Nanechty.sk

Nechty na mrazivé januárové dni

Ponúkame vám ďalšiu z jedinečných techník nechtového dizajnu, ktorá vystihuje zimu a jej mrazivé dni. V predstavenom postupe si ukážeme, čo sa dá vymyslieť s použitím viacerých modrých odtieňov a ako jednoducho sa dajú namaľovať pocity aj na nechty.

Aké pomôcky použijeme :

Aby sme sa dopracovali k rovnakému zdobeniu, aké je na priloženom videu, najprv si skompletizujeme príslušenstvo s pomôckami. Keďže prevláda modrá, tak je modrý lak na nechty skutočne povinný. Pokiaľ uprednostníte aj modrý podklad na nechty namiesto bieleho, tak si pripravte dva laky v tejto farbe a samozrejme s odlišnými odtieňmi. Pri modrej ostaneme, nakoľko použijeme aj akrylové farby potrebné na maľovanie nechtu. Na ich aplikáciu nám vynikajúco poslúži tenký zdobiaci štetec. Strieborný lak s glitrami bude perfektnou pomôckou, ktorá nám svojimi drobnými trblietkami pripomenie zasnežený nádych tohto obdobia. Nezabúdame ani na vrchný priehľadný lak potrebný na záverečnú fixáciu. Na každý necht použijeme jeden ozdobný kamienok, čiže doplníme aj tieto ozdoby. Ide sa na to!

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/CNK5G-wYZ8c”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

1.Nechty začíname vždy zdobiť až po dôkladnom vyčistení a správnom opilovaní.

2.Pozadie môže byť čisto biele alebo nalakované slabo modrým odtieňom rovnako ako to môžete vidieť na videu. Obe kombinácie majú šmrnc, takže si vyberte podľa seba.

3.Po vyriešení „dilemy“ s farbou pozadia môžeme pokračovať ďalej. Modrým lakom vytvoríme akúsi striešku, ktorá bude zvýrazňovať špičku nechta a jeho bočné okraje.

4.V ďalšom kroku použijeme tenký zdobiaci štetec a tmavo modrými akrylovými farbami namaľujeme niekoľko znamenitých línii, ktoré sa majú spoločne prekrížiť.

5.Následne vezmeme strieborný lak s glitrami a vyplníme medzery medzi akrylovými líniami. Pri tomto kroku sa vyžaduje poriadna opatrnosť, nech lak neprenikne mimo našich línií.

6.Vrstva priehľadného vrchného laku nám zachová neporušenú doterajšiu prácu, a zároveň vytvorí vhodné prostredie na vloženie ozdobného kamienka presne na miesto prieniku tmavomodrých akrylových čiar. Kamienok bude pôsobiť ako šperk.

7.Akrylovými farbami môžeme zdobenie obohatiť, potom tieto maľby opäť zafixujeme.

Modrá zimná technika je úspešne zvládnutá aj napriek tomu, že sme potrebovali viacero pomôcok. Veríme, že vám maľovanie nerobilo problém a teraz si krásne nechty iba užívate.

Obsah blogu

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami,

Čítať ďalej