Nanechty.sk

Oslávte Vianoce s akrylovými nechtami

Chcete osláviť najkrajšie sviatky v roku s krásnymi nechtami? Poradíme vám ako sa dopracovať k excelentnému zdobeniu vďaka akrylovým práškom a rôznym ozdobám.

Potrebné pomôcky

Priehľadný akryl – Budeme ho potrebovať k modelovaniu a následnému dopĺňaniu zdobenia. Červený glitrový akryl – Prášok so zakomponovanými glitrami slúži na efektívne zvýraznenie sýtej červenej farby. V tomto postupe nám vytvorí akési žiarivé pozadie či základ zdobenia. Štetec na akryl – Štetec, ktorého použitie musíme použiť pri nanášaní akéhokoľvek akrylu. Zdobiaca páska – Aj keď pásku nepoužijeme priamo na nechty, pri vytváraní motívu bude potrebná, takže si ju nezabudnime pripraviť. Môže to byť akákoľvek páska, hlavne nech je zdobiaca. Brúska na nechty – Brúsenie nanesenej akrylovej vrstvy bez elektrickej brúsky by bolo zdĺhavé. Zlaté korálky – Tieto ozdoby poslúžia na obohatenie techniky. 3D ozdoby – Ďalšou pomôckou bude ľubovoľná 3D ozdoba.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/zATrdpWQeKM”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

Pred samotným začiatkom našej práce je najprv potrebná dôkladná príprava. K nej patrí očistenie nechtov od všetkej mastnoty, správne opilovanie a zbavenie celej plochy od prachu.

1.Po príprave môžeme začať aplikovaním červeného glitrového akrylu, ktorý sa postará o nádherný trblietavý farebný podklad. K jeho aplikovaniu použijeme štetec na akryl.

2.Tesne pod vymodelovanú červenú špičku vytvoríme polkruhovú líniu čírym akrylom.

3.Následne náš čaká vytvorenie prekrížených čiar po celej dĺžke nechtu. Pásku silnejšie pritlačte na čerstvo nanesený akryl, ktorý ešte nestihol uschnúť, nech sa línie vyformujú.

4.Teraz nanesieme primerané množstvo priehľadného akrylového prášku na doteraz urobené zdobenie, čím vlastne vytvoríme priestor na vkladanie zlatých korálikov.

5.Koráliky ukladáme pomocou štetca a ľubovoľným systémom. Sú zlaté a vyniknú na ktoromkoľvek mieste nechtov, takže ich nemusíte umiestniť presne na „milimetrík“.

6.Ďalší krok pozostáva z nanesenia číreho akrylu. Tentoraz ním prekryjeme celý necht.

7.Akryl treba obrúsiť a odstrániť rozdiely v hrúbke vrstvy, takže použijeme brúsku.

8.Použitie klasických ozdôb namiesto maľovania šablóny je praktickejšie, takže si zaobstarajte kvetinky, srdiečka alebo lístočky a vložte ich do čerstvého akrylu.

9.Pokiaľ vynecháte šablónu a zvolíte si klasické 3D ozdoby, postup je ukončený.

Obsah blogu

Shark nechty

Stiletto nechty

Nechty modelované do špica nazývame stiletto nechty. Môžeme ich pracne vymodelovať na šablónu a potom brúsiť do požadovaného tvaru, alebo si zakúpime stiletto tipy a

Čítať ďalej

Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930,

Čítať ďalej