Nanechty.sk

Romantika pri snežení

Keď teplomer ukazuje len pár stupňov pod nulou a pod nočnými lampami pomaličky poletujú miniatúrne chumáčiky snehu, takáto situácia môže pri prechádzke s partnerom navodiť celkom príjemnú atmosféru. Spomeňte si na zážitky tohto dňa a vytvorte si na nechtoch svoju romantiku pri snežení. Právo na najkrajšie nechty máte počas každého obdobia.

Aké pomôcky použijeme :

K zvládnutiu tejto zaujímavej techniky si musíme pripraviť niekoľko potrebných pomôcok. Chýbať medzi nimi určite nesmie podkladový lak, a takisto aj vrchný lak. Obe tieto prípravky sú úplne priehľadné a majú svoje špecifické ochranné použitie, ktoré je bezpodmienečne nutné. Ďalšími nenahraditeľnými pomôckami bude tmavomodrý lak na nechty a modrý lak s glitrami, ktorý sa používa na vyšperkovanie zdobenia kvôli trblietavému efektu. K vykonaniu tejto techniky patria aj akrylové farby, konkrétne potrebujeme bielu a svetlomodrú farbu. Akrylové farby sa najlepšie nanášajú zdobiacim štetcom, takže si ním doplníme celé príslušenstvo. Poslednou pomôckou bude zdobiace pero.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/HYxO955Rg9Y”][/pb_video]

 

Postup zdobenia:

Samotný postup je trochu viac prácnejší, pretože si vyžaduje vykonať viacero krokov, medzi ktoré patrí aj maľovanie akrylovými farbami, na čo musíte vynaložiť poriadnu dávku hravosti, ale aj trpezlivosti.

1.Tvorbu našej zasneženej romantiky zahájime základným náterom, na ktorý použijeme priehľadný podkladový lak. Ihneď na to nanášame tmavomodrý lak na špičku nechtu.

2.Po uschnutí môžeme okamžite aplikovať modrý lak s glitrami na polovicu plochy, čím vytvoríme nádherné trblietavé pozadie pripravené na ďalšie zdobenie.

3.Teraz prichádza na rad spomínané maľovanie. Video tu máte aj na to, aby ste sa zdokonaľovali v tejto činnosti, takže pokojne trénujte. Použitím tenulinkého štetca začneme maľovať naše zimné motívy v svetlomodrej farbe, ktorá nám krásne vynikne.

4.Ďalej pokračujeme použitím bielej akrylovej farby. Rovnakým štetcom vytvoríme biele obrysy, ktoré môžeme pohodlne zdvojiť pre ich lepšie zvýraznenie na nechte.

5.Zdobiacim perom si začneme vytvárať viaceré biele bodky ľubovoľne po povrchu.

6.Čo sa týka maľovania a vytvorenia zdobenia, máme ho celé hotové. Na záver je potrebný už len ochranný náter. Vrchný lak aplikujeme až dvakrát pre skvelú fixáciu.

Obsah blogu

Grafiti už aj na nechty

Pre niekoho vandalské čmáranice, pre ďalšieho umelecký prejav vyjadrujúci slobodu. Jedni to vnímajú ako nehorázny trestný čin, druhí to podporujú a želajú tomu rozkvet. Reč

Čítať ďalej