Nanechty.sk

6 nechtových faux pas

Chceme byť neustále nádherné a zvodné ženy, avšak aj krása niečo stojí. Neide len o peniaze, ale najmä o snahu a vôľu sa pravidelne a dôkladne o seba starať. Muži si možno ani neuvedomujú, koľko času a námahy vkladáme do skrášľovania. Elegantné oblečenie, štýlové doplnky, žiarivý make-up či perfektné nechty. Niekedy pôsobíme ako dokonalé dámy, no občas to jednoducho “prepískneme”. Čomu by sme sa mali vyhnúť, aby sme predišli trápnemu faux pas?

1. Obhrýzanie nechtov

Netrpezlivo čakáte na autobus alebo sa obávate pracovného pohovoru? Ak si tento čas vypĺňate obrýzaním nechtov, tak sa toho rýchlo zbavte. Nielenže podporujete vznik vírusových a bakteriálnych ochorení, ale takisto je to spoločensky neprípustné. Nie ste malé 5-ročné dievčatko, ktoré si dáva prsty do úst, ale dáma na úrovni. Tak sa podľa toho aj správajte.

2. Neodlakované nechty

Líčenie očí či zdobenie nechtov je zábavná činnosť pre mnohé z nás. Problém nastáva vtedy, keď je čas očisty. Každovečerné odlíčovanie alebo odlakovanie nechtov po pár dňoch je doslova ženskou otravou. Nečudo, že potom niektoré z nás majú na nechtoch hotový výbuch. Polovica nechta nalakováná a druhá zoškrabaná. Ak nechcete pôsobiť ako bezdomovec či žena na lietajúcej metle, tak sa premôžte k úprave.

3. Strihanie “do živého”

Neviem, kto vás to naučil, ale strihať nechty až “do živého” je totálna hlúposť. Muži milujú, ak ich škrabkáte s jemnými pazúrikmi po chrbte, preto im neberte to potešenie. Vyzerá to odstrašujúco a nie žensky.

4. Nechty ako lopaty

Nie ste manikérka? To absolútne nevadí. Pekné nechty si môžete vytvoriť aj sama, avšak dopomôžte si okolím. Hovorím o rôznych videách, článkoch, ktoré premenia vaše lopaty na skvostné šperky. Pozor si dajte na gélové nechty. Vyžaduje si to viac praxe, ale vedzte, že výsledok stojí za to.

5. Smutná kožička

Ak zanedbávate svoje zdravie, zanedbávate tým svoju krásu. Nie len nechty si vyžadujú vašu pozornosť, ale takisto aj okolie nechta. Nechtová kožička môže byť suchá a citlivá, preto raz za týždeň aplikujte výživné olejčeky na postihnuté miesta.

6. Gýčové ozdoby na nechty

Tento bod je síce posledný, ale jeden z najdôležitejších. Chcete byť štýlové a pútať mužské pohľady, ale neprežeňte to. Štyridsať kamienkov na jednom nechte je už moc, nehovoriac, ak navzájom prekombinujete všetky ozdoby na nechty. Nezabudnite na pravidlo: jednoducho, decentne, originálne a štýlovo.

Obsah blogu

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové.

Čítať ďalej