Nanechty.sk

Kupujete UV gél? 3 krát POZOR!

Milé čitateľky a kolegyne (nechtové dizajnérky). Každá z nás raz začínala robiť a tiež sme si prešli svojim „peklom“ pri výbere dodávateľa gélov, tipov až dovtedy, pokiaľ nám úplne nevyhovovali. Denne sa však pozastavujem nad tým, aké sú dnešné ponuky obchodov sofistikované a prešpikované tým „lákavým“… Každý predáva najlepšie, najlacnejšie a najväčšie UV gély a presne o tom by som chcela dnes napísať pár viet.

1. Nie je 50 ako 50

Veľmi ma zlostí označovanie objemu, alebo hmotnosti gélov. Z fyziky základnej školy vieme, že jedine pri vode platí, že 1 liter vody váži 1 kilogram. No UV gély sú omnoho hustejšie ako voda, a preto dávajte veľký pozor na to, akou jednotkou gély obchod označuje. Veľmi veľa ponúk je tak lákavých na cenu. Na reklamný banner napíšu 50ml gél a na obrázku a balení gélu svieti 50g. A to je veľmi veľký rozdiel. Vo všeobecnosti platí, že 50g gél ma okolo 25 až 30ml. Takže 50ml gél bude vážiť možno aj 80g. Nenechajte sa oklamať!

2. Cena nie je všetko

Najhoršie, čo môže začínajúca nechtová dizajnérka urobiť, je siahnuť po najlacnejšom UV géle. Tak ako pri čomkoľvek platí, že ak je niečo úplne lacné, nemôže to byť kvalitné. Opäť netreba to preháňať a kupovať predražené výrobky. Odporúčam zvoliť zlatú strednú cestu a opatrne vyskúšať. Vyhnite sa však UV gélom, ktoré sú dostať v rôznych čínskych obchodoch, kde popri oblečení predávajú veľmi lacné, no asi najhoršie gély na trhu vôbec. Boli by ste pri modelovaní nechtov len znechutená a výsledok by nebol trvácny, ako pri použití kvalitnejšieho UV gélu.

3. „Výrobcovia“ gélov a vymyslené značky

Niekedy som na trhu poznala len pár značiek, ktoré naozaj stáli za to. Nebudem tu menovať žiadnu z nich, aby to nebol reklamný článok. No z praxe viem, že veľkosklady už ponúkajú možnosť plnenia a tlače ľubovoľnej etikety. Preto si takmer každý predajca urobil vlastnú značku a pritom však predávajú ten istý (nevravím, že zlý) UV gél. Takže nepozerajte po značkách, ktoré sa volajú len tak nejak a vlastne nepozerajte po značkách vôbec. Čítajte fóra, sociálne siete, kde si informácie a skúsenosti vymieňajú reálne baby, ktoré nechty aj robia. Čas od času sa tam objaví aj nejaké konkrétne odporúčanie.

Z toho, čo som napísala je jasné, že menej je niekedy viac. Buďte opatrné a pred výberom gélu nepozerajte na značky a fóra na e-shopoch, ktoré sú účelovo písané predajcami. Poraďte sa, vyskúšajte si viac gélov. Začnite s menším balením (napríklad aj 5ml) novej značky. Keď sa s ním bude dobre pracovať a nechty vydržia bez problémov na rukách dostatočne dlho, potom investujte do väčšieho, výhodnejšieho balenia týchto UV gélov.

Obsah blogu

Manikúra doma

Nie nadarmo sa hovorí, že ruky sú vizitkou ženy. A keďže nechty sú ich najvýraznejším prvkom, treba sa o ne pravidelne starať. Nemajte žiadne obavy

Čítať ďalej