňovač akrylu. Spôsob odstraňovania je rovnaký ako pri odstraňovaní gél laku. Proces odstraňovania akrylu je zdĺhavejší kedže sa jedná o podstatne hrubšiu vrstvu materiálu.

Na prirodzené nechty bez acetónu
Na odstraňovanie laku z prirodzených nechtov sa môžu použiť aj odstraňovače na gél lak či akryl, ale neodporúča sa to. Na jemné prirodzené nechty sú špeciálne vyvinuté odlakovače bez acetónu. Dokonca ich nájdete aj s rôznymi pridanými hodnotami ako sú vitamíny a rôzne vonné esencie. V ponuke máme napríklad pomarančový odlakovač, jahodový či vanilkový odlakovač na nechty bez acetónu.

Dvojfázové odlakovače regenerujú a posilňujú prirodzené nechty. Vrchná časť kvapaliny necht rýchlo odlakuje a v spodnej časti sa nachádzajú výživné oleje a proteíny. Stačí flaštičkou pretrepať aby sa obe časti dôkladne premiešali. Odlakovač stačí aplikovať na tampóny z buničiny a priložiť na pár sekúnd na necht. Hotovo.

Obsah blogu

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej